Retro Drive – Neon Renklerle Kaplanmış Arcade Yarış Oyunu

Retro Drive geçtiğimiz günlerde iOS için geldi. Neon ışıklarla kaplanmış haritaların bulunması çoğu oyuncuyu etkilemiş gözüküyor.
Retro Drive
Retro Drive artık iOS’ta. Oyunun çok geçmeden Android oyuncuları için gelmesi bekleniyor.

Retro Drive Stuido‘nun ilk oyunu Retro Drive geçtiğimiz günlerde App Store mağazalarına eklendi. İlerleyen günlerde oyunun Android sürümü yayınlanması bekleniyor. Arcade yarış oyunlarını sevenler toplansın, çünkü Retro Drive tam da size göre.

Retro Drive’da 80’li yıllarda araba sürüyor hissi yaşayabilirsiniz

Oynanış videosundan fikir sahip olabileceğiniz gibi bu oyun 80’lerde geçiyormuş havası var. Oyunun grafiklerine, oynanış mekanikleri ve müziklerine bakarsak oldukça uğraşılmış gibi. Oyuna bakıldığı zaman mekaniklere ve müzik ön planda tutulduğunu söyleyebiliriz. Bolca neon ışıklandırmaları bulunan Retro Drive’da çoğu oyuncunun ilgisini çekmeyi başarmış gibi duruyor.

Retro Drive
Retro Drive, haritanın neon ışıklarla kaplanmış bir arcade yarış oyunu.

Oyunun müzik kısmına yardımcı olan sanatçıların bazılarının arasında 80’lerin Stallone, Futurecop!, Highway Superstar, Lost Outrider, Michael Oakley, Neon Nox, New Arcades, Paradise Walk, Stilz, and Sunglasses Kid gibi elektro müzisyenleri yer alıyor. Bu müzisyenler bir araya toplanarak aynı tür olsa da farklı müzikler yapmayı başarmışlar.

Yolları duman içinde bırakmamızı bekleyen sekiz temel harita ve oyunun sonunda oynayacağınız oldukça uğraşılmış son bir harita daha var. Tüm bölümlerin kendine özel hikayeleri yer alıyor ve her bir harita diğer haritalardan oldukça zorlu ve uzun. Yarış arabamızın kaç hızıyla ilerlediğini sağ alt tarafta bulunan hız göstergesinden öğrenebilir, yarış başından beri geçen süreyi öğrenmek için sol alt tarafta bulunan sayaca bakabilirsiniz. Eğer haritada gösterdiğiniz efor kötüyse yarış esnasında sol üstte bulunan tuşa basarak haritayı ve skorunuzu sıfırlayabilirsiniz. Sağ üst tarafta bulunan buton ise acil bir durumlarda oyunu durdurmamızı sağlıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler