Discord Ses Değiştirme Programları

Discord’da arkadaşlarınızı kandırmak için çeşitli ses değiştirme programlarını indirebilirsiniz.
Discord Ses Değiştirme
Discord ses değiştirme programlarıyla arkadaşlarınızı kandırabilirsiniz.

Discord ses değiştirme programları ile birlikte arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bazı topluluk sunucularına ses değiştirme programıyla katılmak sunucudan uzaklaştırılmanıza sebep olabilir. Aynı zamanda ses değiştirme programı Discord için kullanılabilmesinin yanında bazı oyunlarda da geçerli olabiliyor.

Discord Ses Değiştirme Programları

Discord için ses değiştirme programı için kullanabileceğiniz birçok yazılım bulunuyor. Beğendiğiniz ses değiştirme programlarını bilgisayarınıza kurduktan sonra Discord ayarlarınızdan mikrofonunuzu ayarlamalısınız. İndirdiğiniz programdan dilediğiniz ayarları yaptıktan sonra Discord’dan aygıt değiştirmelisiniz.

Discord Ses Değiştirme Programı
Çoğu ses değiştirme programı ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor.

Bilgisayar üzerinden ses değiştirme programı Discord için yapılabildiği gibi Android cihazlarda da rahatlıkla yapabilirsiniz. Çoğu kişi bu programların kullanan kişileri dinlediğini iddia ettiğinden dolayı kullanmamayı tercih ediyor. Bir hayli tepki gösterilmesine rağmen bu tür programlar çoğu kişi tarafından kullanılıyor.

Voicemod

Discord ses değiştirme - Voicemod
Voicemod

Kullanımı ücretsiz olan Voicemod ile yüzlerce farklı ses desteğiyle birlikte isminizi değiştirebilirsiniz. Discord’da ses değiştirebilmenizin yanında VRChat, Overwatch, Fortnite, PUBG, Skype ve CSGO’da da sesinizi değiştirebilirsiniz. Mikrofon giriş ayarlarını uyguladıktan sonra Voicemod’u kolaylıkla kullanabilirsiniz. Çeşitli ayarlarla birlikte kendi sesinizi dahi oluşturabilirsiniz. Ses oluşturma biraz detaylı olmasına rağmen test ede ede yeni bir ses paketi oluşturabilirsiniz. Gerçekçi bir insan gibi ses ayarları oluşturarak tüm arkadaşlarınızı kandırabilirsiniz. Aynı zamanda bazı sunuculara bu ses programını kullanarak katılabilirsiniz.

ClownFish

Discord ses değiştirme - ClownFish
Clownfish

ClownFish en popüler ses değiştirme programlarından sadece birisi. Steam, Skype, Hangouts, ooVoo, Viber, Ekiga, Jitsi, Ventrilo, TeamSpeak, Mumble ve Discord’da geçerli olan bu programda Voicemod’a göre daha az ses paketi bulunuyor. Birkaç ses profiline ihtiyacınız varsa Clownfish’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu ses değiştirme programında sadece Alien, Atari, Clone, Mutation, Fast Mutation, Slow Mutation, Male pitch, Silence, Female pitch, Helium pitch, Baby pitch, Radio, Robot ve Custom pitch ses profilleri bulunuyor. Basit bir arayüze sahip olduğundan da ses profilleri arasında hızlı geçişler yapabilirsiniz.

AV Ses Değiştirici

Discord Ses Değiştirme - AV Ses Değiştirici
AV Ses Değiştirici

Skype, Teamspeak, Windows Live Messenger, Yahoo! ve Discord gibi daha birçok sesli iletişim kurabileceğiniz uygulamalarda AV Ses Değiştirici programını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda çoğu oyunda da geçerli olmasının yanında pek fazla detaylı olmayan bir arayüze sahip olması da kullanımını kolaylaştırıyor.

Ses değiştirme Android telefonlarda nasıl yapılır?

Tıpkı bilgisayarda olduğu gibi sesinizi değiştirmek için çeşitli programlara ihtiyacınız olacak. Play Store’dan veya App Store mağazasından “Ses değiştirme programları” gibi aramalar yaparak birbirinden farklı birçok ses programına ulaşabilirsiniz. İndirdiğiniz herhangi bir programdan ses profilinizi ayarlayarak kullanmak istediğiniz uygulamanın içerisinden mikrofon ayarlarınızda değişiklikler yapmanız gerekiyor. Bu işlemi telefondan yapmak isteyen çoğu kişi zorlandığından dolayı bilgisayardan yapmayı tercih ediyor. Bilgisayara göre bu işlemleri uygulamak sizi oldukça zorlayacak. Ayrıca birçok cihaz ayarını değiştirmeniz gerektiğinden dolayı bu tür işlemleri bilgisayar üzerinden yapmak daha kolay olabilir.

Ses değiştirme programları zararlı mı?

Ses değiştirme programları indirirken programların resmi internet sitesinden indirmelisiniz. Resmi internet sitelerinden indirmezseniz cihazınıza zararlı yazılımlar sızabilir. İki farklı siteden de aynı programı indirmenize rağmen dosyaların içerisinde farklı dosyalar yer alabileceğinden internet üzerinden herhangi bir program indirecekseniz uygulamaların resmi internet sitelerini tercih etmelisiniz. İnternet üzerinde indirmek istediğiniz bir programdan şüpheleniyorsanız virüs taraması yapan birçok site bulunuyor. Bu sitelerden indirmek istediğiniz dosyanın içeriğini tarayabilirsiniz. Böylelikle herhangi bir dosyayı indirmeden önce içerisinde virüs olup olmadığını rahatlıkla görebilirsiniz.

Discord Giriş Aygıtını Değiştirme

Ses değiştirme programlarını indirdikten sonra Discord giriş aygıtını değiştirmeniz gerekiyor. Mikrofonunuzu değiştirmezseniz uyguladığınız ses profilini hiçbir zaman kullanamayacaksınız. Discord hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar bölümünden ses aygıtını değiştirebilirsiniz.

Discord Giriş Aygıtı Değiştirme
Giriş aygıtınızı değiştirmediğiniz taktirde sesiniz de değişmeyecek.

Bazı programlar kurulduktan sonra bilgisayarın yeniden başlatılmasını isteyebilir. Bunun sebebiyse yeni bir mikrofon aygıtı eklenmesinden dolayı. Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra sesinizi değiştirmek istediğiniz programa girmelisiniz. Aşağıda bulunan aşamaları sırasıyla uygulayarak Discord’da giriş aygıtını değiştirebilirsiniz.

  • Discord hesabınıza giriş yapın.
  • Kullanıcı ayarlarına tıklayarak tüm ayarları listeleyin.
  • “Uygulama Ayarları” kategorisinden “Ses ve Görüntü” ayarlarını açın.
  • Giriş aygıtını indirdiğiniz programın mikrofonu olarak ayarlayın.
  • İndirdiğiniz programa dönerek çeşitli ses profillerini ayarladıktan sonra sesiniz değişecek.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts