Uzay Boşluğunda Savaşmaya Hazır Mısınız?

Second Galaxy
Second Galaxy

Second Galaxy, günümüzden 3000 yıl sonrasında geçen ve dünya medeniyetlerinin uzayı kolonileştirmesinin ardından sürdüğü yaşamı ve bununla birlikte de savaşları konu alan rol yapma oyunudur.

Second Galaxy

Uzay, her çağda insanoğlunun en çok merak ettiği unsurlardan biri olmuştur. İlk çağlarda gökyüzüne bakarak gördüklerine anlamlar yüklemiş, ilerleyen dönemlerde evreni tanımaya başlamış, edindiği bilgilerle hayal gücünü harmanlayarak ortaya edebi ve görsel eserler çıkarmış, teknoloji geliştikçe de bakmakla yetinmeyip yolculuklar yapmış. Geldiğimiz noktada ise başka gezegenlerde yaşam sürebilmek için çalışmalar yapmaktayız.

Second Galaxy

Bilim kurgu kavramı var olduğundan, özellikle de sinemaya uyarlanmaya başladığından bu yana sürekli olarak merakımız arttı ve artmaya devam ediyor. Tarihsel olarak bakıldığında da bilim kurguyla olan ilişkimizin zirve noktasını yaşıyoruz diyebiliriz. Hele ki uzay kolonileşmesi ve insan türünün ayrılmaz parçası savaşları da uzaya taşıması fikrinden yola çıkan filmler ve tabi ki oyunlar çağımızın en popüler ögeleri haline gelmiş durumda.

Second.Galaxy

Second Galaxy’de Bizleri Neler Bekliyor?

Second Galaxy, günümüzden 3000 yıl sonrasında geçen ve dünya medeniyetlerinin uzayı kolonileştirmesinin ardından sürdüğü yaşamı ve bununla birlikte de savaşları konu alan rol oyunudur. Karanlık madde, solucan delikleri, uzay istasyonları ve uzayla ilgili bilinen diğer pe çok kavramın yanı sıra toplamda 4961 galaksiden oluşan MMO yani devasa çok oyunculu çevrimiçi oyun türünde bir yapımla karşı karşıyayız.

Baştan söyleyelim oyun oldukça karmaşık ve uzun bir süre tam olarak amacımızın ne olduğunu anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Zaten genelde MMO türü oyunların özelliği budur fakat burada işin içine galaksiler, medeniyetler ve daha birçok detay girince anlaması daha da zorlaşıyor. Keşfetme süreci boyunca uzay geminizle kaynakları toplayabilir, bu kaynakları daha verimli kullanmak için şirketler kurabilir ve diğer oyuncularla müttefik olabilirsiniz.

Second-Galaxy

Kilidini açabileceğiniz toplamda 150 farklı uzay gemisi mevcut. Bunları elde edebilmeniz için tahmin edeceğiniz gibi hem kaynaklarınızı geliştirmeli hem de girdiğiniz savaşları kazanmalısınız. Bunun yanı sıra oyun içinde de göreceğiniz oldukça karmaşık bir teknoloji ağacı bulunuyor. Anlayacağınız sıradan bir oyundaki puan  ya da para kazanıp kilitleri açayım gibi kolay bir ilerleyiş söz konusu değil. En önemli noktalardan biri de oyunun başında seçtiğiniz medeniyet. Oyunda nasıl bir ilerleyiş göstereceğinizle doğru orantılı şekilde medeniyet seçiminizi yapmanız gerekli; çünkü her medeniyetin ustalaştığı farklı konular bulunuyor.

Biraz da kontrol sisteminden bahsetmek gerekirse açıkçası biz de dahil birçok oyuncu tarafından dile getirilen şikayetler kontrol sistemi ile alakalı. Uzay geminizi joystick ya da benzeri bir butonla yönlendiremiyorsunuz. Siz sadece geminizin hedefe kilitlenmesini sağlıyor, aynı zamanda savaş esnasında ateşleme sistemlerini kontrol ediyorsunuz. Bunun dışında da ilk izlenim olarak kusurlu bir yanı var diyemeyiz. Ciddi bir emek ve zaman harcayacağınız bu oyunda grafikler ve hikayenin akışı sizi uzayın bilinmezliklerinde ticaret yapmaya ve savaşmaya odaklayacak. İyi eğlenceler!

Second Galaxy oyununu Google Play Store ile ücretsiz olarak indirip uzayın derinliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler