PS4 Oyunlarını Telefonda Oynamak İçin Yapmanız Gerekenler

PS4 oyunlarını telefonda oynamak
PS4 Oyunlarını Telefonda Oynamak

PS4 oyunlarını telefonda oynamak için yapmanız gerekenleri biliyor musunuz? Yoksa PlayStation oyunlarını telefondan da oynayabileceğinizi biliyor muydunuz demeliydik? PS4 oyunlarını Android ve iOS cihazlardan da kolayca oynayabilirsiniz, üstelik aynı odada bile olmanıza gerek yok.

PS4 Oyunlarını Telefonda Oynamak

PlayStation 4, Sony için en başarılı konsollardan biri oldu ve kalite konsol oyunu oynamak isteyen oyuncular için net bir seçim oldu. God of War, Marvel’s Spider-Man ve The Last of Us Part II gibi oyunlar PS4 ile oynayabileceğiniz oyunların yalnızca bazıları. Konsol, oyunlarınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlayan çeşitli özellikler sağlıyor. PS4’te de bu özellik fazlasıyla bulunuyor ve bu sayede PS4 oyunlarınızı Android veya iOS cihazlarınızda oynayabiliyorsunuz.

ps4 oyunları android ve ios cihazlarda nasıl oynanır
PS4 oyunları Android ve iOS cihazlarda oynamak için düzgün bir internet bağlantısına ihtiyacınız var.

PS4 oyunlarınızı akıllı telefon cihazınızda oynamaya başlamanız için gereken tek şey, hem cihazınızın hem de PS4’ün aynı Wi-Fi ağında olması. Süreç son derece basit, ancak sorunsuz bir oyun deneyimi için hızlı ve istikrarlı bir internet bağlantınızın olması gerektiğini unutmayın.

Android ve iOS cihazlarda PS4 oyunları nasıl oynanır?

Uzaktan Oynatma uygulaması Android için Google Play Store’da, iOS cihazlar için ise Apple Store’da bulunuyor. Uygulamayı indirmek ücretsiz ve bir satın alma işlemi gerektirmiyor. Akıllı cihazınızda PS4 oyunları oynayabilmek için yapmanız gerekenler ise aşağıda yer alıyor:

Telefondan PS4 oyunları oynama
Telefondan PS4 Oyunları Oynama
  • Öncelikle PS4 Remote Play uygulamasını cihazınıza indirin.
  • PS4 ana ekranınızda genel ayarlara gidin.
  • Uzaktan oynatma için bağlantı ayarlarını seçin ve uzaktan oynamayı etkinleştirin.
  • Sonrasında cihaz ekleme yerini seçin.
  • Akıllı telefonunuzda da PS4 Remote Play uygulamasını açın.
  • Uzaktan Oynatmayı Başlat seçeneğine tıklayın.
  • PS4 ekranınızda görüntülenen şifreyi girin.

Uzaktan Oynama uygulamasını başlatmak sadece birkaç dakikanızı alacak, daha sonra aynı odada olmasanız bile en sevdiğiniz PS4 oyunlarını mobil cihazınızdan oynamaya başlayabilirsiniz. Ancak, internet bağlantınızın hızlı olduğundan emin olun.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts