Sky’a İlk Bakış

Sky İlk Bakış

Jenova Chen ‘in efsanevi yapımı Sky çok yakında beta sürümü ile iOS platformunda yer alacak.

Başarılı oyun tasarımcısı Jenova Chen ve thatgamecompany stüdyosunun sırada ki oyunu Sky şimdiden merakla beklenen oyunlar arasında zirvede yer alıyor.  Yapım sürecinin ilk anlarından itibaren oyunculara beraberlik duygusunu aktaracak şekilde kurgulanmış iddialı bir oyun. 

Chen, bu iddialı takım oyununu “dünya çapında bir sosyal macera” sözleri ile tanımlıyor ve çok oyunculu Sky deneyiminin “insan doğasının olumlu yönlerini” öne çıkarmak için tasarlandığını söylüyor.

iPad,iPhone ve Apple TV ‘ler için yayınlanacak oyun, her yaştan oyuncuya hitap ediyor. Henüz yayınlanmayan oyunun geliştirici  tarafından yayınlanan videolarına şöyle bir göz attık. İzlediğimiz kadarıyla Chen sadece amacına ulaşmakla kalmamış aynı zamanda iOS oyunları alanında bir çığır açmış.

Birlikten Kuvvet Doğar!

Sky’da gizemli bir karakteri kontrol edecek, pelerine bürünmüş kahramanlarla büyük bir yolculuğa adı atacaksınız. Masalsı güzellikteki gökyüzü krallığını keşfedecek, büyüleyici yapılar üzerinde uçacak, engin okyanuslar üzerinden süzülecek ve içlerinden geçtikçe dağılacak bulutlarla karşılaşacaksın. Oyunun detaylara verdiği özen gerçekten çok etkileyici.

Tüm bu güzellikler içinde keşfedilecek pek çok sır ve çözülecek bulmaca saklı.

Sky dünyasındaki pek çok detay, birlikte uyum içinde çalışan oyuncuların keşfetmesi için tasarlanmış. Mesela bazı kapılar, ancak üç ya da daha fazla oyuncunu belli noktalarda durmasıyla açılacak. 

Sky’ın büyüsü işte tam olarak bu. Birbirini hiç tanımayan insanlar, bulmaca çözmek için işbirliği yapabilir; ya da bir anne evde ki çocuğuyla beraber sanal bir dünyanın güzelliklerini keşfetmek için bir süreliğine mola verebilir.

Bu deneyim basit dokunuşlarla hareket edebileceğin, alışması kolay kontrollerle hayata geçiyor. Oyunun duygu dolu hikayesi ise deneyimli oyunculardan yeni başlayanlara, yakın dostlardan yabancılara, her türlü insanı bir araya getirecek kadar etkileyici.

Mobil Oyun Tasarlama Deneyimi

Nintendo‘nun Shigeru Miyamoto ‘su gibi Jenova Chen’de, tasarım harikası ve duygusal zeka içeren işleriyle kısa sürede oyun sektörünün trendleri aşan bir yıldızına dönüştü. Kurşunların havada uçuştuğu oyunların ilgi gördüğü bir dünyada, rüzgar ve  çiçek yapraklarının başrollerde olduğu Flower ‘i büyük başarı elde etti ve sayısız ödül kazandı.

Flower ‘in ardından tasarladığı, çok oyunculu ve diyalogsuz macera oyunu Journey ise pek çok oyuncu ve eleştirmene göre gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri.

Journey Ödüller

Bu iki oyunda oyun konsolları için tasarlanmıştı. Sky, şirketin ilk iOS özel oyunu olması açısıdan Chen için büyük ve önemli bir adım.

Chen, insaların anında ulaşabileceği bir platform arayışında olduğunu söylüyor: “Bu yüzden iOS harika bir yer gibi göründü.”

Sky‘ın geniş bir kitleye erişmesinin çok önemli olduğunu, çünkü cömertlik ve yardımlaşmanın oyun deneyiminin temelinde bulunduğunu ekliyor. “Hepimizi birbirimize bağlıyız ve gerçek mutluluk, içten gelerek başkalarına yardım etme istediğinden doğar.” 

Bu kış başlayacak beta-test aşaması için bir gözünün Sky üzerinde olsun.

Geliştirici firmayı sosyal medya üzerinden takibe alabilirsiniz ya da web siteleri üzerinden diğer projeleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Daha fazla haber, oyun tanıtımı ve inceleme için sitemizi ve Facebook sayfamızı takip etmeyi unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler