ST ne demek ve Snapchat ST nasıl artırılır?

Snapchat terimi olan ST ne demek?
ST ne demek sosyal medya
Snapchat ST ne demek? Yazımızda anlattık.

ST ne demek, sosyal medya üzerinde milyonların sorduğu bir soru olan bu kısaltma ne anlama geliyor? Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcısı bulunan Snapchat’te birçok kişi ST’nin açılımı snap streak anlamına geliyor ve düzenli snap göndermeyle ölçülüyor. Detaylar içeriğin devamında.

Aşağıdaki tablodan ilgilendiğiniz başlığa göz atabilirsiniz.

Snapchat ST ne demek?

Snapchat ST, kullanıcıların yani Snapchatter’ların birbirlerine son bir gün içerisinde art arda Snap atmasıdır. Herhangi bir Snapchatter üç gün boyunca arkadaşına video veya fotoğraf göndermesi durumunda profilinde streak’in kaç gün sürdüğünü gösteren bir rozet ve onun yanında bir de alev emojisi üyenin profiline eklenir.

ST açılımı ne demek
Snapchat ST açılımı , Snapstreak anlamına gelmekte.

ST kısaltması ne demek henüz bilmiyorken bile birçok Snapchat kullanıcısı bu rozetlerden elde edebiliyor. Başka profillerde bu rozetleri gören kişilerse Google üzerinde Snapchat’te ST ne demek? Gibisinden araştırmalar yapıyor.

ST kısaltması ne demek?

ST kısaltmasını siz de dahil olmak üzere binlerce kişi bu soruyu soruyor. ST’nin açılımı İngilizce bir kelime olan Streak’dir.

ST nasıl artar?

Peki, Snapchat profilinde gözüken “Streak” rozeti nasıl artar? Streak’in tam anlamıyla Türkçe karşılığı art arda yapılan şeylerdir. Snapchat’te bu rozeti artırmak istiyorsanız arkadaşlarınıza farklı günlerde düzenli olarak Snap atmanız gerekiyor.

Kısacası bu sistem Snapchat’in düzenli olarak uygulamayı kullanan üyelerine bir ayrıcalık tanıması gibi bir özellik. Ayrıca uygulamanın içerisinde bulunan bir başka Snapchat özelliğinin ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorsanız Snapchat kum saati ne anlama geliyor? içeriğimize göz atabilirsiniz.

Nasıl başlatılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, arkadaşlarınıza düzenli olarak Snap göndererek Snapchat Streak’i başlatabilirsiniz. Snapchat’i yeni indirdiyseniz ve Snap’in ne anlama geldiğini bilmiyorsanız hemen özet geçelim. Snapchat’te fotoğraf ve videolara Snap deniyor. Aşağıdaki listeden Snapstreak’in başlaması için hangi koşulların yerine getirilmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz.

ST kısaltması ne demek
Arkadaşlarınızla snapleşerek ST puanınızı artırabilirsiniz.
 • Snapchat kullanan herhangi birisiyle en az 3 gün birbirinize Snap göndermelisiniz.
 • Toplamda üç gün içerisinde her 24 saatlik dilimin içerisinde aynı kişiyle sohbet etmelisiniz.
 • Bu koşulları yerine getirdikten sonra yeni profil rozetleri kazanacaksınız. 
 • Snapstreak’i devam ettirebilmek için her gün aynı kişiye bir adet snap göndermelisiniz. 
 • Bu işlemleri devam ettirdikçe Snapstreak’ınız artar. Streak’ı elde ettiğiniz kullanıcıyla snapleşmeyi kesmeniz durumunda SnapStreak’iniz azalmaya başlar ve en sonda profilinizden bu rozetler kaldırılır.

Bu gereksinimleri sağlamanız durumunda Snapstreak’ı elde etme şansını yakalayabileceksiniz. Gün geçtikçe bu koşulları tekrarlamanız durumunda Snapstreak puanınız daha da artacağını unutmamalı ayrıca Snapchat içerisinde kimseyle snapleşmediğiniz durumunda bu streak’in bozulacağını unutmamalısınız.

Snapchat ST birden bire kayboldu, ne yapmalıyım?

Üst taraftaki Snapstreak koşullarını yerine getirmenize rağmen ST’niz kaybolmuş olabilir. Bu durumda tedirgin olmanıza gerek yok. Snapchat desteğinden yardım alarak streak’inizi yenileyebilirsiniz. Aşağıdaki yönergeleri sırasıyla uygulayarak kaybolan ST puanınızı Snapchat’ten talep edebilirsiniz.

 • Snapchat’i açın.
 • Destek sayfasına açın.
 • Destek penceresinde bulunan “Snapstreaks kayboldu” sayfasını açın.
 • Boşluklara sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde yazın ve gönderin.
 • Snapchat’in size geri dönüş yapmasını bekleyin.

Bir hata sonucu Snapstreak’iniz kaybolduysa Snapchat desteği size yardımcı olabilir. Açtığınız destek talebinin cevaplanması Snapchat’in destek ekibinin yoğunluğuna göre değişebilir, geri dönüş alabilmek için biraz sabırlı olmalısınız.

Snapchat ST ne işe yarar?

Snapstreak sistemi Snapchat’i aktif kullanan kullanıcıları göstermek amacıyla yapılmış bir sistem. Uygulamanın “Kişiler” sayfasında isimlerin sağında bir emoji ve streak puanı göreceksiniz, bu puanlar sayesinde kullanıcıların Snapchat’i ne kadar aktif kullandığını öğrenebilirsiniz.

ST ne demek Snapchat
ST puanlarınız kaybolduysa Snapchat destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Sadece bir görüntüden ibaret olan Snapstreak puanınızı artırmak istiyorsanız Snapchat puanı nedir, nasıl artırılır adlı rehberimize göz atarak puanınızı artırabilir ve kazandığınız puanları diğer kişilerin görmesini istemiyorsanız bu seçeneğin nasıl kapatıldığını öğrenebilirsiniz.

Snapstreak nasıl artırılır?

Snapstreak puanınızı artırmak istiyor olabilirsiniz. Snapchat ST’nin ne anlama geldiğini öğrendikten sonra bu puanı hızlıca artırabilmeniz mümkün. Hali hazırda zaten Snapstreak’in ne anlama geldiğini ve bu Snapchat sisteminin nasıl işlediğini biliyor ancak Snapstreak puanının nasıl artığını bilmiyorsanız sizlere söyleyeceğimiz bazı taktikler var.

 • Farklı farklı Snapchat kullanıcılarıyla sürekli olarak iletişimde kalmak Snapstreak skorunuzu artırır.
 • Epey bir süredir Snapchat kullanıyor ve birçok farklı kişiyle konuşmanıza rağmen Snapstreak puanınız artmıyor olabilir. Arkadaşlarınızla yazışmanın Snapstreak puanına herhangi bir katkısı bulunmuyor. Arkadaşlarınızla snapleşerek puanınızı artırabilirsiniz.

Hali hazırda içeriğimizin üst kısımlarında Snapchat ST’nin nasıl kazanıldığını aktardık. Farklı Snapchat kullanıcılarıyla aynı şartları yerine getirerek Snapstreak skorunuzu iki katına çıkarabilmeniz mümkün.

Snapstreak gizlenebilir mi?

Bu sorunun cevabı evet, Snapchat’in ayarlarından ST skorunuzun görünürlüğünü kapatabilirsiniz. Bu skor sizi rahatsız ediyor olabilir, bunun için Snapchat ekibi böyle bir seçenek ekleyerek kullanıcılarına kolaylık sağlıyor.

Snapchat’in ayarlar penceresine girerek “Gizlilik” sayfasından Snapstreak puanınızı gizleyebilirsiniz. Bu seçeneğin çalışıp çalışmadığından emin değilseniz başka bir cihazdan kendi profilinize göz atabilirsiniz. Hala streak skorunuz gözüküyorsa ayarları tekrardan kontrol etmeyi denemelisiniz.

Böylelikle Snapchat ST ne demek içeriğimizin sonuna gelmiş oluyoruz, popüler soruların hepsini cevaplamaya özen gösteriyoruz, aklınızda herhangi bir soru kaldıysa yorumlarla bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca Snapchat gibi daha birçok farklı rehberlere ihtiyaç duyuyorsanız Mobidictum’u takipte kalmaya devam edin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts