Google Play’den 5 Macera Oyunu

Zekamızın sınırlarını zorlayacak macera oyunları

Zekanızı Keskinleştirecek Macera Oyunları

Macera oyunları, her zaman zihin gücümüze meydan okuyarak yeni beceriler kazanmamıza yardım edebilir ve kendimizi hayal evreninin ortasında bulmamızı sağlayabilir. Google Play, bizleri uzun süre düşünmeye zorlayan beş oyunu listeledi. Gelin hep birlikte bu oyunlar hangileri görelim:

Dikkatinizi Çekebilir: İnternete Bağlı Değilken Oynayabileceğiniz 5 Oyun

Rusty Lake: Roots

Rusty Lake: Roots

İşaretle ve tıkla özellikli bu oyun, bağımsız bir oyun olarak oynansa da Rusty Lake evrenine giriş niteliği taşımakta. Alışılmışın dışındaki bulmaca çözme görevi her şey kolayca yapma alışkanlığınızı bırakmanıza neden olabilir. Birden fazla nesli kapsayan aile hikayesi, oyunu bitirdikten sonra bile aslında ne olduğunu sorgulatmaya yetiyor.

Super Phantom Cat

Super Phantom Cat

Bulmacayı merkeze koyan sahne tasarımı, platform oyunu Super Phantom Cat‘in kalbinde yer almakta. Parlak ve açılı grafikler ne kadar minimalist olsalar da oldukça etkileyici duruyorlar. Ayrıca ayarlanabilir kontroller, cihazın veya ellerinizin boyutuna bakılmaksızın rahatlıkla oynamanıza olanak tanımakta.

Super Phantom Cat, oyuncuların engelleri aşmaları için “hayalet” güçlerini kullanmalarını sağlaması açısından diğer platform oyunlarına oranla biraz daha farklı bir havası var. Bazı gizli karakterlerin de peşine düşüp toplanması gereken pek çok sayıda öğe bulunuyor.

Samorost 3

Samarost 3

Nefes kesici bir oyun olan Samorost 3‘te başarıyla hayata geçirilmiş gezegenler sanki gerçekmiş ve içinde hayat varmış hissine sürüklüyor. Gizli vinyetler aranıp bulunmaya kesinlikle değer. Bulmacaların hepsi tamamıyla birbirinden farklı ve her durumda bambaşka bir yaklaşım gerektirmekte.

İşaretle ve tıkla özellikli çoğu macera oyunu, oyuncuları bir bulmacadan diğerine sürüklemekte. Ancak Samarost 3’ün zevki, ayrıntılarda saklı. Oyun çok sayıda nefes kesici tüneli köşe bucak keşfeden oyuncuları ödüllendiriyor. Yönlendirme olmaması bazı oyuncuları hayal kırıklığına uğratabilir ancak Samarost 3’ü oynamanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

ROBLOX

Roblox

ROBLOX, çok oyunculu bir sosyal platform olmaktan çok daha fazlasına sahip. Çocuklar bilgisayarda, konsolda veya mobilde milyonlarca diğer oyuncuyla birlikte oyunlar oluşturup paylaşabilmekteler. Kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriğin çeşitliliği sonsuz, burada ebeveynlere de görev düşüyor. Onların rolü ise arada bir kontrol ederek herkesin birlikte güzelce oynadığından emin olmak.

Çocuklar için ideal olan ROBLOX, çocukların ilgisini canlı tutacak ve öğrenmelerini sağlayarak bir sürü oyun ve evren içeren çok oyunculu bir platform. Binlerce oyun içerisinden seçip oynayın ya da kendi oyununuzu oluşturup oynayabilirsiniz. Çocuk dostu olan sohbet sistemi, küçük çocukların yabancılarla kurabileceği iletişim miktarını sınırlandırmakta.

Faraway: Puzzle Escape

Faraway Puzzle Escape

Antik çöl harabelerinde geçen bu kaçış odası tarzı oyun, meraklı gezginler ve kaşifler için adeta biçilmiş bir kaftan. İçerisinide portallar ve ilkel elektrik devreleri bulunan fantastik bir teknolojiye sahip bulmacaları çözmelisiniz. Faraway: Puzzle Escape oyununun yarısı tamamen ücretsiz ancak diğer yarısının kilidini açmak ve reklamları engellemek için bir miktar ücret ödemek gerekiyor.

Oyunun hikayesinde babanız on yıl önce tapınak harabelerinde kaybolmakta ve şimdi sizin işiniz ise yıkılan sütunların arasında gezerek ilkel teknoloji ile neler olduğunu öğrenmek. Makul bir ipucu sistemi bulunuyor ancak ipucu için gereken parayı oyun içerisinde kazanamıyorsunuz bunun için bir miktar ödeme yapmanız gerekiyor. Ama bulmacaların hepsi ne kadar zor olsa da altından kalkamayacak kadar imkansız değil.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts