Discord nedir, ne işe yarar?

Gün geçtikçe popülerleşen görüntülü, sesli ve yazılı olarak iletişim kurabileceğiniz Discord’u çoğu kişi daha yeni keşfediyor.
Discord Nedir
Discord sayesinde arkadaşlarınızın o an ne yaptığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Sesli ve yazılı olmak üzere dünyanın öbür ucunda dahi oturan insanlarla konuşabileceğiniz uygulama hakkında birçok kişi “Discord ne işe yarar?” gibi konuları epey merak ediyor. Discord, döneminin en popüler iletişim tahtını Skype’dan aldı diyebiliriz. Gün geçtikçe daha fazla kullanıcılarla buluşan Discord içerisinde birçok etkinlik yapılabiliyor.

Discord ne işe yarar?

Discord, görüntülü, sesli ve yazılı olarak insanlarla iletişim kurabileceğiniz bir uygulama. Hem mobil olarak kullanabilir hem de bilgisayar üzerinden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yeni sunuculara katılarak daha önce hiç görmediğiniz kişilerle tanışabilirsiniz. Eğer Discord’un sadece oyunlar için kullanıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Discord nedir ne işe yarar
Discord üzerinden arkadaşlarınızla görüntülü, sesli ve yazılı olarak iletişim kurabilirsiniz.

Discord üzerinde bir hesap oluşturduktan sonra oyun, müzik, eğitim, teknoloji ve eğlence kategorisinde yer alan birbirinden eğlenceli ve bir o kadar da güzel topluluklara katılabilirsiniz. Kısa süre içerisinde Skype gibi bir uygulamanın en büyük rakibi olmayı başaran Discord uygulamasında farklı kişilerin oluşturduğu sunucularına katılmak yerine kendi topluluğunuzu oluşturabilirsiniz. Discord üzerinde fazla aktif olamasanız bile siz yokken sunucuyu idare edebilecek bir botu sunucuya davet edebilirsiniz. Eğer sunucunuza bir bot davet etmek istiyorsanız “Discord Botları ne işe yarar? – Tüm Botlar” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Botlar sayesinde uygulamanın içerisinde çalışan bir uygulama dahi yapabilirsiniz. Belirli mesajları otomatik olarak silen veya cevap veren bir bot geliştirebilir veya hazır botları kullanabilirsiniz. Ayrıca tüm botların kullanış biçiminin farklı olduğunu bilmelisiniz. Her insanın farklı olduğu gibi her Discord botunun farklı olduğunu bilmelisiniz. Tıpkı gerçek bir insan gibi çalışabilen Discord botlarının yanında profilinizin daha güzel gözükmesi için alabileceğiniz birçok rozet bulunuyor. Bunlardan en kolayı hanedanlık rozetleri olurken en popüleriyse Discord Nitro özelliğinin sağladığı avantajların yanında profilinizde renkli rozetler sergileyebilirsiniz. HypeSquad hanedanlığının bir rozetine sahip olmak istiyorsanız “Discord için HypeSquad hanedanlık nasıl alınır?” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Discord Ne işe yarar
Discord üzerinde kendi topluluğunuzu oluşturabilirsiniz.

HypeSquad hanedanlığından kazandığınız rozet size yeterli gelmediyse bir de Discord Nitro rozetini almayı deneyin. Geçtiğimiz aylarda Xbox ve Discord’un anlaşmasıyla birlikte yaklaşık 30 Dolar karşılığında alınabilen özellik Xbox üzerinde 5,90 TL civarına kadar indirime uğradı. Ayrıca Discord Nitro özelliğinin yanında yüzlerce oyunu da Xbox Game Pass ile sadece 5,90’a oynanabiliyor. Bu fırsatı kaçırmamak istiyorsanız “Xbox ile 6 TL’ye 3 Aylık Discord Nitro ve Yüzlerce Oyun Alma” adlı içeriğimizden detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Ayrıca resmi Discord sunucumuza katılarak çeşitli turnuva ve çekilişlere katılabilir ve her etkinliğimizden anından haberdar olabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler