Günün Oyunu: Cytus 2

Cytus 2

Cytus 2 harika bir müzik oyunu. Üstelik oynaması son derece kolay, o kadar ki çözmen birkaç dakikadan fazla sürmeyecek. İlk oyunun gördüğü ilgi üzere devam oyunu yapmaya karar veren Rayark ikinci oyunda da ilk oyunun başarısını devam ettirmiş. Oyuna dahil olduğunuz ilk andan itibaren kendinizi kaptırıyorsunuz ve zamanın nasıl geçtiği belli olmuyor.

Bir müzik oyunu için oyun müziklerinin fazlasıyla önemli olduğunu söylememize sanıyorum gerek yok. Neyse ki müzik oyunları geliştirmek konusunda bir hayli tecrübeli olan Rayark bizi hayal kırıklığına uğratmıyor. Cytus 2’de elektronik müzik, rock, alternatif, klasik müzik dahil olmak üzere pek çok türde müzik bulunuyor ve son derece kalitesi şarkılar seçilmiş.  Kulağına çalınacak parçaların hiçbiri bilindik değil, yine de birkaç kez dinledikten sonra diline dolanmaları son derece olası.

Cytus 2

 

Aslına bakarsan Cytus 2 bir müzik oyunundan fazlası.

 

Cytus 2 bir müzik oyunundan çok daha fazlasını sunuyor. Oyunda sanal bir sosyal ağ var. Her başarılı performans karakterine deneyim kazandırıyor ve eğer seviye atlarsa, sosyal ağ profili güncelleniyor. 

Bu paylaşımlar karakterlerinin aynası gibi. Gerçek bir idol olan şarkıcımız Paff profilinde sadece resmi haberler paylaşıyor. Öte yandan Neko için durum çok farklı. O kadar fazla şey paylaşıyor ki, kafamızı nereye çevirsek onu görüyor gibi hissediyoruz. Tabii ki bu diyaloğa diğer karakterler ve onların hayranları da dahil oluyor. Aslında sosyal medya tarafından esir alınan gündelik hayatımızdan fazlaca farkı yok. 

Oyunda satır aralarını okumak için biraz zaman ayırmanız gerekiyor. İşte o zaman Paff ve Neko ile ilgili tuhaf bir şeyler olduğunun farkına varacaksınız. Tüm parçaları yerine oturtmak için biraz kurnaz olman gerekecek. Her şeyin kilit noktasında ise kaybolan bir konser bulunmakta. Oyunla ilgili söyleyeceklerimiz bu kadar. Müzikal oyun sevenler ve vurdulu kırdılı oyunlardan biraz olsun uzaklaşmak isteyenler için ideal. Ayrıca bir ebeveyn iseniz çocuğunuz için bu oyun son derece uygun olacaktır. Hem güvenli bir oyun oynayacak hem de müzik kulağı gelişecektir. 

Rayark International Limited tarafından geliştirilen Cytus 2 oyununu App Store üzerinden 6.99 TL ‘ye satın alabilirsiniz. Oyunun android versiyonu ise şu an için mevcut değil. Bu arada ilk oyunu da oynamanızı tavsiye ederiz.

Bizi  Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmeyi, haber ve gönderilerimizi beğenerek ve paylaşarak destek vermeyi ihmal etmeyin lütfen. Keyifli, spor ve sağlık dolu günler dileriz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts