Virüs Yayma Oyunu Plague Inc. Benzeri Mobil Oyunlar

Plague Inc benzeri mobil oyunlar

Koronavirüs salgınının ortaya çıkmasından bu yana Plague Inc. popülerliğini bir hayli arttıran oyunlar arasında yer alıyor. Plague Inc’teki amaç seçtiğiniz bir bakteriyi tüm dünyaya sinsice yayıp insanlığın sonunu getirmek. Virüs yayma oranı popüleritesini bu kadar arttırmışken bizler de sizler için Plague Inc benzeri mobil oyunlar listesini hazırladık.

Plague Inc Benzeri 5 Mobil Oyun

Plague Inc bu denli popülerliğini arttırmışken oyun severler Plague Inc benzeri oyunlara da merak sarmış durumda. Hal böyle olunca bu tür oyun arayışları başladı. Bizler de Plague Inc benzeri mobil oyunlar arasından 5 tanesini derledik.

Plague Inc benzeri mobil oyunlar
MediBot Inc.

MediBot Inc. Virus Plague

Yıl 2048. Dünyanın sonu yaklaşmakta ve tüm insanlık yok olma tehlikesi ile karşı karşıya. Mutasyona uğrayan virüsler nedeniyle aşılar etkisiz halde ve bu sebeple milyonlarca insan çoktan öldü. Birleşmiş Milletler’in kurduğu gizli klinikte oyuncunun bir doktoru simüle etmesine dayanan bu oyunda dosyalardaki her bir ipucunu analiz etmelisiniz. Salgını durdurmak için kullanılan yöntemleri anlamaya çalıştığınız oyunda biyomedikal birçok detay bulunuyor. Birbirinden farklı zorluk seviyeleri bulunan oyunda ilerleyen seviyelerdeki zorluk sizleri fazlasıyla yoracak. Medibot Inc. oyununun listemizdeki diğer oyunlardan ayrılan en büyük özelliği ise oyunun Türkçe dil desteğini içermesi. Böylelikle halihazırda zor ve karmaşık olan oyunu oynarken Türkçe dil desteğiyle oyun zevkinizi arttırabilirsiniz.

Plague Inc benzeri mobil oyunlar
Infection Bio War oyununda hastalığınıza evrim geçirtebilir ve yayılım araçlarını geliştirebilirsiniz.

Infection Bio War

Infection Bio War ile aynı Plague Inc’e benzer şekilde dünya nüfusuna hastalık bulaştırmaya çalışacaksınız. Kolay, orta ve zor seviyelerin bulunduğu Infection Bio War oyununda amacınız farklı belirtiler ve dirençler kullanarak hastalığınızı tüm dünyaya yaymak. Hastalığınızın başlayacağı ülkeyi seçebildiğiniz oyunda hastalığınıza evrim geçirtebilir ve yayılım araçlarını geliştirebilirsiniz. Hastalığınıza belirtiler ekleyerek öldürücülüğü arttırabilir, dirençler ekleyerek de keşfedilmesini zorlaştırabilirsiniz.

Plague Inc benzeri mobil oyunlar
Bir biyomedikal strateji simülatörü olan Bio Inc. oyununda mümkün olan en ölümcül hastalığı geliştirmeye çalışıyoruz.

Bio Inc. – Biomedical Plague

Bio Inc. bir biyomedikal strateji simülasyon oyunudur. Mümkün olan en öldürücü hastalığı geliştirmeye çalıştığımız oyunda amacımız hastalığı geliştirmek, risk faktörlerini arttırmak ve kendilerini bu hastalığı çözmeye adamış doktorların hastalarının iyileşme sürecini yavaşlatmak. İçerisinde birden çok senaryo ve biyomedikal şartların bulunduğu oyunda dört farklı zorluk seçeneği ve insanın vücut sistemine dair birçok detayda bulunuyor.

Plague Inc benzeri mobil oyunlar
Virus Antidote oyununda dünyanın kurtuluşu tamamen size ve çabalarınıza bağlı.

Virus Antidote: Pandemic Doom

Dünya, ölümcül virüs saldırıları altında ve insanlık yok olma sınırında. Ve tüm bu gelişmelerden kurtulmanın tek yolu sizsiniz. Gerçek ülkelerin farklı iklim özellikleriyle bulunduğu oyunda virüsün enfekte oranını takip edebilir, virüsü yok etmek ve insanlığı kurtarmak için para toplayabilirsiniz.

Plague Inc benzeri mobil oyunlar
Dr. Plague’ye karşı mücadele ettiğimiz oyunda dünyayı virüs tehlikesinden kurtarmaya çalışıyoruz.

Virus Plague: Pandemic Wars

Dr. Plague’nin insanlığı yok etmek istediği bu oyunda dünyayı sadece sizler kurtarabilirsiniz. Ölümcül enfeksiyonun yol açtığı hastalıkları gidermek ve dünyayı iyileştirmek sizin elinizde. Bu oyunda; enfeksiyonla mücadele etmek için hükümetlerden para toplayabilir, yeteneklerinizi geliştirebilir ve aşı geliştirmeleri için bilim insanlarına yardımcı olabilirsiniz. Her ülkenin kendi ikliminin bulunduğu oyunda virüsün oyuna nasıl yayıldığını görebilir ve her bir ülkenin enfeksiyon oranını takip edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Real Car Parking 2017

Real Car Parking 2017 İle Eğlenirken Öğrenin!

Farklı Bir Park Etme Oyunu – Real Car Parking 2017 Tüm park etme oyunları aynı, aradığım grafik ve oynanışı bir türlü bulamıyorum diye üzülüyor musunuz? Araba içinden sürüş bile yok diye yakınıyor musunuz yoksa? Keşke yeni park oyunu çıksa da şöyle doya doya park etsek diyenlerden misiniz? O…
Devamını oku