Haftanın Oyunu – Once Upon a Tower

Once Upon a Tower

Prenses Başımıza Kuleden Kaçıyoruz – Once Upon a Tower

Pomelo Games tarafından yapılan Once Upon a Tower oyununda bir ejderhanın bekçiliğini yaptığı bir kulede prenses olarak kurtarıcımızı bekliyoruz. Derken kurtarıcımızın balyozla kuleye tırmanırken ejderhaya yem oluşuna tanıklık ediyoruz. Balyozun önümüze düşmesiyle maceramız başlıyor.

Once Upon a Tower oyununda amacımız önümüze çıkan engelleri balyoz yardımıyla aşarak kuleden aşağı inmek. Kuleden aşağı indikçe bir süre sonra başka bir bölüme geçiyoruz. Her bölümde karşımıza farklı yaratıklar çıkıyor: goblinler, örümcekler, domuzlar, ejderhalar, dev yengeçler… Bu yaratıkların da kendine özgü özellikleri var. Örneğin örümcekler duvarda yürüyebiliyor, domuzlar üzerimize atılarak saldırıyor.

Oyunda birçok prenses bulunuyor ve bu prensesleri açmak için ışık parçalarını topluyorsunuz. Oyunda karşınıza çıkacağı gibi yaratıklara balyozla vurarak, kafalarına atlayarak veya oyun içi eşyaları fırlatarak öldürdükten sonra ışık parçası kazanıyorsunuz. Öldüğünüzde ise bu ışık parçaları bir kavanozda toplanıyor. Kavanoz dolduğunda yeni prenseslerle de oynayabiliyorsunuz. 

Yaratıklar yetmezmiş gibi karşımıza tuzaklar da çıkıyor. Dikenlerden tutun alev püskürten tuzaklara kadar birçok tuzak bulunuyor. Neyse ki oyunda topladığımız ışık parçalarıyla tek veya birkaç kullanımlık eşyalar alabiliyoruz. Kalkan size bir can daha verirken bombalarla önünüzdeki engelleri patlatabiliyorsunuz.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=7DRldU9_600″ hd=”1″]

Oynanış bakımından kolay, dinamik bir atmosfer sunan Once Upon a Tower  bu haftanın oyunu oluyor. Oyuna Google Play Store ve App Store üzerinden erişebilirsiniz. Daha fazlası için sitemizi ve Facebook sayfamızı takipte kalın! Youtube kanalımıza da abone olmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler