Türkiye’nin En Popüler Masa Oyunu – Paramanya

Paramanya Tanıtım

Netmarble Türkiye’nin başarılı masa oyunu Paramanya hakkında kısaca bilgi verelim istedik. Öncelikle Paramanya’nın yapımını üstlenen Netmarble’den kısaca bahsetmek istiyoruz.

Paramanya Tanıtım

   Netmarble 2000 yılında Kore’de kurulan, Asya’daki en hızlı büyüyen mobil oyun şirketidir ve sürekli olarak küresel düzeyde en üst geliştirici ve yayıncılardan biri olarak listelenmektedir. Yakın zamanda Türkiyede de kendini göstererek bu bölgede önemli bir yer edinmiştir. Türkiyede çıkardığı önemli oyunlara bakacak olursak :

  • Aksiyon ve Rpg temalı MARVEL Future Fight
  • Rpg ve savaş temalı Seven Knights,Evilbane
  • Rpg ve strateji temalı Star Wars Force Arena
  • Masa oyunu Paramanya

Bu oyunlar mobil oyuncuların gözdesi olan oyunlar haline gelmiştir. Bu oyunları da Google Play Store ve App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Paramanya Tanıtım
Paramanya

Paramanya Nasıl Bir Oyun?

Yaklaşık 2 yıldır mobil platformlarda önemli bir yer edinen Paramanya çıkar çıkmaz dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Masa ve zar oyunu olarak karşımıza çıkan Paramanya sürekli kendini güncel tutup, geliştirerek oyuna renk katmaya devam ediyor. Paramanya’da bir kaç oyun modu mevcut. Örneğin oyunda Hazine avı adlı modda karşınıza çıkan rakip kartları zar üstünde bulunan sayılara göre yenerek elmas, mühür ve çeşitli ödüller kazanıyorsunuz. Oyun da çeşitli aksesuarlar,kartlar,zarlar ve 10 farklı harita mevcut. Bunlardan detaylı olarak Paramanya inceleme yazısında bahsedeceğiz.

Paramanya’da karşılaşmalar 30 dakikaya kadar sürebiliyor ve 30 tur sınırı mevcut. 4 aksesuar,1 kart ve 1 zar ile oyuna başlıyorsunuz. Oyuncular sırayla zarlarını atıyor ve harita üzerinde ilerliyor. Şehirleri satın alıp binalar inşa eden oyuncular, diğer oyunculardan kira toplayarak parasını artırıp ve daha çok şehir alma şansı yakalıyor. Rakibi iflas ettirerek oyunu kazanıyorsunuz. Aşağıda bulunan zaferleri yaparakta rakibi iflas ettirmeden galip gelebilirsiniz.

 Üçlü Zafer:  Oyuncunun farklı renklerdeki 3 şehre sahip olmasıyla elde edilir.

 Sıralı Zafer:  Oyuncunun aynı sırada olan tüm şehirlere sahip olduğu zaman gerçekleşir.

 Turizm Zaferi:  Oyuncu harita üzerinde bulunan turistik bölgelere sahip olduğu zaman gerçekleşir

   Paramanya Play Oyunlar Kaydı Hariç Facebook hesabı ile de kayıt yapıp, Facebook’taki arkadaşlarını oyuna davet edebiliyor, onlara oyun içi hediyeler gönderebiliyor,sıralamasını da görebiliyorsunuz.

Paramanya’yı Play Store ‘dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Paramanya güncellemelerini ve daha fazla haber için sitemizi ve Facebook sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

Total
0
Shares
4 Yorum
  1. Geri bildirim: Paramanya İncelemesi
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler