Kupimon – Sadece Dokunarak RPG Dünyasına Katıl

kupimon

Kupimon, tamamen ekrana dokunma üzerine kurulu bir RPG oyunu. Sadece bir kişi tarafından yapılan bu oyunda Kupimon adı verilen karakterleri dokunarak kesmeye ve keserken güçlenmeye çalışıyoruz. Geliştirici Chris‘in verdiği bilgilere göre, Unity kullanılarak yapılan bu oyundaki birçok karakter gerçek dünyadan ve fantezi aleminden hareketle hazırlanmış ve oyuncuların beğenisine sunulmuş. Son derece basit bir yapıda sunulan bu oyun, “clicker” tarzda. Yani birden fazla komuta aynı anda dokunmak yerine ekranda karşınıza çıkan karakterlere dokunarak saldırı yapabiliyorsunuz.

Tıkla ve Kazan

Oyundaki her karakter Kupimon türüyle anlatılıyor. Rastgele isimler verdiği Kupimon karşımıza çıkan bu oyunda, bu karakterleri sadece dokunarak kesebiliyoruz. Karakterlere hasar vermek için üzerlerine dokunmak yeterli oluyor. Ayrıca kesilen her karakter de XP olarak oyuncuya dönüyor. Bu XP’lerle de güçlenebiliyoruz.

Dokunma becerisini geliştirerek tek dokunuşta verdiğiniz hasarı da artırabilirsiniz. Bu da karakterleri çok daha hızlı kesmenize ve çok daha hızlı ilerlemenize olanak sağlayacak. Oyunda Mistik Toz olarak bilinen bir ürün alma sistemi de bulunuyor. Oyunun Mağaza bölümünden Gümüş Bileklik, Krimsonik’in Tüyü, Fılatin’in Asası, Şans Kolyesi gibi her biri kendi alanında sizi güçlendirecek şeyler alabilir ve bu özellikleri yükseltebilirsiniz.

Oyunda sadece karakterleri kesme ve güçlenme bulunmuyor. Oyunun Türkçe olarak da belirttiği üzere belirli aşamalardan sonra adeta ava çıkabiliyorsunuz. Bu avlarda da yeni karakterlere sahip olabiliyor ve Mağaza üzerinden de bu karakterlerinizi çok daha güçlü bir hale getirebiliyorsunuz. Ayrıca 200. seviyeden sonra her 25 seviye elinizdeki Kupimon’a 4 katı Saniye Başına Hasar veriyor.

“Canavar avcısı tarzında bir oyun yapmak istedim” diyen Chris, oyundaki karakterlerin çoğunu gerçek hayattan veya fantezi dünyasından bazı hayvanlardan ilham alarak yaptığını belirtiyor. Canavarların isimleri de dahil olmak üzere Kupimon ismine kadar oyundaki birçok öğe, geliştiricinin rastgele belirlediği isimler olmuş.

Kupimon indir

Kupimon Android ve iOS kullanıcıları tarafından oynanabiliyor. Google Play ve App Store üzerinden oyunu indirebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler