Towerlands – Kule Savunma Oyunu

Towerlands, strateji mekaniğini çeşitlendirerek, kule savunma türünü RPG unsurlarla birleştiren yepyeni bir strateji oyunu.
Towerlands
Towerlands

Towerlands, strateji mekaniğini çeşitlendirerek, kule savunma türünü RPG unsurlarla birleştiren yepyeni bir strateji oyunu.

Bildiğiniz kule savunmalarını unutun!

Mobil platformun en bilinenleri ve en çok tercih edilenleri arasında yer alan bir kategori kule savunma. Yapısı itibarıyla aslında yaratıcı dokunuşlara çok müsait olsa da genelde hep benzer örneklerle karşılaşıyoruz. Bu yüzden de eğer ki bu kategori özelinde favori bir oyunumuz varsa ondan şaşmıyor, yeni oyunlara da pek sıcak yaklaşmıyoruz. Açıkçası, bizler de bu platformda kule savunma oyunu önerirken, kendini benzerlerinden ayırmayı başarabilmiş oyunlara yer vermeye özen göstermekteyiz.

Towerlands
Towerlands’tan sonra bildiğiniz kule savunma oyunlarını unutun!

Genelde sabit bir hat üzerinde belirli noktalara asker, savaş aracı, kule vb. ögeler yerleştirerek düşmanların bu hattan geçişi esnasında onları yok etme üzerine bir hikayeye eşlik ediyoruz. Ancak bu sefer sadece savunmuyor, saldırıya da geçiyoruz. Towerlands, strateji mekaniğini çeşitlendirerek, kule savunma türünü RPG unsurlarla birleştiren yepyeni bir oyun.

Hikaye, tür özelinde sıkça rastladığımız fantastik bir dünyada geçse de sadece tek bir kuleye sahibiz ve hem bu kuleyi ve arkasındaki topraklarımızı korumak hem de yeni yerler fethetmekle yükümlüyüz.

Kule, katlardan oluşmakta ve her katta farklı askerler yer alıyor. Seviye atladıkça da kaledeki kat sayısıyla birlikte her kata yerleştirdiğimiz askerler artıyor. Her bölümde kulemize akınlarda bulunan orduları geri püskürtmeye çalışıyoruz. Burada önemli olan doğru asker seçimini yaparak, onları kulede en etkili olabilecekleri yerlere konumlandırmak. En üst kata okçuları, en alt kata ise kuleden çıkarak göğüs göğüse çarpışabilen kılıçlı askerleri yerleştirmek gibi onlarca farklı kombinasyon mevcut.

Towerlands
Towerlands – Kule savunma oyunu

Savaşlardan galip çıktıkça kulemizi geliştirip sağlamlaştırıyor, yeni askerlerin kilidini açarak aynı şekilde onların da seviyelerini yükseltiyoruz. Savunma haricinde hikayeyle paralel ilerleyen iki yan etmen bulunmakta. Bunlardan biri harita aracılığıyla civardaki düşman bölgelere saldırabilmemizi, diğeri de kulemizin arkasında bulunan ve bize çeşitli kaynaklar sağlayan şehrimizi geliştirmek. Böylece saldırıp da fethettiğimiz yerlerden ekstra kazanç sağlayabiliyor, şehrimizden de aynı şekilde kaynak toplayarak kulemize ve askerlerimize yatırım yapıyoruz.

Oyunun hiç şüphesiz ki en keyifli taraflarından biri de dilersek arkadaşlarımızla dilersek de diğer oyuncularla gerçek zamanlı savaşlar yapabiliyor olmamız. Bir klan oluşturarak arkadaşlarımızı buraya davet edip savaşabildiğimiz gibi, oluşturulan klanlara katılıp diğer oyuncularla kaynak alışverişi yapmamız da mümkün.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler