Günün Oyunu: Tekken Mobile

Tekken

Marvel Contest Of Champions meşhur çizgi roman evreni için ne anlama geliyorsa, bu oyun da Tekken serisi için aynı anlama geliyor. Bu uzun soluklu serideki akla gelebilecek tüm karakterleri içeren oyun daha ilk saniyeden itibaren oyunun konsol versiyonuna aşina oyuncuların bir nostalji dalgasıyla karşı karşıya kalmasına yol açıyor.

Onlarca Karakter

Kazuya, Feng,Marduk ve diğerleriyle başladığın yolculukta oynamaya devam ettikçe Tekken’in diğer tanıdık yüzleri ekibe katılıyor ve macera sürüyor. Karakterler 1 – 4 yıldız arası değişiyor. 1 yıldız karakterler maximum 15 seviye yükselebilirken 2 yıldızlı karakterler 30 seviye yükselebiliyor. 2 Yıldızlı karakterler 3 Waza kartı kullanabilirken 1 Yıldızlı karakterler 2 kartı aktif edebiliyor. 3 Yıldızlı karakterler ise “öfke saldırısı” adı verilen özel bir teknik kullanabiliyor. Henüz 3 yıldız karakter açamadığım için ne gibi etkileri olduğunu söylemem mümkün değil. Elbette seviye yükseldikçe can ve karakterin atak gücüde yükseliyor. 

Tekken

Basit Kontroller

Kontrolleri öğrenmen çok zaman almayacak, hele ki geçmişte Contest of Champions ve Injustice 2 gibi oyunları oynadıysan hiç zorluk çekmeyeceksin. Dokunmak ve ekranın sağına doğru parmağını kaydırmak saldırıları, sol başparmağın ise karakterin hareketlerini kontrol ediyor. Ekranın sol köşesine dokun ve bırakma bu sayede en güçlü saldırıları bile bloke edebilirsin. En sağ köşeye tıkladığında rakibe doğru yaklaşır ve tıkladıkça rakibe vurabilirsin. Rakibin blok yaptığı sırada Waza kartlarından “kalkan” işareti olanı kullanırsan bloğu kırarsın ve rakibe hasar verebilirsin. Waza kartlarını kullanarak yapacağın kombine ataklarla rakibine büyük hasar verebilirsin.

Waza Kartları İle Özel Saldırılar ve Kombine Ataklar Gerçekleştirebilirsiniz.
Waza Kartları İle Özel Saldırılar ve Kombine Ataklar Gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı Oyun Modları

Diğer benzer oyunlarda olduğu gibi hikaye modu sayesinde hem oyuna ısınıyor hem de yeni karakterleri ve çeşitli güçlendiricileri hem de oyun içi çeşitli ödülleri açıyorsunuz. Dojo modunda ise gerçek rakiplerin karakterlerine karşı oynuyorsunuz ancak elbette PvP şeklinde değil. Rakibiniz karakterlerini de yapay zeka yönetiyor.

Canlı etkinlikler aralıksız devam ediyor bu etkinlikler sırasında rakibe verdiğiniz hasar oranında ya da yendiğiniz vakit çeşitli ödüller kazanmaya devam ediyorsunuz. Kısa süre önce eklenen yerel mod sayesinde ise tanıdıklarınıza karşı online olarak mücadele verebiliyorsunuz.

Tekken düzenli olarak güncelleniyor ve oyuna yeni karakterler ekleniyor. Bu sayede oyuncuların da ilgisini canlı tutmayı hedefleyen Bandai Namco şimdilik başarılı oluyor. En son olarak Akuma karakteri oyuna dahil edildi. 

Düşük Donanım ve Güncel Olmayan Cihazlarda Yüksek Performans

Oyunu Apple tarafında iPhone 6 ve iPad Air 2 ile Android tarafında ise Xiaomi Mi A1 ve Samsung Galaxy Note 5 gibi nispeten güncel ve güçlü olmayan cihazlarla denedik. Her hangi bir takılma olmadan keyifli bir oyun deneyimi elde ettik. Zaman zaman ağ bağlantı hataları yaşadık ancak sunucu kaynaklıydı ve Bandai Namco oldukça zengin iki hediye paketi içeren bir özür notu yollayarak oyuncularına ne kadar önem verdiğini gösterdi. Elbette her güncelleme sonrası çeşitli sorunlar ortaya çıktığını da söylemek lazım ancak oyunun genel gidişatını etkileyecek sorunlar yaşamadık.

Akuma Güncellemesi Geldi

Yukarıda bahsettiğim gibi son güncelleme ile Street Fighter serisinden hatırlayacağınız Akuma karakteri de oyuna eklendi. Karaktere özel kişiselleştirme paketleri de oyuna dahil edildi. Akuma oldukça güçlü bir karakter ancak zamanlamanızı iyi ayarlarsanız kolayca yenebilirsiniz ve Akuma hikaye modunu ya da uygulama içi satın almaları kullanarak Akuma karakterini açabilirsiniz ve geliştirebilirsiniz.

Akuma Güncellemesi
Akuma Güncellemesi

Hemen İndirin ve Oynayın

Tekken Mobile, Google Play Store ve AppStore üzerinden indirilebilir durumda. Ücretsiz olarak sunulan oyun reklam içermiyor ancak pek çok uygulama içi satın alma teklifi içeriyor. 

Tekken Mobile oyununun Akuma tanıtım videosuna aşağıda ki oynatıcıdan erişebilirsiniz.

Daha fazla uygulama ve oyun haberi için bizi  Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmeyi, haber ve gönderilerimizi beğenerek ve paylaşarak destek vermeyi ihmal etmeyin lütfen. 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler