Instagram Video, Story ve Fotoğraf İndirme Yöntemleri

Instagram’da paylaşılan videoları, fotoğrafları ve hikayeleri cihazınıza indirerek istediğiniz zaman tekrardan bakabilirsiniz.
Instagram Video İndirme Yöntemleri
Instagram video indirme yöntemleriyle istediğiniz gönderiyi kolaylıkla indirebilirsiniz.

Instagram video indirme yöntemleriyle arkadaşlarınızın paylaştığı ve mobil cihazınızda yer almasını istediğiniz videoları kolaylıkla indirebilirsiniz. Video indirme yöntemlerinin yanında Instagram fotoğraf indirme ve Instagram story indirme konularına da değineceğiz. Böylelikle istediğiniz gönderiyi rahatlıkla telefonunuza kaydedebilirsiniz.

Instagram Video İndirme

Instagram üzerinden takip ettiğiniz sayfaların veya kişilerin paylaştığı gönderiler oldukça hoşunuza gidebilir. Paylaşılan videolar veya fotoğraflar kaldırılabilir olduğundan dolayı kaybetmek istemediğiniz veya bir gün işinize yarayacak şeyleri cihazınıza indirebilirsiniz. Ayrıca indirdiğiniz videoyu veya görseller Instagram üzerinden kaldırılsa da sizin cihazınızda hala kalmaya devam edecek.

Instagram Video İndirme
Beğendiğiniz videoları çeşitli uygulamalar veya sitelerle kolaylıkla indirebilirsiniz.

Ana sayfanızda çıkan gönderileri ve keşfet bölümünde karşılaştığınız gönderileri kolaylıkla indirebilirsiniz. İndirmek için yapmanız gerekenler oldukça kolay ve güvenli olduğundan dolayı endişe duymamalısınız. Yapacağınız işlem yaklaşık olarak 2 dakika kadar sürecek.

Instagram video indirme nasıl yapılır?

Instagram’da paylaşılan videoları indirmek için çeşitli uygulamalar indirebilirsiniz. Ancak cihazınızda yer yoksa bir de internet sitelerini kullanmayı deneyin. Aşağıda bulunan işlemleri sırasıyla uygulayarak Instagram üzerinde gönderi olarak paylaşılan videoları kolaylıkla indirebilirsiniz.

 • Paylaşılan videoyu açın.
 • Sağ üst tarafta bulunan üç noktaya tıklayın.
 • “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğine basarak videonun bağlantısını kopyalayın.
 • Kullandığınız arama motoruna “Instagram video indirme” yazın.
 • Arama sonucunda “instatakipci” internet sitesine giriş yapın.
 • Site içerisinde video indirme seçeneğini açın.
 • Kopyaladığınız bağlantıyı boşluğa yapıştırarak “İndir” tuşuna basın.

Instagram Fotoğraf İndirme

Tıpkı video indirme işleminde yapmanız gereken işlemi fotoğraf indirirken de yapmanız gerekiyor. Mobidictum Instagram hesabında paylaşılan fotoğrafları sevdiyseniz telefon, tablet ve bilgisayar gibi cihazlarınıza kolaylıkla indirebilirsiniz. Ayrıca hesabınızda paylaştığınız fotoğrafa artık erişiminiz yoksa kendi fotoğrafınızı dahi indirebilirsiniz.

Instagram Fotoğraf İndirme
Beğendiğiniz fotoğrafı indirmek için paylaşılan gönderinin bağlantısını kopyalamalısınız.

Böylelikle sosyal medyada paylaşıp cihazınızda kaybettiğiniz görsellere tekrardan erişebilirsiniz. İsterseniz çeşitli uygulamalara kullanarak fotoğraflarınızı düzenleyip yeniden paylaşım yapabilir veya farklı sosyal medya platformlarında aynı fotoğrafı paylaşabilirsiniz. Bu işlemler için çeşitli uygulamalar indirebilir veya internet sitelerini kullanabilirsiniz.

Instagram fotoğraf indirme nasıl yapılır?

Beğendiğiniz fotoğrafları Snaptube gibi uygulamalar kullanarak da indirebilirsiniz. Ancak Snaptube Play Store ve App Store mağazasında bulunmadığından dolayı bu uygulamaya güvenmiyor olabilirsiniz. Bu yüzden dolayı daha az riske sahip internet sitelerini tercih edebilirsiniz. Aşağıda bulunan işlemleri uygulayarak paylaşılan fotoğrafları indirebilirsiniz.

 • İndirmek istediğiniz fotoğrafı açın.
 • Fotoğrafın sağ üstünde bulunan üç noktaya tıklayın.
 • “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğine tıklayarak gönderinin bağlantısını kopyalayın.
 • Arama motoruna “Instagram fotoğraf indirme” yazarak aratın.
 • Arama sonucusnda “instatakipci” sitesine giriş yapın.
 • Fotoğraf indirme seçeneğini açın.
 • Kopyaladığınız bağlantıyı boşluğa yapıştırarak “İndir” tuşuna basın.

Instagram Story İndirme

Yapacağınız her işlem neredeyse birbirine benzer. Story indirme yöntemlerini kullanarak beğendiğiniz kişilerin hikayelerinde paylaştığı videoları ve görselleri kolaylıkla indirebilirsiniz. Instagram üzerinde paylaşılan hikayeler belirli bir süre sonra silindiğinden dolayı beğendiğiniz ve ileride işinize yarayacak paylaşımları cihazınıza kaydedebilirsiniz.

Instagram Story İndirme Yöntemleri
Beğendiğiniz hikayeyi indirmek için çeşitli uygulamalar kullanabilirsiniz.

İstediğiniz hikayeyi istediğiniz zaman izlemek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey paylaşılan hikayeyi indirmek. Eğer hikayeyi indirirseniz Instagram üzerinden silindiğinde cihazınızda hala yer almaya devam edecek. İndirdiğiniz gönderiler sadece siz kalıcı olarak sildiğiniz zaman cihazınızdan kaybolacak.

Instagram story indirme nasıl yapılır?

Takip ettiğiniz kişilerin veya gizli olmayan hesaplarda paylaşılan hikayeleri indirmek istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Ancak bu işlem video ve fotoğraf indirme işleminden biraz daha farklı. Aşağıda bulunan işlemleri sırasıyla ve doğru bir şekilde uygulayarak istediğiniz hikayeyi cihazınıza indirebilirsiniz.

 • Hikayesini indirmek istediğiniz hesabın ismini kopyalayın veya aklınızda tutun.
 • Kullandığınız arama motoruna “Instagram story indirme” yazın.
 • Arama sonucunda “instatakipci” sitesine giriş yapın.
 • Hikayesini indirmek istediğiniz hesabın ismini boşluğa yazarak “İndir” tuşuna basın.
 • Eğer hikayesini indirmek istediğiniz kişi birden fazla story paylaştıysa birden fazla indirme seçeneği çıkacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts