3D hayvanlar nasıl gösterilir? (Basit)

Google 3D hayvanlar özelliği ile birçok hayvanı isterseniz iş yerinizde isterseniz evinizin herhangi bir odasında 3 boyutlu olarak görebilirsiniz.
Google 3D AR özelliği sayesinde vahşi hayvanları odanızın salonuna getirebileceksiniz
Google 3D AR özelliği sayesinde vahşi hayvanları odanızın salonuna getirebileceksiniz.

Sanal gerçeklik, hologram teknolojisi ve arttırılmış gerçeklik (AR) artık günümüzde popülerleşme sürecine geçti ve neredeyse her yerde hem iş amacıyla hem de eğlence amacıyla kullanılmaya başlandı. Sanal gerçeklik gözlüklerini çoğu kişi duymuş ve muhtemelen deneyimlemiştir. Şimdilerde ise mobil uygulama ile Google 3D hayvanlar özelliği birçok hayvanı isterseniz iş yerinizde isterseniz evinizin herhangi bir odasında 3 boyutlu olarak görebilmenizi sağlıyor. Bu deneyimi yaşamanız adına sizlere nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Google 3D Hayvanlar nasıl kullanılır?

Bu özelliği sadece Pixel ve Google Kamera Uygulamaları bulunan telefonlar kullanabiliyordu. Bu durum herkesin canını sıkmaya başlayınca yazılım devlerinden olan Google bu tekrardan el attı ve geniş bir kitle yakalamak adına AR özellikli Android ve iPhone telefonlarına basit arama yardımıyla 3D hayvanlar özelliğini kullanılabilir hale getirdi.

Google 3D AR özelliği
Google’ın AR özelliği sayesinde artık hayvanlar odanızda dolaşabilecek.

Google’ın yapmış olduğu bu hologram teknolojisi sayesinde ses çıkarabilen ve hareket edebilen hayvanları 3D hayvanları kullandığınız cihazın kamerası sayesinde kolaylıkla görebiliyorsunuz. Örneğin ayı, panda, koala, kartal veya daha birçok hayvanı AR desteği sayesinde cihaz üzerinden kendi dünyanıza getirebiliyorsunuz. Özellikle herkesin evde kalması gereken bu dönemde, AR destekli bu yazılımı kullanarak hem çocuklarınızı eğlendirebilirsiniz hem de kendiniz eğlenebilirsiniz. Hatta bu özelliği kullanarak çocuklarınıza vahşi hayvanları kolaylıkla gösterebilir ve öğretebilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için ise aşağıda bulunan adımları uygulamalısınız:

  • 3D hayvanlar özelliğini kullanabilmek için öncelikle aktif etmeniz gerekiyor. Bunun için ise herhangi bir tarayıcı kullanarak google.com sayfasına geçiş yaparak istediğiniz herhangi bir hayvanın adını Google arama motorunda aratın.
  • Arama sonuçlarında ise karşınıza Wikipedia çıkacak ve bu kısma girerek 3D olarak görüntüle bölümünü seçeceksiniz.
  • Yukarı bulunan maddeleri tamamladıktan sonra ise uygulama kameranızı kullanmak için izin isteyecek. Bu izni verdiğinizde de seçtiğiniz hayvan AR özelliği ile birlikte cihazınıza inecek.
  • Son olarak ise kamera arayüzü sizden telefonunuzu birkaç saniyeliğine hareket ettirmenizi isteyecek. Bu adımları tamamladıktan sonra ise artık seçtiğiniz hayvan 3D görünüm ile karşınıza çıkacak.

Bu bahsettiğimiz adımları yapmadan önce iPhone telefon kullanıyorsanız iOS sürümünün 11 ve üzeri olması gerekiyor. Eğer Android kullanıcıysanız da bu işlev Android 7.0 ve sonraki sürümlerde desteklenebiliyor. Bu adımları yapmadan önce telefonunuzun AR destekli olup olmadığını kontrol edin.

Google 3D hayvanlar özelliği
Bu özelliği kullanarak çocuklarınıza vahşi hayvanları tanıtabilirsiniz.

Arttırılmış Gerçeklik (AR) Nedir?

Arttırılmış gerçekliğin ne olduğunu bilmiyorsanız sizlere kısa bir özet ile anlatabilirsiniz. Öncelikle şunu açığa kavuşturmakta fayda var, AR gerçeklik ve sanal gerçeklik birbirinden farklı iki kavram. Arttırılmış gerçekliğin özelliği, yaşadığımız dünyayla birebir sesleri, görüntüleri ve metinleri doğrudan kullandığımız cihaz yardımıyla bize aktarılması. Sanal gerçeklikten farklı olarak yaşadığımız dünyanın görüntülerini kullanarak bizlere bir ortam oluşturuyor.

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler