Hoplite Dünyasında Şansa Yer Yok

Hoplite
Hoplite

Niceliğin nitelikten ne kadar değerli olduğunu anlayabilmemiz için niceliğin üstün yönlerini ortaya çıkartan stratejiler geliştirmek gerekir. Geliştirilen stratejinin kalitesi yeterli seviyeye ulaşırsa bir avuç asker ile tümenler dolusu orduları bile alt edebilirsiniz. Hoplite oyunu da  bize tüm bu değerlerin önemini aktarabilmek için zeka pırıltılarıyla oluşturulmuş bir oyun olarak karşımıza çıkıyor

Hamleni Yap ve Kazan!

Olması gerektiği kadar basit ve açıklayıcı bir tutorial ile oyuna başlıyoruz. Oyunun temel ögeleri ile ilgili yeterli seviyede bilgiye sahip olduktan sonra kendimizi aniden ilk bölümün içinde buluyoruz. Oyunun sizi reklamlar ile boğmadığını, hatta belki inanamayacaksınız ama hiç reklam olmadığını peşin peşin söyleyip; iştahınızı rahat rahat kabartabileceğini belirtmekte fayda var. Zira oyunun akışı asla bozulmadığı için kendinizi içinde hapsolmuş bir biçimde yakalama ihtimaliniz çok yüksek.

Oyunun içinde sizi yönettiğiniz bir karakter, karakterin komutlar ile yol alabileceği eşkenar beşgenlerin bir araya getirdiği bir düzlem, karakterinize ait bir mızrak, bir adet uzun atlamanıza yardımcı olacak ayakkabı ve tüm bunları kullanarak üzerinde strateji geliştirmenizi  gereken türlü türlü düşmanlar var. Satranç edasıyla sıra bazlı olarak konum değiştiriyor ve düşmanlarınızı teker teker yenmeniz gerekiyor. Her haritada rastgele olarak yerleştirilmiş Apollo tapınaklarına ulaşmanız durumunda ise karakterinizi ve özelliklerini ölene kadar geliştirebiliyorsunuz.

Karmaşalıktan asgari seviyede uzak durma başarısını göstermiş olan Hoplite ile sizi baş başa bırakmadan önce ücretsiz versiyonda öldükten sonra en başa dönmeniz gerektiğini üzülerek belirtmek isteriz. Apollonun kudreti üzerinizden eksik olmasın!

Hoplite oyununu Google Play Store aracılığıyla ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler