Undersea Solitaire Tripeaks – Dekorasyon ve Solitaire Bir Arada

Undersea Solitaire Tripeaks, efsanevi kart oyunu Solitaire ile dekorasyon türü oyunları birleştiren oldukça keyifli bir oyun.
Undersea Solitaire Tripeaks
Undersea Solitaire Tripeaks

Undersea Solitaire Tripeaks, efsanevi kart oyunu Solitaire ile dekorasyon türü oyunları birleştiren oldukça keyifli bir oyun.

Yengeç Alfred’in kasabasına hoş geldiniz!

Aynı renkteki nesneleri patlatma oyunu mobil platformların en eski oyun türlerinden biri olarak hala popülerliğini korumakta ve sürekli yeni örneklerini görmekteyiz. Buna ek olarak, dekorasyon oyunları için de yine aynı cümleleri söylemek mümkün. Ve bu iki türün birleşiminden meydana gelen önce eşleştir-patlat, ardından da kazanılan puanlarla dekorasyon yap mantığı da şu an için gelinen son nokta.

Undersea Solitaire Tripeaks
Undersea Solitaire Tripeaks’da yengeç Alfred’in su altındaki kasabasını eski haline çeviriyoruz.

Grafik kalitesi, hikaye altyapısı, oynanış mekanizmaları, her biri ne kadar gelişirse gelişsin, konsol ve PC platformlarındaki oyunların kalitesine yakınlaşırsa yaklaşsın, yine de yukarıda bahsettiğimiz türler milyonlarca indirmeye ulaşmayı başarıyor. Biz de çok sık olmasa da beğendiğimiz örnekleri sizlerle paylaşıyoruz.

Undersea Solitaire Tripeaks, efsanevi kart oyunu Solitaire ile dekorasyon türü oyunları birleştiren bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Yukarıda bahsettiğimiz üzere alışılagelmiş eşleştir-patlat ve dekorasyon yap mantığındaki eşleştir-patlat kısmını çıkarıyor ve yerine Solitaire koyarak küçük de olsa bir farklılık yaratıyor.

Undersea Solitaire Tripeaks
Undersea Solitaire Tripeaks oyununda Solitaire ile dekorasyon oyunlarını harmanlandı.

Büyük bir fırtına sonrası ana karakterimiz Yengeç Alfred’in su altındaki kasabası yıkıma uğruyor. Bizim de görevimiz Solitaire bulmacaları çözüp, elmas toplayarak kasabayı Alfred ile yeni baştan inşa etmek. Klondike Solitaire, Piramit Solitaire ve Spider Solitaire gibi klasik Solitaire oyunlarını sevenler, hem farklı bir hikaye alt yapısıyla ve farklı bir atmosferde Solitaire oynamış olacaklar hem de dekorasyon hamleleriyle ekstra bir eğlence deneyimi elde edecekler.

Dekorasyon oyunlarında genelde gerçekçi mekanların dekorasyonu yapılıyor. Ancak burada su altına inmek ve orayı yeni baştan inşa etmek meraklıları için farklı bir deneyim. Hızlı oyun yapısı sayesinde hem Solitaire bölümleri hem dekorasyon hamleleri akıcı bir şekilde oynanıyor. Bu da haliyle oyuncuyu sıkmıyor. Kasabayı inşa ettikçe yeni balık karakterler de oyuna dahil oluyor ve karakterimizle aralarındaki diyaloglar oyuna ayrı bir tat katıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler