iPhone Cihazlara Video İndirme Rehberi

iPhone cihazlara video nasıl indirilir sorusunun cevabı burada!
İphone video indirme
İphone video indirme

Bir iPhone kullanıcısıysanız video indirme sizin için büyük bir zorluk olabilir ve metroda ya da uzun bir uçuşta sıkışıp kaldığınızda hiçbir şey iPhoneunuzda video izlemek gibi zaman geçirmenize yardımcı olamayabilir. Ama internet bağlantınız yoksa bu biraz can sıkıcı olabilir. Neyse ki videoları doğrudan iPhone’unuza indirmenin çok basit bir yöntemi var.

iPhone Cihazlara Video İndirme

YouTube ile istediğimiz her videoya, şarkıya kolaylıkla ulaşabiliyoruz. YouTube üzerinden nerede ve ne zaman olursa olsun işimize yarayacak bir videoyu izleyebilir, kaydedebilir ve indirebiliriz.

İphone video indirme
iPhone cihazlarda video indirmek

Bugün de çoğu iPhone kullanıcısının yaşadığı sorunu açığa kavuşturacağız. Bildiğiniz üzere iPhone’da video indirmek için hali hazırda pek uygulama bulunmuyor ama bugün “Documents” uygulaması ile size kolaylıkla videolarınızı nasıl indirebileceğinizi göstereceğiz.

İphone video indir
İndirmek istediğiniz videonun URL’sini almak için paylaş butonuna tıklayın.

YouTube’da Video Bağlantısını Kopyalama

Herhangi bir indirmek istediğiniz videoyu YouTube uygulamasında açın. Eğer indirmek istediğiniz video zaten tarayıcıdan açılmış ise yukarıdan URL adresini kopyalayabilir ve indirme işlemine geçebilirsiniz. Şayet açık değil ve uygulamayı kullanıyorsanız yapmanız gerekenler ise şunlar:

  • Uygulama üzerinden indirmek istediğiniz videoyu bulun ve videoya girin.
iPhone video indirme
Bağlantıyı kopyala butonu karşımıza çıkıyor.
  • Bulduğumuz videoyu altında bulunan “Paylaş” seçeneğine tıklayarak açın. Önümüze “Bağlantıyı Kopyala” diye seçenek geliyor, buna basın ve indirmek istediğimiz videonun bağlantısını alın.
Documents App Store
Documents

Documents Uygulamasını İndirme

  • Bu aşamada telefonumuzdan AppStore’a girerek “Documents” uygulamasını aratın. Önümüze çıkan “Documents by Readdle” uygulamayı indirin ve uygulamayı telefonunuzda açın.
  • Uygulamayı açtıktan sonra önümüze MyFiles ekranı çıkacak. Sağ en altta bulunan pusula işaretine benzeyen simgeye tıklayın.
iphone video indirme
Dosyalarım (My Files) bölümüne giriyoruz.
  • Burada önümüze Google’ın sayfası gibi arama kısmı karşınıza çıkacak. İsterseniz yukarıda dediğim gibi indirmek istediğiniz YouTube videosuna buradan da girerek kolaylıkla bağlantı adresini alabilirsiniz, seçim sizin. Arama kısmına “bitdownloader” yazıyoruz.
İphone video indirme
Bit Downloader diye Google üzerinde aratıyoruz.
  • Bitdownloader diye arattığınız sayfada önünüze çıkan ilk siteye girin. Sonraki işlemimiz için ise önceden YouTube’da indirmek istediğimiz videonun bağlantı linkini buraya yapıştırmak. Bunun için ise “Enter the video’s link here…” yazan kısmı bir süre basılı tuttuktan sonra videonuzun linkini ekleyin ve ardından search butonuna basın.
iPhone video indirme
Bit Downloader
  • Search butonuna bastıktan sonra sayfayı aşağı doğru kaydırdığınızda indirmek istediğimiz videonun başlığını göreceksiniz. Burayı kontrol etmekte fayda var yanlışlıkla farklı bir video indirmek istemezsiniz. Videoyu istediğimiz formatlardan indirme şansınız bulunuyor. İster MP4 formunda, isterseniz de Convert to MP3 seçeneği ile sadece videonun sesini indirebilirsiniz. Fotoğrafta da gösterildiği üzere1080p den 360p’ye kadar indirme yapabilirsiniz.
iphone video indirme
iPhone video indirme ekranı
  • Videonuz indikten sonra kolaylıkla ulaşabiliriz. Documents uygulamasını bilgisayarınızdaki dosyalar gibi kullanabilme şansınız var. İzlemek istediğiniz zaman uygulamaya girip kolaylıkla bulabilirsiniz.
İphone video indirme
İndirilen videolar galeriye nasıl taşınıyor?

İndirdiğimiz Videoları Galeriye Taşıma

İndirdiğiniz videonun sağ altında bulunan üç noktaya tıklayarak “Move” yazan yere girin. Burada bize videomuzu nereye taşımak istediğinizi soruyor. İndirdiğiniz videoyu galeriye taşımak için “Photos” seçeneğini seçin.

Documents uygulaması sayesinde artık indirmek istediğiniz videoları kolaylıkla bulup indirebilirsiniz, bunun için tek yapmanız gerekenler yukarıda saydığımız maddeleri doğru bir şekilde uygulamak. Documents uygulaması aynı zamanda iPhone kullanıcıları için dosyalarınızı ve belgelerinizi kolaylıkla yönetebileceğiniz ve onları düzenleyebileceğiniz de bir araç. Birçok servis ile uyumlu şekilde çalışarak karşı tarafa aktarım yapmanızı da sağlıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts