Günün Oyunu: Tap Tap Fish – AbyssRium

Tap Tap Fish - AbyssRium

Tıklama Tabanlı Tap Tap Fish – AbyssRium Sanal Akvaryumunuz Olacak

Tap Tap Fish – AbyssRium gibi oyunları çözmekte ve anlamakta güçlük çekiyoruz. Nasıl oynayacağımızı anlamadığımızdan bahsetmiyoruz burada zira oynamak son derece kolay sadece ekrana tıklamak yeterli oluyor.  Ne zaman dokunacağın tamamen sana kalmış. İster TV izlerken, ister otobüste giderken. Elinden geldiği kadar hızlı ve seri dokun ve dilersen saatler boyunca dokunmaya devam et.

Bu oyunda ekrana ne kadar çok dokunursan o kadar çok puan kazanacaksın. Kazandığın puanlar ile sanal akvaryumunu daha fazla balık, mercan ve taşla doldurabilirsin. Oyun sadece ama sadece bundan ibaret.

Tüm bu dokunmalar elbette amaçsız değil. Oyun bunun karşılığında sana çeşitli ödüller vermeyi de ihmal etmiyor. Eh, parmaklarımızı saatlerce ekran üzerinde gezdirmenin bir kaşılığı olsa gerek puan kazandıkça bir çok yeni item açılacak.

Oyunda akvaryumun renk temasını değiştirebilir ve bir birinden güzel ve değişik su altı bitkilerini yetiştirebilirsin. Balık koleksiyonuna Palyaço balığı ile başlayacak, zaman geçtikçe ve puanlar geldikçe denizatından, kaplumbağaya, balinadan, yunusa pek çok deniz canlısı biriktirebileceksin. Tropik iklimde yaşayabilenler dahil.

Tıklama Tabanlı Oyunlar Nasıl Moda Oldu ?

Sadece ekrana tıklayarak oynanan bu türden oyunların neden cazip ve popüler olduğunu, oyuncuda nasıl başarılı bir şekilde tatmin hissi yarattıklarını anlamakta güçlük çekiyoruz. Hatta acayip merak ediyoruz. Günümüzde bu tarzda pek çok bulunsada türünün ilk örneği Cookie Clickers aslında sıkıcı oyunlarla kafa bulmak, dalga geçmek için geliştirilmişti. Sadece ekranda ki  kurabiye resmine tıklayabildiğimiz bu oyun, basitliği sayesinde beklentilerin aksine son derece beğenilmiş ve viral olmayı başarmıştı. Ekrana tıklayarak ağaçlar yetiştirebildiğiniz ve iş imparatorlukları kurabildiğiniz tıklama tabanlı oyunlarında temelleri böylece atılmıştı.

Güney Kore’li bağımsız oyun stüdyosu Cheetah Games tarafından geliştirilen Tap Tap Fish – AbyssRium ‘da keşfedilecek çok fazla detay var. Mesela, su altından gelen seslere eşlik eden huzur verici piyano melodileri aklına masaj salonlarında çalınan müzikleri getirebilir. Oyunu saatlerce oynadıktan sonra parmak ağrıları oluşacağı ve masaja ihtiyaç duyacağımız da kesin.

Cheetah Games ‘in ücretsiz olan bu oyununa iOS ve Android platformları için sahip olabilirsiniz. Aşağıda ki oynatıcıdan oyunun tanıtım videosuna ulaşabilirsiniz. Oyun geliştiricisi olan Cheetah Games ile irtibata geçmek ve haklarında daha fazla bilgi almak için sosyal medya hesaplarını takip edebilir ya da web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bizi  Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmeyi, haber ve gönderilerimizi beğenerek ve paylaşarak destek vermeyi ihmal etmeyin lütfen. Keyifli, bol oyunlu günler dileriz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler