Saint Seiya Awakening: Knights of the Zodiac Şimdi Tüm Dünya’da!

Saint Seiya Awakening: Knights of the Zodiac

Saint Seiya Awakening: Knights of the Zodiac geliyor! Anime dünyasından tanınan çizgileriyle anime severlerin kesinlikle dikkatini çekecek olan Saint Seiya Awakening: Knights of the Zodiac‘ta, Masami Kurumada‘nın RPG tabanlı bir strateji oyunu Saint Seiya serisinden birçok karakter lisanslı olarak yer alacak. Rol yapma teması üzerinde gidecek olan bu yapım şimdi tüm dünyadan oyuncularla buluşuyor! Kadrosunu kurup anime klasikleriyle ortalığı birbirine katmak isteyenlere haber edin, Saint Seiya Aweking: Knights of the Zodiac şimdi tüm Dünya’da oynanabilir durumda!

Saint Seiya Awakening: Knights of the Zodiac için bir klasiğin dönüşü tanımını yapabiliriz. Japon animesinin klasik tarzı, son model cep telefonlarımızın yüksek çözünürlüklü ekranlarına geliyor. Bunun bir oyun olarak geliyor olması da bizler için ayrı bir mutluluk! Heyecan verici müzikleri ve sürprizleriyle dikkat çeken bu tarz, oyunculara kaliteli bir takım kurma ve bu takım ile rakiplerini birer birer geçerek başarıya ulaşma imkanı sunuyor.

Saint Seiya Awakening: Knights of the Zodiac

Saint Seiya’nın Hikayesini Hatırlıyor musunuz?

Çok eski zamanlarda “Knight” adı verilen savaşçılar vardı. Bu savaşçılar hayatlarını Bilgelik ve Savaş Tanrıçası olarak anılan Athena‘yı korumaya adadılar. Athena her zora düştüğünde ortaya çıktılar ve güçleriyle Dünya’nın hala güzel bir yer olabileceğini gösterdiler. Yumrukla savaşıyorlardı ve yumruklarıyla gökyüzünü titretecek güce sahiptiler. Bu savaşçılar aynı zamanda tüm kainatın gücünü kendi içlerinde toplayabildikleri için “Saints” yani Azizler olarak da anıldılar. Tabii bu Azizler’in savaştıkları “kötü” karakterler de ortalığı birbirine katmak ile meşguldüler. Peki bu mücadelede kim kazandı?

Geniş Karakter Havuzu

Hikayeye baktıktan sonra bu yapımda geçecek karakterlere de bir göz atalım. Athena ve yanındaki “Aziz”ler hikayemizin ana temasını oluştururken, hikayadeki zıtlık ise kötü karakterler ile tamamlanıyor. Bu yapımda iyi ve kötü karakterlerin birçoğu bizlerle olacak ve onları bir arada kullanabileceğiz. Durulması güç Pegasus Seiya, şefkatli Andremade Shun, 12 Altın Aziz, hatta Tanrıça Athena… Bunlar ve çok daha fazlası oyuncular tarafından seçilebilecek.


Gemini Saga da bu karakterlerden biri. Gemini Saga bir Altın Aziz. Hem Athena’nın hem de kötü tarafa bağlılığı bulunan bu karakter ataklarını hemen yukarıda yer alan videodaki gibi yapıyor. Gemini Saga için bir kadronun olmazsa olmazlarından diyebiliriz herhalde.

Saint Seiya Awakening: Knights of the Zodiac Android ve App Store işletim sistemine sahip cihazlarda oynanabilecek. Oyunu hemen aşağıdaki adreslerden cihazınızı indirebilirsiniz.

Saint Seiya Awakening: Knights of the Zodiac çıkışını yaptı

Mangadan ilham alan RPG oyunu şimdi iOS ve Android üzerinden tüm oyuncularla buluşuyor.

Saint Seiya 1980’lerde Japonya’da fırtınalar estirmişti. Bu gençlik mangası aksiyon dolu bir anime ve film serisini doğurdu ve doğurmaya devam ediyor. Hatta bu yakınlarda, temmuz ayında Netflix de bir CGI uygulaması yaptı. Şimdiyse Saint Seiya ve JRPG’lerin hayranlarının, Saint Seiya Awakening: Knights of the Zodiac’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte Helenistik düzeltmeler için bir şansları daha var.

Yoozoo Games, Tencent ve Masami Kurumada, ortak bir uğraşın içine girdi ve Saint Seiya Awakening: Knights of the Zodiac: ile serinin popüler unsurlarını cep telefonunda çok oyunculu bir RPG’de bir araya getiriyor. Saints/Azizler adı verilen genç savaşçı grubu, tanrıların Olympia’daki savaşları esnasında Athena’yı korumak için geri dönüyorlar. Düşmanlara karşı peşi sıra yapılan savaşlara girerken, Azizlerden birini kontrol ediyorsunuz.

Karakteristik savaş çığlıkları, drama dolu bir hikaye ve elde edebileceğiniz sayısız savaşçı ile birlikte verilen çok sayıda dikkkat çekici özelliği bekleyin. Grafikler oldukça canlı ve 3D olsa da orijinal manga stilini koruyor. Ayrıca anime hayranları burada birkaç tanıdık ses de keşfedebilir; geliştiriciler Code Geass ve Attack on Titan’dan tanınan seslerin de arasında bulunduğu güçlü bir ekip oluşturdu.

Bazı ülkelerde daha önceden oyuncuların karşısına çıkan bu yapım, Tayvan, Hong Kong ve Düneydoğu Asya’da en yüksek hasılatlı RPG oyunu unvanını aldı. Şimdiyse Azizler için Dünya’yı ele geçirme zamanı! Saint Seiya Awakening: Knights of the Zodiac’ı App Store ve Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler