Minecraft Benzeri Mobil Oyunlar

Minecraft benzeri mobil oyunlar listesini sizler için derledik. Bu oluşturduğumuz özel listede birçok eğlenceli ve aksiyonlu oyunlar bulunuyor.
Minecraft benzeri mobil oyunlar
Minecraft benzeri mobil oyunları sizler için derledik.

Minecraft benzeri mobil oyunlar, oyun severler için büyük ilgi gören oyunlar arasında yer alıyor. Bizlerde bu sebepten dolayı Minecraft benzeri oyunları sizler için derledik. Bu oluşturduğumuz özel listede birçok eğlence ve aksiyon dolu oyunlar bulunuyor.

Minecraft Benzeri 7 Mobil Oyun

Bu yazımızda sizlere Minecraft’a benzeyen 7 oyunu derledik. Bu eğlenceli oyunlar sayesinde Minecraft oynamıyor olsanız bile oynuyor hissi yaşayabilirsiniz.

Minecraft benzeri mobil oyunlar
Roblox

Roblox

Roblox, içerisinde yüzlerce hatta binlerce farklı oyunu barındıran ve isterseniz kendi oyununuzu da geliştirebileceğiniz uçsuz bucaksız bir yapıya sahip. Oyuncular oyun içerisinde kendilerine özel oyunlar oluşturarak burada eğlenebiliyorlar. Aynı zamanda farklı oyuncuların oluşturduğu özel oyunlara arkadaşlarınız ile birlikte girip eğlenebiliyorsunuz

Minecraft benzeri mobil oyunlar
Terraria

Terraria

Terraria‘yı en basit haliyle “Minecraft’ın iki boyutlu uyarlaması” şeklinde tanımlamak mümkün. Oyunculara açık bir dünya sunan oyuna sıradan bir karakter olarak başlıyorsunuz. Önce kaynak toplayıp kendinize yeni eşyalar ve evler yapıyorsunuz, sonra da bulunduğunuz dünyayı keşfe çıkıyorsunuz. Bu süreçte tabii ki karşınıza bol bol düşmanlar çıkıyor ve hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

Minecraft benzeri mobil oyunlar
Stardew Valley

Stardew Valley

Bu oyun size birçok şeyi yapma seçeneği sunuyor. Çiftçilik, hayvancılık, balıkçılık ve arıcılık gibi daha birçok seçenek oyun içerisinde mevcut. Stardew Valley de bir yıl, her biri 28 gün olan 4 mevsimden oluşuyor ve her mevsim içerisinde o mevsime özel olan bitkileri yetiştirebiliyorsunuz. Çiftliğinizi büyüterek yeni bölgeler açabilirsiniz. Ayrıca madencilik, dövüş ve balıkçılıkta da gelişebilirsiniz.

Minecraft benzeri mobil oyunlar
Cubic Castle

Cubic Castles

Cubic Castels, oynaması ücretsiz fakat bol miktarda ”P2W” yani para verenlerin öne geçebileceği bir sisteme sahip. Bu yanını bir kenara bırakırsak oyun çok oyunculu bir özelliğe sahip, yeri gelince insanlarla oyun içerisinde yardımlaşmalar yapabiliyorsunuz. Oyunun bir hikaye modu yok bu yüzden tek başınıza belli bir noktadan sonra ilerleme gösteremezseniz sıkabilirsiniz.

Minecraft benzeri mobil oyunlar
Pixel’s Unknown Battle Grounds

Pixel’s Unknown Battle Grounds

Pixel’s Unknown Battle Grounds, hem PUBG Mobile hemde Minecraft benzeri bir mobil oyun. Bu oyunun içerisinde helikopterden atlayıp çeşitli evlere veya yapılara gidip çeşitli eşyalar topluyor ve rakibinizi avlamaya yönelik stratejiler uyguluyorsunuz. Bahsettiğimiz gibi bu oyun PUBG’yi andırıyor, çünkü oyun içerisinde bir gaz çemberi var bu gaz çemberi sürekli daralarak oyuncuları öldürmeye doğru gidiyor. Bu oyunda hayatta kalmak istiyorsanız gözlerini dört açıp rakiplerinize ölmemeye çalışın.

Minecraft benzeri mobil oyunlar
Block Fortress

Block Fortress

Block Fortress size hayalinizdeki kaleyi oluşturma fırsatı veriyor. Kalenizi oluşturduktan sonra oyunda sizleri tehditkar Goblock’ların acımasız saldırılarına maruz kalacaksınız ve bu saldırılara karşı kalenizi savunmalısınız. Oyun içi becerilerinizi hem oluşturma, hem de savaşmak için kullanarak mümkün olduğunca uzun süre hayatta kalmaya çalışın.

Minecraft benzeri mobil oyunlar
Pixel Gun 3D

Pixel Gun 3D

Minecraft benzeri mobil oyunlar listesinin son sırasında Pixel Gun 3D bulunuyor. Pixel Gun 3D’de oyunda arkadaşlarınızla ya da dünya üzerinde bu oyunu oynayan herhangi bir kişiye karşı savaşabilirsiniz. Özel makyaj aracını kullanarak karakterinizi yaratabilir, özelleştirebilir ve ardından savaş meydanında boy gösterebilirsiniz. Bu oyunun içerisinde Tek Oyunculu Mod, Battle Royale Modu ve Hayatta Kalma Arenası gibi birçok oyun modu bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts