Günün Oyunu: Zen Koi 2

Zen Koi 2

Zen KOİ 2, bir oyun için şaşırtıcı derecede huzur veriyor.

Bir göletin içinde başlayan Zen Koi, küçük bir balıktan ejderhalara uzanan su macerasını konu alıyordu. Oyun çok sevildi ve geliştirici tarafından devam oyunu yayınlandı.

Gölette narince salınan bir koi balığı olarak oyuna başlıyoruz. Dingin müziklerinden balıkların zarif yüzme hareketlerine kadar oyunun her detayı sakin bir ruh haline davet ediyor. Alıştığımız aksiyon oyunlarından farklı olarak son derece dingin bir ortam sunan oyun kendi içinde ise sizi oyuna sıkı sıkıya bağlayacak bir karmaşaya sahip. 

Singapur merkezli LandShark Games’den Paul Naylor, balık hareketlerinin nasıl tasarlandığı hakkında “Çoğu balık oyunu, yüzme hareketleri için balıkların dönüşlerinde iyi gözükmeyen hazır animasyonlar kullanıyor.” diyor. “İki kaynaktan ilham aldım: robot balıkların yüzme hareketlerinin matematiksel formülü üzerine bir araştırmanın makalesi ve flow oyunundaki yaratıkların kıvrak dönüşleri.”
Dönüşler sadece oynayanları büyülemekle kalmıyor, aynı zamanda ustalaşmak için çaba sarf etmeyi de gerektiriyor. Göletini başka bir koi ziyaret ettiğinde bunu fark edebilirsin. Yönlendirdiğin balık, misafiriyle beraber yüzerken yeni desen ve renklerde bir koi yumurtası ortaya çıkabilir. Oyunda, biriktirebileceğimiz 500’den fazla renk kombinasyonu yer alıyor.

Her balık gibi, kontrol ettiğin koi balığının da büyümek için beslenmesi gerekiyor. Ancak dikkatli olmalısın, avlanmak göründüğü kadar kolay olmayabilir! Farklı türde avlar, farklı şekillerde hareket ediyor. Yeteri kadar av toplarsan kazanacağın mücevherleri göletteki sembollere götürebilirsin. Böylece göletinin sınırlarını genişletecek ve koi balığının ejderhaya dönüşmesine bir adım daha yaklaşacaksın. Üstelik oyun, balığın ejderhaya dönüştüğünde sona ermiyor.

Naylor, “Zen KOİ 2’yi yaparken en büyük motivasyonlarımızdan biri, evrende özgürce gezinmelerini kontrol edebileceğimiz ejderhalar yaratmaktı.” diyor. “Oyuncular ejderhalarını yönlendirebilir ve yıldızlar arasında bağlar kurarak yaratacakları takımyıldızlarını paylaşabilirler.” Ayrıca ejderhaların sağladığı Essence ile göletin için süsler alabilir ve böylece sadece kayalarla döşenmiş bir gölette yüzmekten kurtulabilirsin.

Zen Koi 2 oyununda ölüm yok

Balığın kırmızı bitkinin üstünden geçtiğinde ekran parlamaya başlarsa şaşırma. Bu oyunda ölüm yok. Naylor, hataları cezalandıran pek çok oyun arasında, oyuncuların yavaşça ve sakince oynayabilecekleri Zen KOİ 2’nin önemli bir boşluğu doldurduğunu düşünüyor.
İşte veya trafikte strese girdiysen, kendine biraz zaman ayır ve bir koi balığının ejderhaya evrimleştiği  Zen KOİ 2 ile huzur bul.

LandShark Games tarafından geliştirilen ve dağıtılan bu huzur verici oyuna App Store ve Google Play Store üzerinden erişebilirsiniz.

Eğer merak ediyorsanız oyunun tanıtım videosunu her zaman ki gibi aşağıda yer alan oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Bizi Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarımız üzerinden de takip edebilir ve güncel içeriklerimize daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca gönderilerimizi beğenerek ve paylaşarak bize destek olabilirsiniz.  

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts