Discord açılmıyor hatası nasıl çözülür?

İnternet bağlantınız zayıfsa Discord’a bağlanmakta güçlük çekebilirsiniz.
Discord Açılmıyor Hatasi
Discord’u çoğu kişi bazen açmakta zorlanıyor.

Discord açılmıyor hatası ile karşılaşıyorsanız yapmanız gereken bazı adımlar bulunuyor. Discord’u PC ya da akıllı cihazlarınızda kullanırken açılmama durumu ile karşılaşabilirsiniz, bu tarz durumlarda yapmanız gerekenleri öğrenerek bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.

Discord Açılmama Hatası

Discord ise uygulamayı yönetici olarak başlatmayı denemelisiniz. Bazı zamanlarda açılmayan veya açılması epey zaman alan Discord uygulamasını kısa sürede açmak için bilgisayarınızın hızlı olması gerekiyor. Bilgisayarınız ne kadar hızlı olursa olsun cihazınızı yeni başlattığınız zamanlarda tüm uygulamaların açılması zaman alabiliyor.

Discord Açılmama
Discord açılmama hatası uygulamanın son sürüm olmadığından dolayı olabiliyor.

Discord açılmıyor ve hata veriyorsa sunucularda bakım olabilir. Bazı zamanlarda ise beklenmedik bir sebepten dolayı sunucularda hatalar meydana gelebilir ve bundan dolayı dolayı ara ara sunucuları görüntüleyememe, sesli sohbete bağlanamama ve Discord’un açılmaması gibi çeşitli hatalarla da karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda Discord’un bir başka sık karşılaşılan hatası da “Discord Bitiş Noktası Bekleniyor Hatası“. Bu hatayı çözebilmek için hazırladığımız rehbere göz atabilirsiniz.

Discord kullananların bir diğer karşılaştığı sorun ise Discord’un açılmama sorunu. Çoğu kişi bu sorunu tam anlamıyla çözen bir yöntem bulamadığından dolayı beklemekten başka hiçbir şey yapamıyor. Discord’un açılmama sebebi sizden kaynaklanmıyorsa gerçekten de yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Gerekli güncellemeleri yapmadıysanız Discord’un açılmaması gayet normal. Uygulamaya herhangi bir güncelleme geldiği an Discord kendini yeniden başlatabiliyor. Yeniden başlatmasa dahi size yeni güncellemenin olduğunu ve Discord’u güncellemeniz gerektiğini söyleyen bir uyarı verebilir. Discord zaman zaman yeniden başlatılsa dahi güncelleme yapmayabiliyor bu durum da sizin kendiniz güncellemeyi yapmanız gerekiyor.

Discord Açılmıyor Hatası (iOS)

Discord açılmıyor hatası iOS üzerinde de oldukça karşılaşılıyor. Uygulamanın mağaza sayfasından güncel olup olmadığını kontrol etmeli ve Discord’un sunucularında herhangi bir problem olmadığını teyit etmek için Google’a “Discord Server Status” yazmalı veya giriş ekranında çıkan “Sunucu Durumları” tuşuna basmalısınız.

Discord Açılmıyor
Discord açılmıyorsa bağlantınızı kontrol etmelisiniz.

Sunucu durumlarında hiçbir problem gözükmüyorsa ekranda yeşil olarak gözükür. Bağlantı hataları, gecikmeler ve kopma gibi çeşitli hatalardan çok az olduğu zamandaysa sitede turuncu olarak yer alıyor. Sunucularda büyük bir sıkıntı varsa sunucu durumunu kırmızı olarak göreceksiniz.

Discord Açılmıyor Hatası (Android)

Android cihazınızda Discord açılmıyor olabilir. iOS işletim sistemlerinin uygulayacağı işlemleri siz de uygulayabilirsiniz. Discord’u resmi sitesinden indirmemek yerine Google üzerinden son sürümünü indirmenize rağmen güncelleme geldiği taktirde açılmayacak. Bu tür uygulamaları Play Store üzerinden indirmelisiniz.

Discord Gri Ekran
Discord bazı zamanlarda gri ekranda takılı kalabiliyor.

Discord bazı durumlarda başka uygulamalar ile çakışabiliyor. VPN gibi uygulamalar Discord’un düzgün çalışmamasına sebep olabiliyor. Bu yüzden arkadaşlarınızla PUBG Mobile, Call of Duty ve Wild Rift gibi oyunları oynarken Discord üzerinden konuşamayabilirsiniz. Bu durumun önüne geçebilmek için ise yapabileceğiniz bir şey bulunmuyor.

Discord Açılmıyor (Windows 10)

Discord açılmıyor hatası Windows 10 işletim sistemlerinizde karşınıza çıktıysa büyük bir ihtimalle Discord güncellemesini yapmamış olabilirsiniz. Uygulamanın içerisinden güncellemeleri kontrol etmek için Discord’un sağ üstünde bulunan mavi kutucuktan yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ekranın üstünde herhangi bir mavi kutucuk yoksa Discord uygulamanız önceden son sürüme yükseltilmiştir. Windows 10 işletim sisteminde Discord’a tıklamanıza rağmen hiçbir şekilde açılmıyorsa görev yöneticisini açmalısınız. Ardından Discord’u bularak tüm işlemlerini sonlandırmalı ve Discord uygulamasına tekrardan giriş yapmak için ana ekrandan Discord simgesine tıklamalısınız.

Discord açılmıyor siyah ekranda kalıyor!

Discord açılmıyor ve siyah ekranda kalıyorsa bağlantınız zayıf olabilir. İnternet bağlantınızı kontrol etmek için kullandığınız servisin müşteri hizmetlerini arayabilir veya Google üzerinde çevrim içi hız testi yapabilirsiniz. Değerlerinizde hiçbir sorun yoksa Discord’a girebilmek için mobil verinizi aktifleştirmek de bir başka çözüm yolu.

Discord Sunucu Durumları
Discord’da sorun olduğunu düşünüyorsanız “Discord Server Status” sitesine bakabilirsiniz.

Discord açılmıyor, gri ekran ile karşılaşıyorsanız internetinizi kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. Tüm bunları yapmanıza rağmen hala bir sonuç alamadıysanız uygulama ayarlarından Discord’un verilerini temizlemeyin. Veriler temizlendikten sonra tekrar giriş yapmanız gerektiğinden dolayı eğer Discord şifrenizi hatırlamıyorsanız verilerinizi silmek sizi epey uğraştırabilir. Öncelikle şifrenizi bulun ve ardından verileri temizleyin.

Discord güncelleme nasıl yapılır?

Discord update yapımı oldukça basit. Uygulamayı yeniden açarak güncellemeyi otomatik olarak başlatabilirsiniz. Yeniden açmanıza rağmen güncelleme kendiliğinden başlamadıysa uygulama izinlerinden Discord’a depolama izni verdiğinizden emin olun. Hala bir sonuç elde edemediyseniz cihazınız Android işletim sistemiyse Play Store mağazasına iOS ise App Store mağazasından uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler