Instagram Hesap Çalma ve Şifre Kırma

Instagram hesap çalma ve şifre kırma olayları son zamanlarda giderek artıyor. Bu tarzda bir düşünceniz varsa bu içeriğimize kesinlikle göz atmalısınız.
Instagram Hesap Çalma
Instagram hesap çalma durumlarına karşı hesabınızı güvene alın.

Instagram hesap çalma ve şifre kırma olayları son zamanlarda giderek artıyor ancak hesap çalanların unuttuğu bir şey var: Instagram hesabı çalışanan kişiler doğrudan savcılığa şikayette bulunur ve şikayet sonucunda yakalanan kişinin suçu ispatlanırsa altı ay ve üç yıl arasında hapis cezası ile cezalandırılmaktadır. Ayrıca hesabı çalan kişinin bulunmasında da hiçbir şekilde zorluk yaşanmamaktadır. Instagram, giriş bilgileri, lokasyon, IMEI numarası, cep telefonu numarası ve IP adresi gibi bilgileri kaydediyor. Bu yüzden çalan kişi da kolaylıkla bulunuyor.

Instagram Hesap Çalma ve Şifre Kırma Yöntemleri

Instagram hesap çalma yöntemi olarak birçok yol bulunuyor.

 • Instagram hesabı çalmak için genelde en basit yöntem kullanıcı adını yazıp şifreyi tahmin etmeye çalışmak oluyor. Instagram hesabınızı çaldırmak istemiyorsanız şifrenizin güvenli olduğundan emin olun, telefon numarası, doğum tarihi gibi kolay tahmin edilebilecek şifrelerden uzak durun.
 • Internet kafeleri, okullardaki bilgisayarlarda hesaplarınızı açmamaya özen gösterin. Genellikle bu tür yerlerde bilgisayarlara kurulan üçüncül yazılımlar klavyede yazılan her şeyi kaydedebiliyorlar. Keylogger ve Trojan’lere dikkat edin.
 • Takipçi kasma ve takipçi arttırma siteleri sizden hesabınıza takipçi kazanmanız için şifrelerinizi istemekte. Bu tarz sitelere kesinlikle hesap bilgilerinizi girmeyin. Buraya verdiğiniz kötü amaçlı kişilerin eline geçebilir ve hesabınız çalınabilir. Ayrıca takipçi arttırma uygulamalarının yanında Instagram’da profiline bakan kişileri görme, Instagram gizli hesapları görme gibi uygulamalar da hesabınızın çalınmasına neden olabilir.
Instagram şifre kırma
Instagram hesabınızın çalınmasını istemiyorsanız takipçi kasma sitelerinden uzak durmalısınız.

Instagram Hesabını Güvende Tutma Yöntemleri

Instagram hesabını çalmak için nasıl birden fazla yöntem varsa hesabınızı güvene almak için de birden fazla yöntem bulunuyor. Bunun yanında Instagram hesabınızı gece gündüz sıklıkla kullanıyorsanız, akşamları gözlerinizi yormamak adına Instagram’ı karanlık temada kullanabilirsiniz. Instagram karanlık tema özelliği nasıl yapılır öğrenmek için bağlantıdaki rehberimize göz atabilirsiniz.

Instagram hesabımı nasıl güvene alabilirim?

 • Instagram hesabınızın çalınmasını engellemek için yapmanız gerekenlerin başında hesap bilgilerini hiçbir kimseyle paylaşmamak. Karşınızdaki kişiye her ne kadar güvenseniz de hoş olmayan durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden en yakınınız dahi olsa bile özel bilgilerinizi, kullanıcı adı ya da şifrenizi hiç kimseyle paylaşmamaya özen gösterin.
 • Hesabınızı güvende tutmak için parolanızın da bir o kadar zor olması gerekiyor. Parolanız ne kadar zor olursa hesabınızı ele geçirmek o kadar zor olur. Kendinize hemen zor ve karışık bir parola edinin.
 • Hesabınızın gizliliğini herkese açık yapmayın. Bu tüm hedeflere açık olduğunuzu gösterir ve özel bilgileriniz başkaları tarafından daha rahat öğrenilir. Bu nedenle hesabınız herkese açıksa, bunu diğer kişilerden gizlemeniz yararınıza olacaktır. Böylece hem tanımadığınız kişiler hesabınızda ne paylaştığınızı göremez hem de takip edip etmemesine siz karar verebilirsiniz.
 • Takipçi arttırma ve buna benzeri hizmet verdiğine dair vaatlerde bulunan, özellike kullanıcı adı ve şifre isteyen sitelere karşı çok dikkatli olun. Hatta mümkünse hiç girmeyin.
 • E-mail adresinize gelen maillere dikkat edin. Gelen mailleri açmadan önce kimden geldiğini kontrol edin. Tanımadığınız bir yerden ya da şüpheli bir yerden gelenleri kesinlikle açmayın. Açtıysanız bile aşağıda bulunan dosyaları sakın ama sakın ne indirin ne de açın. Yoksa hem hesabınız hem de bilgisayarınıza virüs bulaşabilir, Instagram hesabınızın yanı sıra birçok hesap bilgilerinizin çalınmasına neden olabilir.
Instagram hesap çalma
Instagram hesabınızı güvende tutmak istiyorsanız, hesap bilgilerinizi en yakınınızla dahi paylaşmamalısınız.

Instagram Hesabını Güvende Tutmak için Öneriler

 • Şifrenize isim, doğum tarihiniz, kız-erkek arkadaşınızın adı, tanışma yıl dönümü, aile fertlerinin adları ya da 123456 gibi sıralı veya belirli bir kurala göre sıralanan tahmin etmesi kolay sayıları şifrenize eklemeyin.
 • Hesabınızı herkese açık konumundan çıkararak gizliye alın.
 • Telefon doğrulaması ekleyin. Birisi hesabınıza girdiğinde telefonunuza bildirim gelsin, bu sayede hesap şifrenizi hızlıca değiştirebilirsiniz.

Instagram içeriklerimizi hemen aşağıda önerilen içeriklerden görebilirsiniz.

Total
0
Shares
2 comments
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts