Pirinç Bağışlama Oyunu Freerice

Freerice
Freerice

Freerice pirinç bağışlama oyunu, farklı kategorilerdeki bilgi yarışmasında verdiğiniz her doğru cevapla 10 tane pirinç tanesi bağışlayabileceğiniz Birleşmiş Milletler Gıda Programı tarafından geliştirilen bir oyun.

Açlık Sorununu Bitirecek Oyun: Freerice

2019 yılının Temmuz ayında Birleşmiş Milletler tarafından açıklanan raporda dünya genelinde 821 milyon insanın açlıkla mücadele ettiği belirtildi. Bu sayı ise dünya nüfus genelinin %11’ine denk geliyor. En çok açlık çeken bölgeler arasında ise %20 oranla Afrika yer alıyor. İşin daha da acı tarafı ise toplamda 149 milyon çocuğun açlıkla bağlantılı olarak gelişim sorunları yaşaması ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Başkanı David Beasley‘in 2030’a kadar sıfır açlık hedefine ulaşılamayacağını açıklamış olması.

Başta Afrika olarak ekonomik anlamda geri kalmış ve sömürülmüş ülkelerin uzun yıllardır açlıkla olan mücadelesi devam ediyor. Gidişata da bakılırsa bu sorun daha uzun yıllar devam edecek. O yüzden hiç değilse bireysel olarak bu insanlara yardım etmek, çabalamak görevimiz olmalı.

Freerice Kategori

Dünyadaki Açlık Sorununu Bilgi Bitirecek!

Freerice pirinç bağışlama oyunu, farklı kategorilerdeki bilgi yarışmasında verdiğiniz her doğru cevapla 10 tane pirinç tanesi bağışlayabileceğiniz Birleşmiş Milletler Gıda Programı tarafından geliştirilen bir oyun. 10 tane pirinç tanesi deyip geçmemek gerek; çünkü bugüne kadar oyun aracılığıyla 200 milyarın üzerinde pirinç tanesi bağışlandı bile.

Oyun hakkında öncelikli olarak şunu söylemeliyiz ki, düzgün bir şekilde oynayabilmeniz için belli bir seviyede yabancı dil bilginizin olması gerekiyor. Ancak herhangi bir yanlış cevap sınırlaması bulunmadığı için İngilizce bilmeyenler bile rastgele cevaplayarak doğru cevapları bulup, pirinç bağışı yapabilirler. İngilizce kelime bilgisinden dünya başkentlerine, ülke bayraklarından matematiğe kadar onlarca kategoriden birini seçebilir ve önünüze gelen soruları cevaplayarak bağış sayınızı arttırabilirsiniz. Emin olun, günce sadece 5-10 dakika ayırmak bile oldukça değerli. Böylece hem bilginizi ölçecek hem de açlıkla mücadele için destekte bulunmuş olacaksınız.

Freerice’ı Google Play Store ve Apple Store üzerinden ücretsiz olarak indirerek açlıkla mücadele edenlere siz de yardımda bulunabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts