Magic: ManaStrike – Strateji ve Tower Defence Sevenlere

Magic: ManaStrike strateji ve tower defence oyunlarını seven oyuncuların dikkatini çekecek gibi duruyor.
magic manastrike netmarble
Başlangıçta oyun size 5 farklı Planeswalker sunuyor.

Magic: ManaStrike strateji ve tower defence oyunlarını seven oyuncuların dikkatini çekecek gibi duruyor. Clash Royale tarzı oyunları sevenler için bugün yeni bir önerimiz var. Benzer bir format ama bu defa, Magic: The Gathering’in devasa dünyasını arkasına alan ve oyunu üç boyutlu grafiklerle canlandıran Magic: ManaStrike’dan bahsedeceğiz sizlere.

Malum mobil oyun camiasında bu tarz oyunları daha çizgi film grafikleriyle görüyorduk ve dikey ekranlarda. Magic: ManaStrike’ın göze çarpan ilk özelliği de ekranı yatay kullanması ve gerçekçi üç boyutlu grafiklerle MTG dünyasını üç boyutlu hale getirmesi. Bu grafik stili oyuna ayrı bir heyecan katıyor: Planeswalkerlar ve çeşitli boyutlardaki yaratıklar göz alıcı animasyonlarla hareket ediyor, birbirleriyle savaşıyor ve ilerliyor/ yok oluyorlar. Bu da oyunu izlemesi ve kontrol etmesi ekstra keyifli hale getiriyor.

magic manastrike tanıtım
Magic: ManaStrike tower defence ve strateji oyunlarını sevenlerin dikkatini çekebilir.

 

Magic: ManaStrike’ı cazip kılan ne?

Başlangıçta oyun size 5 farklı Planeswalker sunuyor. Her bir kahramanın savaşma stili birbirinden farklı ancak güçleri birbirine eşit. Kahramanların her biri, klasik Magic’de olduğu gibi birer rengi temsil ediyor: Beyaz, Mavi, Siyah, Kırmızı ve Yeşil. Ve tabii, her bir renk ile, o renge ait kartları kombinlemeniz gerekiyor. Bu durum, sizi kısıtlıyor gibi görünse de oyundaki kartların sayısı çok fazla, bu da sınırsız seçenekli stratejiler üretebilmenize olanak sağlıyor.

‘Peki, oyunda kazanan bir kart kombinasyonu var mı?’ derseniz, oynayabildiğimiz kadarıyla cevabın hayır olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar stratejinize güvenseniz bile karşı tarafın yapacağı hamleleri önceden tahmin etmek zor. Oyun gerçekten hızlı bir akışa sahip ve anlık olarak stratejinize yeniden şekil vermeniz gerekiyor. – Bu arada olumsuz bir durum, başlangıç seviyelerinde gerçekten çok kolay oyun kazanılıyor ancak sabredip biraz ilerleyince, yukarıda anlattığımız gibi işler iyice zorlaşıyor ve bu hızlı oyun boyunca durmadan strateji üretmek durumunda kalıyorsunuz. Böylelikle heyecan hiç düşmüyor ve kazandıkça daha fazla oynamaktan kendinizi alamıyorsunuz.

Farklı mekanikleri ManaStrike’da görmek mümkün

Oyunda, Magic: the Gathering’de yer alan kartların özellikleri benzer şekilde korunmuş, bu sebeple diğer RTS / tower defense oyunlarında göremediğimiz bazı mekanikleri de bize sunuyor. Mesela kullandığımız kartlardan biri atıldığı alanda düşman birliklerinin bizim birliklerimize saldırmasına engel oluyordu. Bunun gibi farklı özelliklerdeki kartları oynadıkça aktifleştirip destelerinizde kullanabilirsiniz. Özetle, eğer Magic: the Gathering fanıysanız, tower defense oyunları seviyorsanız ya da strateji kurmaya meraklıysanız Magic: ManaStrike’a şans vermenizi öneririz. Denemiş olanlarınız varsa da yorumlarını bekliyoruz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler