Instagram bağış toplama özelliği getiriyor!

Instagram’a bağış toplama özelliği geliyor!
Instagram Bağış Özelliği
Instagram Bağış Özelliği

Instagram, bağış toplama özelliği getiriyor. Kullanıcılar kendileri, işletmeleri veya herhangi bir durum için bağış kampanyaları düzenleyebilecek.

Instagram Bağış Toplama Özelliği

Dünyanını en popüler sosyal medya uygulamaları arasında ilk sırada yer alan Instagram, yeni bir özelliği kullanıcılarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Dijital dünyanın hemen her yanında oluşan problemlere karşı hızlı reaksiyon almaya imkan tanıyan yanıyla, bu zamana değin birçok konuyla ilgili kitlesel bağış kampanyaları başlatılmış ve başarıya ulaşmıştı.

Instagram bağış kampanyası
Instagram’da yakın zamanda bağış kampanyaları yapıldığını göreceğiz.

Bu dijital aktivizm son olarak Instagram’ı da platform üzerinden platform üzerinde para toplamaya imkan tanıyan özelliği kullanıma açmaya itti. Bu özellikle birlikte artık kullanıcılar Instagram üzerinden kendisi, küçük işletmesi, arkadaşı veya herhangi bir sebep için para toplayabilecekler. Şu an için yalnızca ABD, Birleşik Krallık ve İrlanda’da test aşamasında olan bağış toplama özelliği herkese açık olmayacak. Platform üzerinden yapılan başvurunun üzerine değerlendirme sürecinin ardından, para toplama sebebi haklı bulunursa aktif hale gelecek. Bu sayede özelliğin kötüye kullanımının önüne geçmeyi hedefliyor. Yalnızca 18 yaşından büyüklerin kullanabileceği bu özellik 30 gün boyunca aktif olacak ve kullanıcı eğer dilerse süreyi uzatabilecek.

Instagram’ın bağış toplama özelliği ilerleyen günlerde diğer ülkelerde de test edileceği belirtildi. Kullanıcıların bağış toplayabilmesi için bu özelliği açması gerekiyor. Bunu da açabilmek için Profili Düzenle kısmından Ayarlar kısmına girerek Bağış Toplamayı Ekle seçeneğinden bu özelliği aktif edebilirler. Instagram kullanıcıları bağış toplayarak para kazanabilmek için birtakım bilgileri girmesi gerekiyor. Bağış yapan kişiler istedikleri takdirde kendi bilgilerini gizli tutabilir ancak parayı toplayan kişiler bağış yapan kullanıcının bilgilerini görebilecek. Bağış kampanyası başlatacak kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekiyor.

Ayrıca bilindiği üzere Facebook ve Instagram ocak ayından bu yana koronavirüs ve ırkçılıkla mücadele kapsamında ciddi kampanyalar düzenledi ve 65 milyon doların üzerinde bir para topladı. Instagram’a gelecek olan bu özelliğin kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi göreceği tahmin ediliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=1D01ya-L9_U

Instagram hesap çalma başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir. Merak ettiklerinizden çok daha fazlasını bulacağınıza eminiz. 🙂

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts