Mobidictum Discord seviye sistemi nasıl çalışıyor?

Discord sunucumuzda seviye atlayarak özel roller kazanabilirsiniz. Ayrıca turnuva ve çekilişlerden ödüller kazanmak içinse 4 seviye olmanız gerekli.
Mobidictum Discord - Seviye Atlayanlar
Seviye atladığınızda bildirim alacaksınız.

Mobidictum Discord seviye sisteminin mantığı oldukça basit. Her mesaj için rastgele bir tecrübe puanı kazanarak belirli seviyelere ulaşıyorsunuz. Peki Mobidictum Discord’unda seviyelerin ne önemi var? Sunucumuzda bulunan 10. seviyeye ulaşmış kişiler arasında düzenli olarak çekiliş düzenliyoruz. Ayrıca her artan seviyede bu çekilişe katılım hakkınız da artıyor.

Mobidictum Discord Seviye Sistemi

Herhangi bir metin kanalında mesaj yazarak 15 ila 40 arasında bir tecrübe puanı kazanabilirsiniz. Belirli bir tecrübe puanına ulaştıktan sonra üst seviyeye atlar ve bu durumdan haberdar olabilmek için Arcane botundan bir mesaj alırsınız.

Metin kanallarında art arda, spam veya flood mesajlar yaparsanız tecrübe puanı toplayamaz ve moderatörler tarafından uyarılırsınız. Sunucuda bulunan herhangi bir kişinin sizin mesajınızın altında bir şey yazdıktan sonra yeni bir mesaj gönderirseniz tecrübe kazanmaya devam edeceksiniz.

Mobidictum Discord - Seviye Atlama Taktikleri
Seviye atlamak için spam gibi şeyler yaparsanız tecrübe kazanımınız düşer.

Çoğu Discord sunucusunda kullanılan “Arcane” seviye botu Mobidictum Discord’unda da yer alıyor. Arcane, sunucuda bulunan herkesin mesajlarını toplayarak o kişilere tecrübe puanı veriyor ve belirli bir seviyeye koyuyor. Mesaj sayısı artması durumunda da üyelerin seviyelerini de arttırıyor. Ayrıca spam mesajlarla tecrübe puanı toplamak isteyenlere de karşılık özel bir güvenliği bulunuyor.

Mobidictum Discord seviye nasıl atlanır?

Sunucudaki seviyenizi arttırmak yapabileceğiniz tek şey mesaj göndermek. Tabi bu da kurallar çerçevesi içerisinde olmalı. Her mesaj için 15-40 arasında bir tecrübe puanı kazandığınızdan dolayı seviye atlama hızınız diğer üyelere göre daha hızlı olabilir.

Moderatörler tarafından uyarı almadan seviye atlamak istiyorsanız kurallara uymanız gerekiyor. Ayrıca farklı farklı kanallarda sohbet başlatsanız dahi tecrübe kazanamayacaksınız. Tecrübe atlamak için kullanabileceğiniz en iyi oda “genel-sohbet” kanalı. Çünkü sunucuda oyun rolleri bulunduğundan dolayı çoğu kişi aktif olsa dahi oyunlar için özel açılmış odaları göremiyor olabilir.

Mobidictum Discord - Özel Rol Kazanma
15. Seviyeye ulaşarak özel “Monster” rolünü kazanabilirsiniz.

Çoğu kişiden Mobidictum neden böyle bir kural koyuyor gibisinden soruları duyar gibiyim. Ödüller ve turnuvaların kazanan kişilerin sahte hesapları açıp hata yapmamızı bekleyerek ödülü yanlış kişiye vermemizi isteyen kötü niyetli oyuncular bulunuyor.

Profilleri incelediğimizde rahatlıkla etkinliklerin kazananlarını görebilmemize rağmen ara ara bu tür olaylarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu tarz durumların çözülmesi kolay olsa dahi böyle bir şeyle karşılaşmak istemediğimizden dolayı turnuva veya çekilişlerde bulunan ödülleri kazanmak için 4. seviyeye ulaşmanız gerekiyor.

Mobidictum Discord Seviye Öğrenme

Mobidictum Discord seviye öğrenme oldukça basit. Sunucuda bulunan herhangi bir yere mesaj yazarak tecrübe kazanabileceğiniz gibi “bot-komut” kanalına “*rank” şeklinde mesaj göndererek mevcut tecrübe puanınızı ve seviyenizi öğrenebilirsiniz.

Mobidictum Discord Seviye Rolleri

Mobidictum Discord seviye rolleri üçe ayrılıyor. 10. seviye, 20. seviye ve 30. seviye olanlara özel rollerimiz ve çekilişlerimiz bulunuyor. Her on seviye arttığınızda da bu çekilişlere katılım hakkınız da artıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts