Penguin’s Isle Oyununda Penguenlerin Size İhtiyacı Var!

Penguin's Isle
Penguin’s Isle

Penguin’s Isle, kutuplardaki bir penguen adasında bizlere ihtiyacı olan başta penguenler olmak üzere diğer kutup canlılarına yaşanabilir ortam yarattığımız bir oyun.

Kutupların Büyüleyici Doğası

Küresel ısınma kavramı çok uzun yıllardır yeryüzünün en korkutucu problemlerinden biri olarak her geçen gün büyümeye devam ediyor. Yeryüzü kelimesinin özellikle altını çizmek isteriz; çünkü insanoğlu dünyadaki tek canlı kendisi zannettiği için çoğu konuda da diğer canlıları düşünmeyerek sadece kendi başına gelecekler adına endişeleniyor. Hatta kimimiz bırakın diğer canlıları düşünmeyi bu ciddi problemi umursamıyor bile.

Penguin's Isle - idle game

Toplumsal ya da küresel çaptaki problemlere dikkat çekebilmek hiç de kolay değil. Bildiriler yayınlamak, reklam filmleri çekmek ya da benzeri klasik yöntemler artık işlevselliğini kaybediyor. Bunlar yerine özellikle yeni nesil başta olmak üzere insanın hayır diyemeyeceği aktivitelerden olan oyun oynamayı yani günümüz deyimiyle oyunlaştırma yöntemini kullanmamız gerekiyor.

Penguin’s Isle, kutuplardaki bir penguen adası. Oyunda bizlere ihtiyacı olan başta penguenler olmak üzere diğer kutup canlılarına yaşanabilir ortam yaratmaya çalışıyoruz. 7’den 70’e herkesin oynayabileceği bu yapım, oynanış tarzıyla, grafikleriyle, müzikleriyle baştan aşağı hem eğlendirici hem de küresel ısınmanın en acımasızca hissedildiği kutup bölgelerine dokunarak bilinçlenmemizi sağlıyor.

Penguins Isle

Klasik bir Idle, yani tıklayarak geliştirme tabanlı bir yapıya sahip. Oyun, yarattığı atmosferle bu türü sevmeyen ya da artık sıkılmış olan oyun severleri yeniden yakalamayı başarıyor. Oyundaki ilk maceramız adada yapayalnız bir penguene arkadaş getirmekle başlıyor. Bu macera aslında bize daha ilk saniyeden her gün fotoğraflarını ya da videolarını gördüğümüz yalnızlaşmış kutup hayvanlarını hatırlatıyor. Penguenler, kutup ayıları, balinalar derken de kutupları olması gerektiği haline getirirken de bir yandan keyifli vakit geçiriyor bir yandan da acı gerçekle yüzleşmenin yarattığı derin düşüncelere dalıyoruz.

Yaptığınız dokunuşlarla penguenleri mutlu ettikçe size kalp emojisi atmaktalar. Bu durum oyun içinde bir puan türü anlamına da geliyor. Kalp emojisi atan hayvanlar oyun içerisinde oldukça hoş ve mutlu edici bir detay olarak düşünülmüş. Kutupların insana bir rüyadaymış hissini veren doğası grafiklerle o kadar iyi yansıtılmış ki arka plandaki sakinleştirici müzikle birlikte oyunu severek oynayanlara adeta terapi hissi yaratmakta. İlk olarak baş rolde penguenler olsa da seviye atladıkça çeşitli kutup hayvanları da benzersiz etkileyici güzellikleriyle oyundaki yerini alıyorlar.

Penguin’s Isle oyununu daha önce oynamadıysanız Google Play Store ve Apple Store mağazalarını ziyaret ederek ücretsiz bir şekilde indirip bir an önce oynamaya başlayabilirsiniz. İyi eğlenceler!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler