Her Kafadan Ayrı Bir Ses: Heads Off

Heads Off
Heads Off

Heads Off, sadece kafadan oluşan karakterleri çığlık attırarak ilerlettiğimiz bir platform oyunudur.

Heads Off

Klasik tarzdaki platform türü oyunların birbir çeşit hali bulunuyor. Birbirinden farklı onlarca hikaye, karakter ve oynanış yapısıyla her dönemde kendine üst sıralarda yer  bulan bu oyunlar, yeniliğe en açık oyunlar arasında yer almakta.

Bugün ise tanıtacağımız oyun, bu türün belki de en yaratıcı ama bir o kadar da ilginç örneğini bizlere göstermekte. Heads Off, sadece kafadan oluşan karakteri çığlık attırarak ilerlettiğimiz bir oyun.

Heads Off

İlk bakışta gerek fikir gerek oyunun kendisi korkunç gelebilir fakat bir yandan da eğlenceli olduğunu söylememiz gerek. Sürekli dönen kafanın çığlık atması için ekrana dokunuyor ya da basılı tutuyoruz. Surat ne tarafa dönükse, karakterimiz çığlık attığında da o tarafa doğru hızlanacak, yükselecek ya da alçalacak. Amacımız ise yol üzerinde bulunan nesneleri toplayarak ilerleyebildiğimiz kadar ilerlemek. Sonrasında ise bu toplamış olduğumuz nesnelerle yeni kafaların kilidini açıp, yolculuğumuza onlarla da devam edebiliriz.

Heads Off

Oyunda yeni kafaların kilidini açmak için toplamış olduğumuz nesnelerle ağaçları beslememiz  ve o kafaların ağaç dalında yetişmesini sağlamamız gibi enteresan bir durum bulunmakta. Basit ama oyundaki karanlık ve garip atmosferi tam anlamıyla yansıtan grafikler de oldukça etkili kullanılmış. İlerledikçe belli noktalarda karakterimiz yaşlanmakta ve ekranın sağ tarafında her yaşta neler yaptığına dair hikayeler de okuyabiliyorsunuz.

Heads Off oyununu Google Play Store aracılığı ile ücretsiz olarak indirerek bu garip atmosferi deneyimleyin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler