Platform Savaşlarına Yepyeni Bir Yaklaşım: Armajet

Armajet
Armajet

Armajet, 3’er dakikalık maçlarda 4’e 4 online savaşların yapıldığı, hız, aksiyon, kan, savaş ve kaosun tam anlamıyla kısa sürelere başarıyla sığdırılarak oyuncuları en üst seviyede tatmin etmeyi hedefleyen bir aksiyon oyunudur.

Armajet ile Yepyeni Bir Aksiyonun Parçası Olun

Dijital mecralara ve bu mecralardaki içeriklere ayırdığımız zaman artık günümüzün çok büyük kısmını kapsar hale geldi. Şu filmi izleyeyim, bu diziyi kaçırmayayım, yeni bir oyun çıkmış derken platformdan platforma atlıyoruz. Çok fazla zaman ayırmasına ayırıyoruz fakat şöyle de bir gerçek var ki, her içeriğin olabildiğince en kısa süreli şekilde verim alabileceğimiz olanını seçiyoruz. Burada hem tüm içeriklere  yetişme çabası hem de uzun süreli içeriklerden sıkılıyor olmamız büyük etkenler arasında yer alıyor.

Ortalama 90 dakikalık filmleri tercih etmeye, mini ya da her bölümü 30-45 dakika civarı olan dizileri tercih etmekle birlikte oyun seçiminde de anlık keyif alayım, hızlıca bitireyim ya da stres atayım düşüncesi git gide egemen olmaya başladı. İşte bundandır ki aksiyon oyunları özelinde belirli süreler çerçevesinde yapılan online savaşlar artık zirveye oturdu.

Armajet, 3’er dakikalık maçlarda 4’e 4 online savaşların yapıldığı, hız, aksiyon, kan, savaş ve kaosun tam anlamıyla kısa sürelere başarıyla sığdırılarak oyuncuları en üst seviyede tatmin etmeyi hedeflemekte. Tüm bu bahsettiklerimizin ışığında baktığımızda halihazırda PC’de kendini ispatlamış Armajet, mobil platformlara da oldukça iddialı bir giriş yapmış durumda.

Armajet-Mobile

Platform Oyunlarına Yeni Bir Bakış Açısı Kazandırıyor

Platform türü oyunlardan alışık olduğumuz bir savaş alanımız mevcut. Ancak bu sefer platformdan platforma bölüm geçmek için değil rakip takımı öldürmek için atlıyoruz. Hem de robotik kıyafetlerimiz, uçuş çantalarımız ve ileri teknoloji silahlarımızla birlikte. Bunun yanında savaş alanımız olan platformlarda bilim kurgu filmlerinden fırlamışcasına oyuncularına adeta bir kaos ortamı yaratılıyor.

Sistem sizi dörderli takımlara ayırarak platformun iki tarafına yerleştiriyor ve savaş başlıyor. Takım ölüm maçı ve çılgın mod olarak adlandırabileceğimiz iki mod ve bu modlara özel haritalar bulunmakta. Takım ölüm maçında süre sonuna kadar takım olarak en çok öldüren ya da en erken 30 öldürmeye ulaşan takım kazanıyor. Çılgın mod ise yakıt hücresi olarak adlandırılan objelerden 10 tane toplayıp süre sonuna kadar kendinde tutabilen takımın kazandığı daha stratejik bir mod olarak ön plana çıkıyor.

Sol taraftan joystick yardımıyla karakterinizi yönlendiriyor, sağ taraftan da silah, bomba gibi ateşleme işlemlerini yapıyorsunuz. Oyun o kadar hızlı akıyor ki ilk başlarda bu koordinasyonu sağlamak biraz zor olacak fakat atmosfere alıştığınız zaman kendinizi nefesinizi tutacağınız bir aksiyonun içinde bulacaksınız. Robotik karakter tasarımları, oldukça başarılı grafikleri, karakter ve silah çeşitliliğinin yanı sıra muazzam ses ve müzik kalitesiyle birlikte Armajet, sizi kendine kısa sürede bağımlı hale getirecek.

Armajet’i Google Play Store ve Apple Store aracılığı ile ücretsiz olarak indirip bu maceranın bir parçası olabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler