Instagram Kendi Kendine Takip Etme Sorunu

Instagram hesabınız sizin izni olmadan başka hesapları takip ediyor ya da paylaşılan gönderileri beğeniyorsa bu sorunu göz ardı etmeyin!
Instagram kendi kendine takip ediyor
Instagram hesabınız kendi kendine başka hesapları takip ediyor ya da paylaşılan gönderileri beğeniyorsa yapmanız gereken bazı adımlar bulunuyor!

Instagram kendi kendine takip etme sorunu küçümsenecek bir durum değil. Sizlerde Instagram kendi kendine takip ediyor ise bunun birkaç sebebi olabilir: Ya hesabınız başkalarının eline geçmiştir ya da üçüncü parti başka bir uygulamaya Instagram üzerinden giriş yapmışsınızdır.

Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor

Aylık hatta günlük milyonlarca kişinin giriş yaptığı dünyanın en popüler sosyal medya uygulamasından biri olan Instagram’da yaşanılan ve bir hayli can sıkan sorunlardan birisi de Instagram hesabının otomatik olarak başka hesapları takip etmesi ve paylaşılan gönderileri beğenmesi oluyor.

Instagram kendi kendine takip ediyor
Instagram kendi kendine takip ediyor sorunu nasıl çözülür?

Bazı kullanıcılar böyle bir durum ile karşılaştığında ve sorunu çözemediğinde hesaplarını dondurup başka bir hesap açarak oradan devam etmekteler, ancak bu sorunun çözümü yeni bir hesap açmayı gerektirecek kadar da zor değil.

Instagram kendi kendine takip ediyor, nasıl kurtulurum?

Instagram’ın kendi kendine takip etme sorununu çözmenin yolu çok basit. Eğer hesabınızın şifresini başka birisine verdiyseniz sizden gizli hesabınıza girip birilerini takip ediyor ya da başkalarının paylaşımlarını beğeniyor olabilir. Bu yüzden eğer böyle bir durum varsa hesabınızın şifresini değiştirerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Instagram kendi kendine beğenme
Instagram hesabınızın kendi kendine beğenme yapıp başka hesapları takip ediyorsa öncelikle hesap şifrenizi başkasına vermediğinizden emin olun.

Ya da bir diğer olası durum olarak da Instagram hesabınız ile giriş yaptığınız ve izin verdiğiniz üçüncü parti uygulamalar. Zamanında Instagram hesabınızın takipçisini arttırmak ya da paylaştığınız gönderilerin beğenilerini arttırmak için Instagram takipçi hilesi, Instagram beğeni hilesi ya da Instagram’da takip etmeyenleri bulma gibi siteleri ya da uygulamaları denemiş olabilirsiniz.

Instagram’da izin verilen uygulamalar nasıl kaldırılır?

Yukarıda bahsettiğimiz nedenler arasından ikinci nedenin Instagram hesabınızda kendi kendine beğenme yaptığından şüpheleniyorsanız yapmanız gereken Instagram API’larını kaldırmak olmalı. Bunu yapmak için de aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

Instagram kendi kendine takip etme
Instagram’da izin verdiğiniz üçüncü parti uygulamaların izinlerini kaldırarak bu sorunu çözebilirsiniz.
  • Bilgisayardan ya da telefonunuzdan Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra profil kısmına tıklayın ve buradan “Profili Düzenle” seçeneğine tıklayın.
  • Profil düzenleme kısmındaki menüden “İzinli Uygulamalar” kısmına giriş yapın.
  • Açılan bölümde de güvenli olmadığını ya da gereksiz olduğunu düşündüğünüz uygulamaların izinlerini kaldırın.

Bu işlemi yaptıktan sonra hesabınızda erişim yetkisi olan uygulamaları kaldırmış olacaksınız ancak hesabınız uygulamanın sisteminde açık kalmış olabileceğinden dolayı beğenme işlemine devam edebilir, bu yüzden erişimi kaldırdıktan sonra şifrenizi değiştirin. Şifrenizi değiştirdikten sonra hesabınızın açık olduğu her yerden çıkış yapılacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler