Hayatı Ritim Olanlara Mobil Müzik Oyunları

Müziğe hevesi olan herkesin oynamaktan zevk alacağı oyunları sizler için listeledik
Müzik Oyunları
Müzik Oyunları

Müzik oyunları, müziksiz yapamam diyenler için iki farklı eğlence sunuyor. Bu tür oyunlarla hem şarkı dinleyebilir hem de müzik dinleyebilirsiniz. Şarkılar ve ritim hayatının parçası olanlar aynı zamanda mobil müzik oyunları ile rahatlayabilir. Rahatlatan oyunlar kategorisine de dahil edebileceğimiz oyunlar ile vaktinizi keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Mobil Müzik Oyunları

Müzik dinlemeyi seven veya enstrüman çalan insanlar oyun oynarken de bu alanda bir şeyler ile uğraşmaktan zevk alıyor. Bu iki kategoriyi oldukça iyi harmanlayan birçok oyun bulunmakta. Bu oyunların temelinde arka plandaki müziğe ve ritme uygun şekilde zıplamak veya sağa sola koşmak gibi eylemler oluyor.

müzik oyunları
Ritme uyum sağlayarak bu oyunları zevkle oynayabilirsiniz

Müzik oyunları, her zaman müzikle haşır neşir olmak isteyenler tarafından fazlasıyla seviliyor. Hem neden sevilmesin ki bir de öyle bakalım. İnsanlar hem müzik dinleyebiliyor hem de oyun oynayabiliyor. Bir bakıma oyun ve müzik dinleme işini birlikte yaptığımızdan dolayı aslında şarjdan da tasarruf sağlanıyor. 🙂 Önerdiğimiz müzik oyunları sizlere fazlasıyla iyi geleceğinden emin olabilirsiniz.

Beat Blade

Beat Saber en kaba tabirle bir tür müzik ile birleşen ve oldukça modern görünen bir Fruit Ninja’dan ibaret. Bilgisayarlar ve konsollar için uzun bir süredir sevilen ve oldukça popüler olan bir oyun var. Türün meraklıları mutlaka duymuştur: Beat Saber. Beat Saber’daki amacımız iki adet hareket algılayan kontrolcü kullanarak sağdan ve soldan gelen küplere adeta bir baterist gibi vurmaktı.

Beat Blade oyununda da sağa ve sola gidip ritimli bir şekilde küpleri kesmeye çalışıyoruz. Dikkat edin: sakın bombalara çarpmayın! Yoksa yanarsınız. Her güncelleme ile birlikte oyuna yeni şarkılar ekleniyor. Şarkıları video izleyerek ya da oyun içinden kazanabildiğimiz para ile satın alma şansımız bulunmakta. İnternet kültürü ve popüler şarkıları işleyen oynaması keyifli bir oyun olmuş.

Geometry Dash Meltdown

Geometry Dash serisini çoğumuz biliriz. Geometrik şekiller ile denge kurma oyunu olan yapımın bambaşka bir türde olan yeni oyunu Geometry Dash Meltdown, müzik ve ritmi doğru tutturma üzerine. En ufak hatada baştan başlatan ve 2D platform türünde sayılan bu oyunda çeşitli engellerin üstünden atlayıp altından geçerek ritmi kaçırmamaya çalışıyoruz.

Portallar ile farklı ışıklandırma ve arka planlara geçen bölüm tasarımları mevcut. Genellikle tekno müzik ağırlıklı bir yapı izleyen Geometry Dash Meltdown’ı ücretsiz indirebilirsiniz.

Dynamix

https://www.youtube.com/watch?v=qQOY-KglYBo

Listemizin en zor oyunu sanıyoruz ki Dynamix. Bu oyun klasik dokunmatik telefon oyunları arasında sayılabilecek olan Piano Tiles benzeri bir sistem kullanıyor. Bol ışıklı bir piyano üzerinde aşağıya inen notalara basmamız oyunun temel amacı. Herhangi bir enstrüman bilgisine veya yeteneğine sahip olmaya gerek yok. Kore ve Japon müzikleri içeren oyunda zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

Project Muse

müzik oyunları
Project Muse

Project Muse, gerek kullandığı renkli tema; gerekse müzikleri ile adeta insanı kendine çekiyor. Genellikle tekno müzikleri kullanan oyunumuzda bir çubuğu kontrol edip şarkının ritmine ve melodisine göre gelen renkli şekillerden sıyrılmaya çalışıyoruz. Farklı bir tema arayanlar için denenmesi gereken oyunlardan birisi.

Deemo

Listemizin en yüksek boyutlu oyunu olan Deeemo, şahane bir arayüz sunuyor. Anime tarzı çizimleri olan bir ana menü ve çeşitli sanat eseri kıvamında şarkı seçim ekranları içeren oyunumuzda gayet sade bir arka planda piyano çalıyoruz. Keyfi yüksek ve oynaması zevkli. Bazı bölümler paralı olsa da uzun süre idare edecek ücretsiz içerik de arşivinde barındırıyor.

Müzik oyunları size göre değilse Sevgilinizle Kavga Ettiğiniz Zaman Oynayabileceğiniz Mobil Oyunlar içeriğimizde dövüş oyunları ve rahatlatan oyunları inceleyebilirsiniz. Eminiz ki orada hoşunuza gidecek bir şeyler bulacaksınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler