The Walking Dead: Our World Çıktı!

The Walking Dead: Our World

Artırılmış Gerçeklik ile Zombi Avı!

The Walking Dead severleri heyecanlandıracak bir haber geldi. The Walking Dead dizisinin artırılmış gerçeklik tabanına sahip oyunu iOS ve Android cihazlar için yayınlandı.

Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde Pokemon GO serüveniyle başlayan artırılmış gerçeklik tabanlı oyunlar oyunseverler tarafından bir hayli sevildi ve oldukça talep gördü. Devamında AR tabanlı oyunlar Dranicus Go ve Jurassic World Alive gibi oyunlarla desteklenmişti.

Geliştirici Next Games tüm zombileri evimizin kapılarına, sokaklara ve hatta kanepelerimize kadar getirmeyi vaat etmişti. Ve nitekim de öyle oldu çünkü The Walking Dead: Our World Apple Store ve Google Play Store’da yerlerini aldı.

The Walking Dead: Our World

Zombilerin Üstesinden Gelmeye Hazır Ol!

Pokemon Go veya Jurassic World Alive oynadıysanız The Walking Dead: Our World’de sizleri neyin beklediğini tahmin edebilirsiniz. Yalnız bu sefer pokemon ya da dinazor yerine zombi avlayacağız. Oyunu ücretsiz olarak şu anda indirilebilir durumda ama uygulama içerisinde satın alımlar mevcut olsa da oyun içinde herhangi bir gerçek para harcamayı planlamıyorsanız bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

AR tabanlı mobil oyun, oyunculara zombi avlamak ve şehirlerinin sokaklarında hayatta kalanları aramak için bir şans sunmakta. Eğer başarılı bir şekilde zombileri avlayabilirlerse bazen yeni karakterler, yeni silahlar ve yeni kaynaklar içerek sağma sandıklarıyla ödüllendirilecekler.

Oyun tıpkı dizide olduğu gibi sizi bir zombi istilasına ile baş başa bırakmakta ve buradan sizin sağ kurtulmanız beklenmekte. Sokakta gezerken kamerayı çevirdiğinizde her yerde görebileceğiniz hatta zaman zaman birden karşınızda olabilecek zombileri öldürdükçe yeni silahlar elde edip gücünüzü arttırabileceksiniz. Ayrıca dışarı çıkmak istemediğiniz ya da yağışlı bir havada iç mekanlarda oynamak istediğiniz zamanlarda da Couch modu ile oturduğunuz yerden zombilerle savaşmanız mümkün.

The Walking Dead: Our World

Google Haritalar Özelliği ile Şehir Simgelerini Görebilirsiniz

The Walking Dead: Our World, Google Haritalar özelliğini baz aldığından dolayı oyun içerisinde bazen Özgürlük Heykeli, Burj Khalifa ve Londra’da ki büyük dönme dolabı gibi şehir simgelerini de görmeniz mümkün.

Oyunun içindeki tek sorun henüz tam olarak hazır olmaması. Bu durumdan dolayı oyunu oynarken genel itibarıyla telefonunuzu dondurabilir ve artırılmış gerçeklik özelliği, AR deneyiminizi kötüleştirmek için yeterli hataların mevcut olduğu noktaya aşırı yükselir ve telefonunuza baskı yaparak hatalar oluşturmasına neden olabilir. Ve hal böyle olunca oyun oldukça eğlenceli gibi dursa da belirtilen sorunlar göz önüne alındığında biraz can sıkabilir. Ama kısa zaman içerisinde düzeltilmesi bekleniyor.

The Walking Dead: Our World’ü ücretsiz bir şekilde Google Play Store ve Apple Store‘dan indirerek oynamaya başlayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts