Santranç Oyunu – Mobil Masa Oyunu

Santranç Mobil Ücretsiz Oyun
Santranç Oyunu

Masa oyunları arasında belki de en çok mantık ve zeka gerektiren oyun santranç oyunudur. Oynarken başarılı bir strateji ile rakibimizi yenmeye çalışıyor, aynı zamanda beyin jimlastiği yapıyoruz. Elbette santranç oyununu, tahtasının üzerinde elle oynamanın zevki bir başka oluyor. Ancak Chess Prince firması, bu oyunu oldukça başarılı bir şekilde mobil oyun dünyasına taşımayı başarmış. Santranç dünyasında gücünü gösterebileceğin harika bir oyun platformu haline gelen bu oyunda, 50 milyondan fazla rakibe ulaşabiliyorsunuz. Eğer bir santranç ustası iseniz rakiplerinizle oynarken bu oyunda çok eğlenebilir ve herkese gücünüzü gösterebilirsiniz.

Santranç Oyunu Oynanışı

Üstün zekanız ve stratejiniz ile rakibinizin şahının etrafını sararak ona hamle şansı bırakmayın. Şah ve Mat! hepsi bu kadar kolay görünse de bir santranç oyununda ustalaşmak fazlasıyla zaman ve emek istiyor. Ancak siz de mobil masa oyunları arasında bulunan Santranç oyunu ile binlerce amatör ve profesyonel oyuncu ile birlikte bu deneyimi yaşayabiliyorsunuz.

"<yoastmark

Oyunda iki oyuncunun oynayabileceği 7 farklı tasarımda tahta mevcuttur. Tahtalarda 8×8 şeklinde 64 kare bulunuyor. Bu tahta üzerinde oynanan oyunda, her iki rakibinde kendine özel sekiz piyon, iki adet fil, iki adet at, iki adet kale, bir adet vezir ve bir adet Şah’a sahiptir. Her karakter taşın kendine özel bir harekat kuralı mevcuttur. Bu hareketleri bilip ona göre stratejimizi oluşturmak çok önemlidir.  Santranç oyununda bu taşlar beyaz ve siyah renktedir. Rakiplerden biri siyah renkteki taşları alırken, diğeri ise beyaz taşları alır. Beyaz taşları alan oyuncu oyuna ilk başlar, bu yönde küçük bir avantaja sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ancak dünya üzerindeki turnuvalarda siyah taşlara sahip oyuncuların oyunu daha fazla kazandığı görülüyor. Yani bu avantaj pek de önemli değil. Oyunun amacı rakibini şah mat etmektir. Rakibinizin hamle şansı kalmadığında oyunu siz kazanmış oluyorsunuz. Aynı zamanda kendi şahınızı da korumak zorundasınız. Oldukça popüler olan ve dünyada turnuvaları olan bu oyunda siz de kendinizi geliştirebilir, en iyi oyuncular arasına girebilirsiniz.

Santranç Oyunu Özellikleri

  • 7 adet tamamen birbirinden farklı santranç tahtası ve renkleri
  • 6 farklı tarih seçimi ile farklı görünümde oyun taşları mevcut.
  • Yaptığın hamleyi geri alma şansı
  • Kayıt edebilme özellikleri
  • Dizaynı ile üstün verimlilik sağlıyor.
  • İnternetsiz oyun oynama özelliği
  • Rakipler ile oyun oynama imkanı

Santranç Oyunu İndir

Dünyada milyonlarca insanın oynadığı bu oyunu mobil oyun dünyasında oynamak oldukça kolay ve eğlenceli bir yapıya bürünmüş. Oyunu, Android cihazlarınızın olduğu her yerde istediğin zaman oynayabiliyorsunuz. Oyunun seri oynanması yönünden de sıkılmadan oynayabileceğiniz bu oyunu indirmek için Android cihazınızın 2.3 ve sonrası bir sürüme sahip olması yeterli. 2.1 MB’lık depo alanı kaplaması yönünden de tam bir telefon dostu olan bu oyunu, telefonunuzun bir köşesinde her zaman bulundurabilirsiniz.

Üstelik bu oyunu oynamak için hiçbir ücret ödemenize gerek kalmıyor tek yapmanız gereken oyunu Google Play Store’dan indirerek oyunu oynamaya başlamak. Sizde Santranç oyununda harikalar yaratırım, bu mobil masa oyunu tam bana göre diyorsanız. Bu oyunu  hemen indirmeye başlayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts