Hill Climb 2 İncelemesi

Hill Climb 2 oyna indir
Hill Climb 2
 • Yapımcı ve Yayıncı Firma: Fingersoft
 • Gerekli İşletim Sistemi Sürümü: Android 4.2 ve sonrası – iOS 8.1 veya sonrası
 • Çıkış Tarihi: 27 Kasım 2016
 • Ücret: Bedava (Uygulama içi satın alma 1,99 TL – 250 TL)
 • Oyun Kategorisi: Kart
 • Oyun Dili: İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Rusça, Çince, Japonca, Korece
 • Oyun Boyutu: Android: 38 MB – iOS: 2.7 GB
 • Yüklenme Sayısı: 10.000.000+

Fingersoft, Hill Climb 2 ile mükemmel bir devam oyunu ortaya koymuş. Orijinal oyunun akrobatik sürüş yetenekleri alınarak ve daha kolay bir hale getirilerek, daha ayrıntılı grafikler, yeni çok oyunculu modlar ve özelleştirmeler ile bir devam oyunun da olması gereken bütün iyileştirmeler yapılmış.

Hill Climb 2

Harika Fiziğe Sahip Oynanış Mekanikleri

Hill Climb 2 temel olarak birinci oyunla aynı oynanış mekaniklerine sahip. Oyunda ki erkek karakterimiz Newton Bill ve kadın karakterimizi Jill. Hangisi ile oynamak isterseniz onunla oyunu oynayabiliyorsunuz. Oyun basit bir amaca sahip. Toprak zeminde gaz ve fren ile aracınızın dengesini koruyarak bitiş çizgisine ulaşmanız gerekiyor.

Oyunda kontrol edebileceğiniz sadece iki mekanik var. Gaz ve frene basmak. Fakat bunu tutarlı bir şekilde yapmanız gerekiyor çünkü sürdüğünüz araçların yakıtları var. Eğer bitiş çizgisine ulaşmadan yakıtınız biter ya da aracınızı devirirseniz bölümü kaybediyorsunuz. Oyunun içinde topladığınız yakıtlarla yakıtınızı daima dolu tutmanız gerekiyor.

Oyunda tek bir araç değil ilerledikçe açabileceğiniz yeni araç türleri mevcut. Bu araçların hepsi farklı dinamiklere sahip. Cip yavaş ama istikrarlı, scooter hafif ve genellikle havada süzülmek için, süper cip ise hızlı ve yere sağlam tutunan bir araç. Bir araca hâkim olmak, bir sonraki için sizi hazırlamıyor ve her aracın kilidini açtığınızda hem aracın özelliklerini öğrenmek hem de performansını artırmak için parçalarını yükseltmeniz gerekiyor.

İkinci ve Birinci Oyun Arasındaki Farklar

Bu bölüme kadar anlatılan her şey birinci oyunda da farklı şekillerde mevcuttu. İkinci ve birinci oyun arasında ki farklar ise;

Öncelikle araçların fizikleri Hill Climb 2‘de birinci oyuna göre çok gelişmiş durumda. Gaz ve fren pedalına küçük dokunuşlarınız bile oyuna etki ediyor. Altınızdaki zemin aracın ağırlığına göre ve tekerlerin sürtünmesine göre araca etki ediyor.

Geliştirilmiş fizik dışında oyuna eklenen ikinci bir özellik ise kozmetik ögeler. Oyunda ki iki karakterimizi de artık özelleştirebilir ve aracımız için yeni boyalar kullanabiliyoruz. Bütün oyun boyunca aynı karakter ve aynı araçlara bakmak birinci oyunu sıkıcı yapan bir etkendi. Ek olarak yarış alanlarına ağaçlar ve kütükler gibi bir sürü küçük detay eklenmiş bu da yarış yaparken sürekli aynı yerde yarışıyorsunuz hissinden sizleri kurtarıyor.

Oyunu ileriye taşıyan son özellik ise yeni yarış modları. Bu modlar “Adventure” ve “Cups” modu. Adventure modunda yakıt kriteri dikkate alınmadan kaza yapana kadar sonsuz bir sürüş yapabiliyorsunuz. Cups modunda üç oyuncu ile yarış yapabiliyorsunuz. Diğer iki oyuncu daha önce aynı bölümü oynamış oyuncuların hayaletleri oluyor. Küçük rekabetler ile eğlenceli bir mod olmuş. Siz de kendi hayaletinizi arkadaşlarınızın Cups mücadelelerine gönderebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınıza meydan okuyup gerçek zamanlı yarışlarda yapabilirsiniz.

Yarışlarda kazandığınız kupalar ile de oyunda sıralamalarda yükselebilir ve bu şekilde yeni araçların kilidi açabilirsiniz.

Hill Climb 2‘de 18 tane araç bulunuyor fakat geliştirici firma oyuna her ay yeni pistler ve araçlar eklemeye devam ediyor. Araçların dışında oyunda şuanda 24 tane yarış pisti bulunuyor. 150 den fazla da özelleştirme oyuna eklenmiş durumda. Tüm bu pistler, araçlar ve özelleştirmelerin kilidini açmak için oyunu düzenli olarak oynamanız gerekiyor. Günümüz mobil oyunlarının en büyük sıkıntılarından olan sınırlı oynama mekaniği bu oyunda yok. Oyuna bir kez girip isterseniz saatlerce oynayabilirsiniz. Oyun içinde ki özelleştirmelerden almak için oynamak yerine gerçek para da kullanabilirsiniz.

Olumlu Yanları

 • Geliştirilmiş fizik yapısı
 • Yeni eklenen yarış modları
 • Yeni eklenen kupalar ve başarımlar
 • Oynama sınırlaması olmayan tamamen ücretsiz bir oyun olması.

Olumsuz Yanları

 • Oyunda birinci oyun gibi detaylı istatistiklerin görünmemesi.
 • Uzun kasa açılış süreleri.

Oyunu indirmek için tıklayınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler