Instagram gizli mesaj kutusu nerede ve nasıl açılır?

Instagram gizli mesaj kutusu nerede ve nasıl açılır? Instagram’a son gelen güncelleme ile birlikte gelen gizli mesaj kutusu nasıl kullanılır?
Instagram Gizli Mesaj
Instagram Gizli Mesaj Kutusu nerede ve nasıl açılır?

Instagram gizli mesaj kutusu nerede ve nasıl açılır? Instagram’a son gelen güncelleme ile birlikte gizli mesajlaşma özelliği de aktif oldu. Instagram’da özellikle genç kesim tarafından sıklıkla kullanılan gizli mesaj özelliği ile özel mesajlaşma paneli üzerinden sohbet edebilir ve sonrasında da bu yazışmaları kaydedebilirsiniz.

Instagram Gizli Mesaj Kutusu

Instagram gizli mesaj kutusu, tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor ve istediğiniz bir Instagram kullanıcısına bu özellik sayesinde mesaj atabiliyorsunuz. Normal mesaj üzerinden de gizli mesaj kutusu bölümünü aktif ederek bir müddet sonra ortadan kaybolabilen mesajlar gönderebiliyorsunuz.

Instagram Gizli Mesaj Kutusu Özelliği
Instagram Gizli Mesaj Kutusu

Instagram gizli mesaj kutusu özelliği içerisinde konuşulan mesajlar her ne kadar gizli olsa da ekran görüntüleri alınabiliyor. Alınabilecek ekran görüntülerinin önüne geçmek adına bazı adımlar atmış olsa da yine de pek işe yaramamış gibi.

Instagram gizli mesaj kutusu nasıl açılır?

Instagram gizli mesaj kutusu özelliğini kullanabilmeniz için öncelikle bilmelisiniz ki Instagram uygulamanızın güncel olması gerekiyor. Eğer Instagram güncel değilse Google Play Store ya da App Store üzerinden uygulamayı son versiyonu için güncellemelisiniz. Sonrasında ise yapmanız gerekenler şu şekilde:

Instagram Gizli Mesaj Kutusu nerede
Instagram gizli mesaj kutusu nasıl açılır?
  • Instagram’a giriş yapın.
  • Gizli mesaj atmak istediğiniz kullanıcının mesaj panelini açın.
  • Mesaj gönderilen yere basılı tutarak yukarı doğru sürükleyin.
  • Birkaç saniye yukarıda basılı tutun ve sonrasında gizli mesaj kutusu açılacak.

Instagram gizli mesaj kutusu nasıl kapatılır?

Instagram gizli mesaj kutusunun kapatmanın iki farklı yöntemi bulunuyor:

  • Birinci yöntem: Instagram’dan tamamen çıkıp tekrar açmak.
  • İkinci yöntem: Instagram gizli mesaj kutusu üzerinde yer alan “Kapat” seçeneği ile gizli mesaj kutusunu kapatmak.

Instagram gizli mesaj kutusunu kapatmak için iki yöntemi de kullanabilirsiniz. İkisinde de hiçbir şey olmadan sorunsuz bir şekilde gizli mesaj kutusunu kapatabilirsiniz.

Instagram gizli mesaj kutusunda ekran görüntüsü alınıyor mu?

Instagram gizli mesaj kutusu özelliği ile mesajlaşırken mesajlaştığınız kişi ekran görüntüsü alabiliyor. Alınan ekran görüntüleri her ne kadar Instagram tarafından karartılmış olsa da yine de ne yazıldığına dair detaylar fark edilebiliyor. Bu durumun gelecek güncellemeler ile düzeltilip önüne geçileceğini düşünüyoruz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler