Slam IO – Bu Güreşçiler Çok Sinirli

Slam IO’da 10 oyuncu gerçek zamanlı olarak birbirlerini savaş alanının altında ve üstünde bulunan tuzaklara iterek öldürmeye çalışıyor.
Slam io
Slam io

Slam IO, 10 oyuncunun gerçek zamanlı olarak birbirlerini savaş alanının altında ve üstünde bulunan tuzaklara iterek öldürmeye çalıştığı bir klasik oyun.

İO türüne yeni bir bakış açısı getirildi

Bazı oyun türleri vardır; kendine has bir oyuncu kitlesini barındırır ve türlü değişime uğratacak dokunuşlar yapılmayı dikkatleri üzerine çekmediği müddetçe çoğunlukla yeni oyuncu da kazanamaz. İşte io türü oyunlar da buna en güzel örneklerden biri. Mobil platformların şahsına münhasır bu oyun türü, sevenin çok sevdiği, sevmeyenin ise yanına bile yaklaşmadığı yapıda.

Slam.io arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz
Slam.io’yu ister online, isterseniz de arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz.

Açık söylemek gerekirse, bizler io türüne nötr olan taraftayız. Nadiren oynuyor ve diğer pek çok türe harcadığımız gibi uzun süreler harcamıyoruz. Ancak yine de başarılı bulduğumuz örnekler oldukça da paylaşmadan geçmemeye çalışıyoruz. Slam IO, 10 oyuncunun gerçek zamanlı olarak birbirlerini savaş alanının altında ve üstünde bulunan tuzaklara iterek öldürmeye çalıştığı bir oyun. Klasik io oyunlarında oyuncular birbirlerini veya nesneleri yiyerek büyüyorlarken, burada hem küçük çaplı bir savaş ortamı yaratılmış hem de yeme işlemi ortadan kaldırılarak rakip oyunculara vurup, tuzaklara itme aksiyonu getirilmiş.

Karakterler küçük birer top haline getirilmiş güreşçilerden oluşuyor. Karakterinizi seçip oyuna giriyorsunuz ve gerçek zamanlı olarak diğer oyuncularla mücadele ediyorsunuz. Üç farklı hamle mevcut. Ekranın sağına ve soluna dokunarak karakterinizin zıplamasını, sağ altta bulunan butona basarak da hızlı ve sert bir şekilde aşağı doğru ivmelenmesini sağlıyorsunuz.

Slam io
Rakiplerinize karşı planlar yaparak onları oyun dışına itmeye çalışın.

Tanımda da söylediğimiz üzere, savaş alanının hem altında hem de üstünde tuzaklar bulunmakta. Amacınız da rakiplerinize vurup, bu tuzaklara itmek. Ancak dikkat etmelisiniz; zıplama aksiyonunu fazla gerçekleştirdiğiniz zaman kendinizi yukarıdaki tuzaklara kurban edebilirsiniz. O yüzden dengeli, sabırlı olmak ve doğru yerde doğru zamanda rakiplerinize hamlede bulunarak onları yok etmelisiniz.

İo türü oyunlarda görmeye alışık olmadığımız yiyerek değil de öldürerek büyüme ve küçük çaplı bir savaş ortamı yaratılmasıyla yenilikçi hamlelerde bulunulmuş ve bu sayede farklı oyuncu kitleleri de hedeflenmiş. Online olarak diğer oyuncularla oynayabildiğiniz gibi oda oluşturup, arkadaşlarınızı davet ederek kendi aranızda da oynayabiliyorsunuz. Savaş esnasında çalan aksiyon dolu müzik, tabiri caizse oyuncuları gaza getirecek cinsten. Slam io’yu Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

Google Play

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts