Word Show – İngilizcemizi geliştiriyoruz!

Word Show, edebiyatta bir incelik gösterisi olarak da geçen anagram yöntemiyle binlerce İngilizce kelime öğrenebileceğimiz yepyeni bir kelime oyunu.
Word Show Kelime Oyunu
Word Show

Word Show, edebiyatta bir incelik gösterisi olarak da geçen anagram (aynı kelimedeki harflerin yerlerini değiştirerek yeni kelimeler türetme) yöntemiyle binlerce İngilizce kelime öğrenebileceğimiz yepyeni bir kelime oyunu.

Word Show ile verilen harflerden kelime türetin!

Konu İngilizce olduğunda pek çoğumuzun problemi pratil yapamamak ve bu bağlamda da öğrendiğimiz kelimeleri zaman geçtikçe unutmak oluyor. Günlük koşuşturmaca içinde sürekli alıştırma yapma gibi bir şansımız da çok olmuyor maalesef. Tabii bir de tembellik, boş vakitleri verimli değerlendirememe gibi huylarımız da atlamamak gerek. Velhasıl, o İngilizce bilgisi bir türlü ömürlük bir bilgi haline gelemiyor.

Word Show
Word Show ile anlamlı kelimeleri bulmaya çalışıyoruz.

Word Show oyununda verilen harflerin üstünde parmağımızı kaydırma yöntemiyle anlamlı İngilizce kelimeler oluşturmaya çalışıyoruz. Yazdığımız her kelimeden puan kazanıyor, üst tarafta bulunan puan çubuğunu doldurduğumuzda da bölümü geçiyoruz. Bu puan çubuğu bazı bölümlerde aynı zamanda yardımcı bir harf verme görevi de üstlenmekte. Bu arada unutmayın, ne kadar uzun bir kelime oluşturursak kazandığımız puan da o doğrultuda artacak.

Bazen sadece farklı kelimeleri bulup puan çubuğunu doldurmamız bölümleri geçmemiz için yeterli olurken, bazen de oluşturduğumuz kelimelerden gelen ipucu harflerini baz alarak bulmaca alanındaki kelimelerin ne olduğunu çözmeye çalışıyoruz. Oyunun en güzel taraflarından biri de herangi bir zaman kısıtlaması ve yanlış yapma hakkı gibi oyuncuyu strese sokan özellikler barındırmaması. bu sayede hem oynanışı kolay ve keyifli bir kelime oyunu oynuyor hem de yepyeni İngilizce kelimeler öğrenebiliyoruz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler