Günün Oyunu: Hero Academy 2

Hero Academy 2

Sevilen oyun Hero Academy geri döndü!

Bütün kahramanlar pelerin giyecek diye bir kural yok. Hero Academy 2’de üzerinde canlı dikenler olan kukuletalar oldukça revaçta. Ya da punk titreşimli asi saç stilleri. Tabii dil çıkarabilen kovaları da unutmamak gerek. Hangisini tercih edeceğin ise tamamen sana kalmış durumda.

İlk oyunu ile oyuncuların gönlünde taht kuran Hero Academy 5 milyondan fazla indirme almış ve uzun süre gündemi meşgul etmişti. Robot Entertainment gelen olumlu dönüşler sonrasında ikinci oyun üzerine çalışmaya başlamıştı. En nihayetinde oyun yayınlandı ve biraz geç olsa da göz atma imkanı bulduk. 

Hero Academy 2’deki esas görevin bir avuç garip tipten yenilmez bir dövüş ekibi yaratmak. Bu farklı kartlarla oynadığın bir strateji oyunu. Sıra sana gelince ekibinle düşmanına saldırmalı ve kristalindeki güç tükenene dek güçlü bir oyun sergilemelisin.

Güçlü dövüş tekniklerine (ve genellikle devasa silahlara) sahip kahramanlarını düşmanlarının yakınında tutmakta fayda var. Ok gibi uzun menzilli silahlara sahip kahramanların ise mesafeli saldırılar için doğru seçim olacak. Ama zaten siz bunları bu güne kadar oynadığınız oyunlardan edindiğiniz tecrübe ile biliyorsunuz zaten.

Mevzilenmeyi bekleyen birçok bölük var: Şifacılar askerlerinin iyileşmelerine yardımcı olurken hızlı karakterler şipşak hasar yaratmak ve dövüşün seyrini değiştirecek büyüler yapmak konusunda uzman.

Hearthstone ve Clash Royale oyuncuları burada kendilerini evlerinde hissedecek;

Daha önce Clash Royale, Hearthstone gibi oyunları oynayanlar kendilerini öyle sanıyoruz ki evlerinde gibi hissedecek. En nihayetinde karşımızda benzer bir kart stratejisi oyunu var ve esas mesele rakibinin bir sonraki hamlesini hesaplamaya çalışırken elindeki kaynakları akıllıca harcayabilmek. Özellikle PvP modu bizim hoşumuza gitti. Ama çevrim içi yapay zekaya karşı oynayabileceğiniz bir modda bulunuyor.

Yapay zekaya veya çevrimiçi rakiplerine karşı savaşıyor olman fark etmez, her senaryoda beklenmedik kararlar vererek yeni zaferler kazanmak için yaratıcı olmak zorundasın. 

Çarpışmalar sayısız farklı olasılıkla sonuçlanabilir. Kişiye özel bu karakterlerle, derinlikli ve sürükleyici bir strateji oyunu arayanlar yeni favorilerini çoktan bulmuştur sanıyoruz.

Robot Entertainment, tarafından geliştirilen kart stratejisi türünde ki Hero Academy 2 oyununun iOS ve Android sürümleri bulunmakta. Ücretsiz olarak oyunculara sunulan oyunda, oyun içi satın alma ve reklamlar yoluyla bazı güçlendiriciler elde etmek mümkün. Tabii aynı durum olası rakipleriniz içinde geçerli.

 
Bizi  Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmeyi, haber ve gönderilerimizi beğenerek ve paylaşarak destek vermeyi ihmal etmeyin lütfen. Keyifli, günler dileriz.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler