Günün Oyunu: Crazy Defense Heroes

Crazy Defense Heroes

Crazy Defense Heroes, Animoca Brands tarafından geliştirilen başarılı bir kule savunma oyunu. Bu tarz  oyunlarının popüler olmasının haklı sebepleri olduğunu düşünüyorum. Bu oyunları dokunmatik ekranlarda oynamak oldukça kolay ve çok zevkli. Kazandığında ise kendini bir çeşit stratejist veya taktik ustası bir dahi gibi hissetmemek elde değil.

Bu oyun türünde tek amacın üssüne saldıran düşmanları alt etmek. Oyunda tansiyon yükseldiğinde ise savaş alanındaki uygun noktalara savunma kuleleri yerleştirmen ve cephaneni verimli kullanman gerekiyor.

 

Crazy Defense Heroes İki Haftada 287.000$ Gelir Elde Etti

Crazy Defense Heroes’un farkı, kule savunma oyunlarında bulunması gereken tüm özelliklerin yanı sıra derli toplu bir kart ve karakter sistemine sahip olması. Oyun bu yönüyle biraz Clash Royale ve Hearthstone gibi yapımları akla getiriyor. 8 Ocak 2018 ‘de bazı Asya – Pasifik ülkeleri için App Store üzerinden çıkış yapan oyun o kadar sevildi ki  iki hafta içersinde 287.000$ gelir elde etmeyi başardı. Oyunun türünü düşünecek olursak oldukça yüksek ve başarılı bir gelir olduğunu söyleyebiliriz. Peki oyunu bu kadar başarılı yapan nedir ?

Oyun oldukça zengin tasarlanmış. Güzel grafikler, iyi bir senaryo ile harmanlanmış ve karakterler oyuna ve hikayeye tam anlamıyla uygun tasarlanmış. Toplamak ve şampiyonlarınızı yetiştirmek için 100 ‘e yakın kart toplayabiliyorsunuz. Kule kartları ile alanı kontrol ederken, büyü kartları ile düşmana hasar verebiliyorsunuz.

500 ‘den fazla bir birinden farklı seviye tasarlanmış ki bu sayede günlerce oyunu bıkmadan oynayabiliyorsunuz. Bazen ormanlık arazi bazen karla kaplı dağlar bazen çöllerde savaşıyorsunuz.

Oyunda bir de Klan sistemi bulunuyor bu sayede arkadaşlarınızla sohbet edebiliyor ve stratejiler hakkında bilgi alabiliyorsunuz.

iMessage Desteği ve Yapay Zeka Kontrolü

Apple iMessage uygulaması için harika emojilerde sunan oyun günlük ve haftalık baskınlar ve görevler ile sizlere bir MMORPG oyunu oynuyormuşsunuz hissiyatıda yaratıyor.

Kuleleriniz saldırı altındayken biraz mola vererek çay ya da kahve içebilir, bir iki telefon görüşmesi bile yapabilirsiniz. Yapay zeka bu gibi durumlarda karakter ve kulelerinizin kontrolünü ele alabiliyor. 

Avatar’ınızı kişiselleştirebiliyor ve kalkan, zırh, başlık gibi çeşitli savaş araç gereçleri ile donatabiliyorsunuz. Başka oyuncularla birlikte çeşitli görevlere dahil olabiliyorsunuz ki bu benzer oyunlardan ayrıldığı özelliklerden bir tanesi.

Oyunda ilerledikçe pek çok farklı birliğe erişebiliyor ve geniş bir yelpazeye yayılan taktikler uygulayabiliyorsun. Savaş alanları sürekli değiştiği için mücadeleler asla birbirine benzemiyor. Oyunda 7 ana kule bulunuyor ve geliştirmeler ile  ihtiyaca göre 12 farklı kuleye sahip olabiliyorsunuz. Özelleştirilebilir 20 ‘den fazla kahraman ile farklı kombinasyonlar kullanarak savaş alanına ve rakibe göre taktikler belirleyebiliyorsunuz.

Oyuna başladığında en kullanışlı taktik darboğaz yaratma stratejisi. En azından ben öyle olduğunu düşünüyorum. Gerçekleştirmesi oldukça kolay olan bu stratejide ihtiyacın olan tek şey hareket ettirebildiğin kara birliklerini iki güçlü bombardıman birliğinin arasında konumlandırmak. Böylece kara birlikleri göğüs göğüse mücadele ederek yolu tıkıyor ve düşmanları yavaşlatıyor. Bombardıman birliği ise düşmanların üzerine bombalar yağdırarak verilen zararı artırıyor.Crazy Defense Heroes

Bu Daha Başlangıç, Mücadeleye Devam! 

Dünya haritasında yol aldıkça ve farklı tiplerde birlikler topladıkça pek çok yeni strateji planlayabilir ve uygulayabilirsiniz. 500 ‘den farklı seviyeye sahip oyunda her bir bölümü geçmek için birden fazla strateji planlayabilirsiniz.

Oyunun ismi Türkçe “Çılgın Savunma Kahramanları” anlamına geliyor. Ancak Crazy Defense Heroes’u sadece çılgın bir oyun olarak tanımlayamayız. Akıllıca tasarlanmış kurgusuyla yeni stratejiler keşfetmeni ve uygulamanı sağlayan Crazy Defense Heroes, kule savunma oyunlarına renk getiren hayli başarılı bir yapım.

Uygulama içi satın almalar sunan ve oynaması ücretsiz olan Crazy Defense Heroes oyununu App Store üzerinden indirebilirsiniz. Oyunun Android versiyonu ise geliştirilmekte ve önümüzde ki yıla doğru çıkış yapması bekleniyor.

Oyunun tanıtım videosunu aşağıda ki oynatıcıdan izleyebilirsiniz. 

Daha fazla uygulama ve oyun haberi için bizi  Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmeyi, haber ve gönderilerimizi beğenerek ve paylaşarak destek vermeyi ihmal etmeyin lütfen.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler