Günün Oyunu: Dashy Crashy

Dashy Clashy

Dashy Crashy’de başarısızlığın acısını, hurdaya dönen aracının üzerinde beliren rastgele emojiler hafifletecek.

Karşına bazen  hayalet emojileri çıkacak. Belki de görmedim, duymadım, bilmiyorum yapan üç maymun ile karşılaşırsın. Ya da esprili farklı emojileri bulabilirsin.

Göreceğin emojiler hangileri olursa olsun, ortak bir  mesajları var: Eski usul simgeleri kullanmayı tercih ediyorsan sen artık bir “Dinazor” olmuşsun.

Neşeli havası ve komik detayları Dashy Crashy’yi diğer oyunlardan farklı kılıyor. En yüksek puana erişmeye çalıştığın bu oyunda ulaştığın değer, devasa sayılarla ufukta yazılı duruyor. Yolda kaza yapmadan ilerlediğin sürece bu sayılar artarak büyüyor.

Şerit değiştirmek için ekranı sola veya sağa kaydırman gerekiyor. Hız kazanmak istiyorsan yukarı kaydırman yeterli. Birbirinden eğlenceli özelliklerini kullanmak için ise aracına dokunabilirsin. Bir polis arabası kullanıyorsan önündeki küçük arabalara çarpıp geçebilir; itfaiye aracı sürüyorsan yolu açmak için hortumunla trafiğe su püskürtebilirsin. Oyun sana kısıtlı bir süre için erişebileceğin yeni araçlar da sunacak.  Doctor Who dizisinden tanıdığımız TARDIS’i bile sürme fırsatı elde ettik. 

Zaman zaman oyuna heyecan katacak garip olaylarla da karşılaşman mümkün. Bir polis kovalamacasından geriye kalan enkazlar, yolda gezinen bir hayalet veya Kara Şimşek dizisindeki unutulmaz KIT  benzeri bir otomobil karşına çıkabilir.  Bunlar gibi karşına çıkacak engellerden kaçmak için her an tetikte olmalısın. Umarız reflekslerin iyidir.

Tuhaf detaylar ve zengin araç çeşitliliği sayesinde Dashy Crashy, rekabetin yoğun olduğu bir oyun türüne dahil olmasına rağmen diğer başarılı örnekler arasından bir adım öne çıkıyor. Bu aralar sıklıkla karşımıza çıkan sonsuz koşu türünde ki oyunlar arasında bu kadar eğlencelisini görmemiştik doğrusu. Doğrusunu söylemek gerekirse geliştirici firma Dumpling Desing, daha önce incelemelerini yazdığımız Non Stop Chuck Norris, Zlatan Legends, Sonic Runners Adventure  gibi popüler örneklerin ve rakiplerin bulunduğu türe değişik bir yaklaşım getirmeyi başarmış.

Dumpling Desing tarafından geliştirilen, iOS ve Android sürümleri bulunan bu güzel oyunu Google Play Store ve App Store üzerinden indirebilirsiniz. 

Daha fazla uygulama ve oyun haberi için bizi  Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmeyi, haber ve gönderilerimizi beğenerek ve paylaşarak destek vermeyi ihmal etmeyin lütfen.

 
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler