Instagram Hikaye İndirme ve Gizli Hikaye İzleme

Instagram’da nasıl hikaye indirilirdiğini sizler için anlattık. Herhangi bir şekilde şifrenizi vermeden gayet kolay.
instagram hikaye indirme
Instagram Hikaye İndirme ve Gizli Hikaye İzleme

Instagram hikaye indirme ve gizli hikaye izleme işlemleri için birkaç önerimiz var! Öncelikle belirtelim: Bu işlemleri yapan resmi bir uygulama yok. Bildiğiniz gibi Instagram’ın idaresi Facebook’ta. Facebook hikayelerin gizli açılmasını veya kaliteli bir şekilde indirilmesine yönelik resmi bir uygulama yapmadı. Biz de bunun için ek uygulamalara şifrenizi vermemeniz için eklentiler üzerinden konuyu anlatacağız.

Instagram gizli hikaye izleme işlemi nasıl yapılır?

Arkadaşınızın attığı bir hikayeyi görmek istiyorsunuz ama onun sizin gördüğünüzü görmesini istemiyorsunuz. İsteğiniz buysa çözümü basit. Bu işlemi telefondan değil, bilgisayarımızdaki tarayıcıya kuracağımız bir eklenti ile yapacağız. IG Stories for Instagram adındaki eklentiyi Chrome’a ekleyin. Eklentinin görseli şu:

IG Stories for Instagram
IG Stories for Instagram

Ekledikten sonra Instagram’ın resmi internet sitesi üzerinden -tabii ki PC’den- hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra normalde hikayeler yanda gözükmesi gerekirken üst kısımda da hikayelerin geçtiğini göreceksiniz. Görseli hemen aşağı ekledik. Kırmızı ile işaretlenen yer eklenti, mavi ise Instagram’ın kendi hikayeleri. Kırmızı ile işaretli yerden hikayeleri izlerseniz hikayesinin izlediğiniz kişi hikayesini gördüğünüzü görmez.

Ayrıca bu eklenti ile arkadaşlarınızın Instagram canlı yayınları gizli şekilde izleyebilirsiniz.

Instagram gizli hikaye izleme nasıl yapılır
Kırmızı ile işaretlenen yer eklenti, mavi ise Instagram’ın kendi hikayeleri.

Instagram hikaye indirme nasıl oluyor?

Eklentinin temel çalışma prensibini anladıysanız Instagram hikaye indirme işlemi epey kolay. Eklenti üzerinden açtığınız görselin sol üst kısmında “Download” butonu bulunuyor. Bunun yanı sıra görsele sağ tıklayarak “Resmi farklı kaydet” butonuna tıklayabilirsiniz. İndirme sayfasını da hemen aşağı ekledik.

Hikaye indirme Instagram
Ekranın sol üstünde yer alan Download butonuna basarak görseli indirebilirsiniz.

Hikaye indirme işlemi de bu kadar basit. Instagram’a hangi saatlerde fotoğraf atılmalı, bilgisayardan Instagram’a nasıl fotoğraf atılır gibi içeriklerimizi de öneririz.

Instagram büyüdükçe büyüyor!

Instagram bildiğiniz gibi birçok markanın en sevdiği sosyal medya platformlarından biri. Her gün kullanıcılarının karşısına çıkan onlarca reklam çıkaran Instagram dudak uçuklatan istatistiklere sahip! Son verilere göre Instagram’da bir günde yaklaşık 100 milyon gönderi paylaşılıyor. Hikayeler ise bunun 5 katı! Bu uygulamada bir günde ortalama 500 milyon hikaye paylaşılıyor. Uygulamaya bir ayda giren insan sayısı ise 1 milyarın üzerinde! Bu tarz içerikler için mobil uygulama rehberleri kategorimizi takip edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts