Quizbie – Bilgi Yarışması

bilgi yarışması
Quizbie – Bilgi Yarışması

Öğrenmek kesintisiz bir süreci tanımlar. Hayat devam ettikçe insan öğrenmeye devam eder. Yürürken, koşarken, durunca, susunca, konuşunca… Kısacası hayat devam ettikçe gerek deneyimsel olarak gerek de formal olarak öğrenmeye devam ederiz. Burada üzerinde duracağımız kavram ‘deneyimsel öğrenme’.

Quizbie – Bilgi Yarışması

Öğrenmenin oyunlaştırılmış biçimlerinden biri olan bilgi yarışmaları ise öğrenmeyi pekiştiren ve öğrenilenleri sınamaya yarayan özellikleriyle öne çıkıyor. Cevaplanması gereken bir soru, karar vermemiz gereken bir süre, saniyeler içinde taramanız gereken yüzbinlerce bilgi ve tabii ki salgılanan bolca adrenalin… Bilgi yarışmalarını bunların hepsinin bir araya geldiği bir ‘eğlence aksiyonu’ olarak tanımlasak yanlış bir şey yapmış olmayız herhalde.

Quizbie, bildiğimiz bilgi yarışmalarından farklı olarak, yukarıda sıralanan ‘deneyimsel öğrenme’ ve ‘eğlence aksiyonu’ kavramlarını da içinde barındıran, yenilikçi ve heyecan verici bir oyun. Görsel tasarımından oyun kurgusuna, özenle çalışılmış bir oyun.

Oyunun renkli ve hareketli animasyonları oyun akışından koparmıyor ve yumuşak geçişlerle gözü yormadan oyuna devam etmenizi sağlıyor. İster karşılıklı ister de yalnız başınıza oynayabileceğiniz Quizbie’de skor tablosu sayesinde arkadaşlarınızla da yarışma fırsatı bulabilirsiniz.

Oyundaki süre kısıtlaması hızlı karar vermeyi gerektiren bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Bu da hızlı düşünme refleksinin ölçülebilmesi açısından gayet iyi düşünülmüş bir özellik. “Gidebildiğin kadar ileri git!” mantığıyla kurgulanan oyunda, oyuncunun zorlandığı sorularda jokerler imdada yetişiyor. “Pas Geç”, “Seyircilere Sor” ve “Şık Eleme” jokerleriyle, bilmediğiniz soruları cevaplayabilirsiniz ve yarışma heyecanına kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

bilgi yarışması
Quizbie – Bilgi Yarışması

Ücretsiz Bilgi Yarışması Oyunu

Oyunla arada bağ kurmaya yarayan karakter setleri genelde düşünülmeden entegre edilir ama Quizbie’de her yaştan ve her kesimden kullanıcıya hitap eden bir karakter seti var. Online oyun modunda ise onlarca tatlı emoji ve sohbet seçeneği mevcut. Bunun yanı sıra Facebook giriş seçeneğiyle de oyunu istediğiniz zaman istediğiniz telefondan oynayabilmeniz mümkün.

Oyunun belki de en çok öne çıkan tarafı sorular…

bilgi yarışması
Quizbie – Bilgi Yarışması Soru Ekranı

10.000’in üzerinde soru hayatın içinden, deneyime dayalı cevaplar bekliyor. 6 farklı kategoride hazırlanmış ve hemen hemen her yaş grubuna hitap eden sorular bazen zorluyor bazen güldürüyor bazen de şaşırtıyor. Elbette bu bir bilgi yarışması, elbette birçok soruyu cevaplandırabilmek için ‘kitabi’ bilgiye ihtiyacınız var fakat Quzbie ansiklopedik bilgiye ihtiyaç duymadan da keyifle oynayabileceğiniz, yenilikçi bir bilgi yarışması. Genel kültürüne güvenen herkesin mutlaka kendini sınaması gereken bir oyun.

Ücretsiz Android bilgi yarışması oyunu Quizbie’yi şimdi indirin!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler