Yeni Trend: Türler Arası Oyunlar

Yeni Trend Türler Arası Oyunlar

Zindanlarda savaştığın aynı tarz oyunlardan sıkıldın mı? Seni farklı türleri harmanlayarak ezber bozan başarılı oyunlarla tanıştıralım.

Üçlü eşleştirmeli rol yapma oyunu : Tavern Guardians

Puzzle Quest’in çıkışından beri, sürükleyici bir hikaye ve karakter gelişimi sunan üçlü eşleştirme oyunlarının tadına doyamıyoruz.

Çinli ve Japon oyun geliştiricilerinin ortak projesi olan Tavern Guardians ise çok sevilen bu formülü bir adım ileriye taşıyor. Her biri farklı yeteneklere sahip olan dört karakterden dilediğini seç ve fantastik bir dünyada yaratıklara karşı mücadele et. Koruduğun hana saldıran düşmanları alt etmek için öğeleri eşleştirme yaparak yok edecek ve topladığın puanlarla karakterini geliştirebileceksin.

Tavern Guardians oyunu şu an için iOS  platformuna özel olarak yayınlanmış durumda. Geliştiriciye buradan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=YJf2eU_0HZE

Ölümcül bir ritim oyunu : Crypt of the NecroDancer

Ölünce her şeye baştan başlamanı gerektiren fantastik oyunlar, benzersiz bir heyecan sunuyor. Peki bu deneyime müzik ve ritim eklersek ne olur?

Crypt of the NecroDancer’ın rastgele tasarlanan zindanlarında savaşırken öldüğünde yine oyuna baştan başlayacaksın. Bu açıdan diğer oyunlara benzese de Crypt of the NecroDancer’ın büyük bir farkı var.

Arka plandaki müziğe de dikkat etmen gerekiyor. Karakterini, sadece müziğin ritimlerine uygun dokunuşlarla hareket ettirebileceksin. Her ölümünü alıştırma yapmak için yeni bir fırsat olarak değerIendir, düşmanların hareket düzenlerine ve ritme alışmaya çalış. Zindanda ilerledikçe, daha zor ritimlerle karşılaşacaksın.

Oyunun iOS ve Steam versiyonları mevcut.

Rubik Küpü üzerinde savaş : Euclidean Lands

Üç boyutlu düşünme yeteneğini geliştiren Rubik Küpü, dünyanın en ünlü bulmacalarından biri. Euclidean Lands ise geometri harikası Rubik Küpü’nü akla getiren oyun düzenini heyecan dolu dövüşlerle birlikte sunuyor. Küpün yüzeylerini döndürerek düşmanlarına arkadan saldırabileceğin pozisyonlara ulaşabilir ve hedefine yaklaşabilirsin.

Oyunda ilerledikçe düşmanların direncinin arttığını, küpün ise daha karmaşıklaştığını fark edeceksin. Ancak küpün tüm yüzlerinde hakimiyet kuranlar başarıya ulaşacak.

App Store üzerinden indirebileceğiniz bu oyunun etiket fiyatı yaklaşık 12 TL civarı ve  Android versiyonu bulunmuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=salFWeHvF4Y

Platformlar arası golf keyfi : Golf Zero

Platform oyunları aklımıza genellikle dipsiz çukurlar, acımasız düşmanlar ve akıllıca gizlenmiş platformlar ile ilgili anılarımızı getirir. Tüm bu çılgınlıkların golf gibi sofistike bir spor dalıyla buluşamayacağını düşünüyorsan yanılıyorsun.
Golf Zero’da her vuruşunu sayısız engelden geçirmek zorunda olan sarı renkli, ufak bir golf oyuncusunu kontrol ediyoruz.

Oyunun gerçek golf sporundan en büyük farkı ise zorluğunda saklı. Kusursuz vuruş için en uygun pozisyonu bulmalısın. Bu da çoğunlukla, zıpladıktan sonra havada süzüldüğün anlara denk geliyor. Etkileyici bir yavaş çekimle vuruşunu gerçekleştirdikten sonra kalbinin pompaladığı adrenalin, bir sonraki zorlukla başa çıkman için seni motive edecek.

Oyunun iOS ve Android sürümleri mevcut. Geliştiriciye ise buradan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts