Haftanın Oyunu – South Park Phone Destroyer

South Park Phone Destroyer
South Park Phone Destroyer

Birkaç gün önce çıkışından bahsettiğimiz Ubisoft’un mobil RPG ve stratejik kart oyunu South Park Phone Destroyer, South Park evrenindeki birçok karakteri -bazen ailelerini bile!- içinde bulunduruyor. Cartman, Kenny, Kyle, Stan, Ike, Token oyundaki başlıca aklıma gelen karakterler. 

Karakterler için savaşçı, menzilli, tank ve suikastçi sınıfları var. Bunların ek olarak bazı karakterlerin yetenekleri ve pasif etkileri de bulunuyor. Karakterler savaştıkça enerji biriktiriyor ve yetenekleri kullanabiliyorsunuz. Örneğin tank sınıfından olan Şerif Cartman, yakınındaki bütün hedeflere hasar veren mermi yağmuruna tutuyor. Menzilli sınıfından Silahşor Kyle ise takımına destek olmak için havaya 1 el ateş ediyor ve takımındaki her karaktere fazladan saldırı gücü bonusu veriyor.

South Park Phone Destroyer

Oyunda Türkçe dil desteğinin olması, hikayenin mesajlaşma yoluyla aktarılması ve oyun içinden karakterlerin telefonunuzu arayarak size hikaye hakkında bilgi vermesi güzel düşünülmüş.

Oyundaki menüye telefon simgesinden girip telefonunuzu kullanır gibi orada gezinebilirsiniz. Siz oyuna dalmışken karakterlerin sohbetini mesajlar menüsünden, ayarlar menüsünden oyun içi ayarları düzenleyebilir ve değerler menüsünden karakter istatistiğine göz atabilirsiniz.

Kovboylar Kızılderililere karşı!

Phone Destroyer’da başlangıçta 2 taraf bulunuyor: Kovboylar ve Kızılderililer. Hikaye modunda ilerledikçe farklı taraflarla da karşılaşıyorsunuz. Korsanlar, şövalyeler, prensesler, ozanlar, ruhbanlar… 

[youtube url=”https://youtu.be/pwe7A-ZGCng” hd=”1″]

Oyuna karakterinizi oluşturarak başlıyorsunuz ve dilediğiniz zaman karakterinizin görünüşünü tekrardan ayarlayabiliyorsunuz. Oynadıkça eşya  Oyun başlamadan önce gösterdikleri video ile bir efsaneden bahsediyor. Önceki yazımızda bu efsaneyi videolu olarak bulabilir ve ayrıca Mobidictum’u sosyal medyada, FacebookTwitter, ve Youtube üzerinden takip edebilirsiniz.

Türkçe uyarlamanın ve oyundaki hikayeyi sunuş biçimlerinin etkileyici olmasıyla South Park Phone Destroyer haftanın oyunu listemizde bu haftanın oyunu oluyor. South Park Phone Destroyer oyununa Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

 

Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler