Glowmade İmzalı Yeni Yapım WonderWorlds

WonderWorlds
Güzel görünümlü bir şeyler oluşturmak, sandığından daha kolay

WonderWorlds ‘de şu ana kadar karşımıza neler çıktığını hatırlayalım: Yürüyen iki domuzun başrolde olduğu bir aşk hikayesi; yalnız ve bisküvi tutkunu gök cisimlerine dair bir bilim kurgu ve çocukların bir goril kuşatmasının orta yerinde kaldığı bir oyun. (Merak etme sonuncusu o kadar da korkunç değildi.)

İngiltere meneşeli stüdyo Glowmade imzalı yeni yapım WonderWorlds ise hem tuhaf bir bulmaca ve platform oyunu, hem de bir oyun yapma aracı.( Eğer oyunlar konusunda bilgiysen; WonderWorlds’teki Little Big Planet, Toad’s Treasuer Tracker ve Instagram referansları dikkatinden kaçmayacak.)

WonderWorlds
LittleBigPlanet ‘a aşina olanlar, WonderWorlds’ü hiç yadırgamayacak.

WonderWorlds Sezgisel Oyun Yaratma Araçları İle Donanmış

Tek oyunculu klasik bir yapım olarak WonderWorlds ‘ü oynamak oldukça zevkli. Hoş görünümlü güzel grafiklere sahip bu oyunda karton, fotoğraf ve duyulara hitap eden bezeri başka malzemelerden yapılmış bir dünyada yolunu bulmaya çalışıyorsun.

WonderWorlds ‘ün seviye oluşturma bölümü ise tek kelime ile baş döndürücü. Tek oyunculu kısımlarda yer alan her sahne bu araç ile hazırlanmış. Oyunun bir parçası olduğu için bu özelliği kullanarak sen de bu özelliği kullanarak havalı bir şeyler oluşturabiliyorsun. Kişisel bir hava katmak için kendi fotoğrafını dahi kullanabilirsin. Filtreli ve düzeltilmiş fotoğraflar tercih etmende de bir sakınca yok.

Stüdyonun geliştirme departmanı yöneticisi Jonny Hopper, Glowmade öncesinde Little Big Planet serisi için sezgisel oyun yaratma araçları üretmişti. Hopper ‘in ne kadar deneyimli olduğunu oyunu oynarken hissedebiliyorsunuz. WonderWorlds sayesinde güzel görünen ve sorunsuz işleyen bir oyun seviyesi oluşturmanın sanıldığından daha kolay olduğunu göreceksiniz.

WonderWorlds
Oyundaki profil fotoğrafını dilediğin gibi kişiselleştirebilirsin.

“Çocukların oyunda bir şeyler oluşturduğunu izlemek çok keyifli” diyor Hopper. “O kadar hesapsız, o kadar özgürler ki… Oluşturdukları şeyler herkese anlamsız gelebilir. Ama çocuklar yaptıkları şeyleri çok seviyor ve onlarla gurur duyuyor.”

Her eser oyun içinde paylaşılabiliyor. WonderWorlds’de oynayabileceğin binlerce tuhaf yapıt var. En önemlisi de tüm bu yapıtların diğer oyuncular tarafından oluşturulmuş olması.  Hopper bu yapıtları oluşturanların Glowmade ekibinin öngörülerini aşarak çok daha etkileyici fikirler üreteceklerine emin.

WonderWorlds
Güzel görünümlü bir şeyler oluşturmak, sandığından daha kolay

“Sık sık ‘onu nasıl yapmış ki?’ diyoruz. Böyle bir oyun geliştirmenin en güzel taraflarından biri de bu. Araçlar o kadar güçlü, insanlar da öylesine yaratıcı ki ; sizi sürekli şaşırtıyorlar.” diyor Hopper.

İster oyna, ister bir şeyler yarat; seçim senin. WonderWorlds hevesle ustalıkla tasarlanmış bir oyun. Tıkandıysan Hopper ‘in sana ilham verecek bazı fikirleri var: “Orta Çağ’a ait bir hayvanat bahçesi, süper kahramanların yalnızlık çektiği bir kale veya tatil fotoğraflarını sergilediğin bir galeri, bir yarış parkuru ya da peynir festivali ne istersen inşa edebilirsin.

Ücretsiz olan oyuna iOS platformu için App Store üzerinden erişebilir ve aşağıda ki oynatıcıdan oyunun tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Bizi de Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmeyi ve gönderilerimizi beğenerek ve paylaşarak destek vermeyi ihmal etmeyin lütfen.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts