Çılgınlar Gibi Dans Ediyoruz! – Mad For Dance

Mad For Dance
Mad For Dance

Mad For Dance, sahibi olduğunuz dans kulübünü döneminin en ilgi çekici ve eğlenceli mekanına dönüştürmek için çabalayacağınız, bununla birlikte dansa ve müziğe doyacağınız bir simülasyon oyunu.

Mad For Dance

İnsanoğlu müzikle iç içe olduğundan bu yana dansı hayatından hiç eksik etmemiştir. Pek çok alanda olduğu gibi dans konusunda da elbette kültürler farklılaşıyor. Hele ki bu topraklara baktığımızda halk arasındaki deyimle kapı gıcırtısına bile oynayan bir toplumuz. Böyle olunca da birbirinden farklı onlarca belki yüzlerce dans türünü bünyemizde barındırıyoruz. Ancak kültürler ne kadar farklılaşırsa farklılaşsın globalleşen dünyada disko, bar gibi kapalı mekanlardaki eğlence ve dans anlayışı insanlığın ortak noktası oluyor.

Mad-For-Dance

Danstan, eğlenceden, müzikten bu kadar bahsettikten sonra eminiz ki hafta sonu için planlar yapıldı bile. O yüzden sizlere hafta sonuna kadar motivasyon sağlayacak, bununla da kalmayıp birkaç figür öğretecek oyunumuzla tanıştırıyoruz.

Oyun hakkında şöyle söylemeliyiz ki 1930’ların jazz kulübü anlayışından günümüz rock  barlarına kadar oldukça geniş bir yelpazede başlıkta da söylediğimiz üzere çılgınlar gibi dans ediyoruz.

Oyunun türü fazlasıyla yakından tanıdığımız ve artık ekol haline geldi diyebileceğimiz tapping yani tıklama. Sabit olan bir DJ ve bu DJ’nin performansına göre kulübünüze gelen insanlar, temel iskeleti oluşturuyor. Sizin yapmanız gereken de ekrana tıklayarak puan kazanmak. Kazandığınız puanlarla da hem DJ performansını yükseltmek hem de kulübünüze yeni insanları davet etmek oluyor. Tüm bunların yanı sıra kokteyl servisleri, kulübün tasarımı gibi detaylara da yine aynı oynanış şeklinde olduğu gibi siz  sorumlusunuz.

Mad-For-Dance

Mad For Dance, gözünüze oldukça klasik bir tapping oyunu olarak gözükebilir. Ancak biraz göz gezdirdikten sonra karakterlerin 3 boyutlu tasarımı, grafiklerin o dönemin tarzına uygun renklerle bezenmesi ve hepsini tamamlayan müzik alt yapısıyla tapping konusunda çıtayı oldukça yükseltiyor diyebiliriz. Topladığınız puanlar doğrultusunda kulübünüze yeni insanlar çağırmanın yanı sıra geçmişten günümüze pek çok ünlü ismi de davet edebilirsiniz. Bu sayede de kulübün popülerliğini artırabilirsiniz. Oyunda sadece müziğe doymakla kalmayıp aynı zamanda kulübünüzde dans eden kişilerin kıyafetlerinden de o dönemin modasına ve eğlence anlayışına dair bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Mad For Dance’ı Google Play Store aracılığı ile ücretsiz olarak indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler